Skocz do zawartości

pompa do piwa


yemu

Rekomendowane odpowiedzi

Wydajność: 41 l/min (wiem, przesadziłem, ale wydajności nigdy nie za wiele np. do whirpoola, czy do gruntownego przemycia instalacji) z regulacją 5-24V, czyli obniżę wydajność do potrzeb (może w przyszłości da się sprzężyć tę regulację ze sterowaniem)

Słup wody: 6,5 m

Materiał: nie wiem (chyba poliamid wzmocniony włóknem szklanym PA66+GF30%), ale podają food grade, czyli do spożywki

Max Temperatura: 100 C

Pompka waży 0,5 kg

Pompka musi być zalana, ale z tym nie ma problemu, ponieważ lokowane są niżej od garów.

 

Moje DC50C-2465. Cena niewiele większa od pozostałych.

Dwa pytania:

Płaciłeś na aliexpress bezpośrednio za pomocą karty czy może jest jakaś bezpieczniejsza forma ?

Jak wyglądała sprawa z doliczeniem cła ?

 

Jak możesz to daj namiar na sprzedawcę u którego kupiłeś. Zawsze trochę bezpieczniej ;)

Ja się chyba skuszę na jedną ze słabszych wersji, bo i zasilacz łatwiej do nich będzie dostać.

 

Płatność kartą, cła nie ma - może przytrafić się vat. Przy wartościach paczek do 40 usd raczej nie czepiają się.

Sklep - chyba zgłoszę się do chinola po prowizję.

Ja do swoich dwóch dokupiłem zasilacz przemysłowy 24V 200W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

podbiję stary temat.

od jakiegoś czasu uświadamiam sobie, że pompa od pralki bardzo by ułatwiła mi życie przy warzeniu, tylko martwi mnie zalanie pompy przed rozruchem. Otóż nie mam kranika w emaliowym garnku. I jak tu teraz zassać brzeczkę do pompy?

 

na allegro znalazłem takie coś, ale to chyba będzie gumą zajeżdżać. Da się ominąć wiercenie w emalii? Ze mnie żaden majsterkowicz, boję się, że zniszczę sobie jedyny duży gar.

 

 

post-3285-0-89238900-1434207893_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsadź strzykawkę np taką od ibupromu dla dzieci w przewód podłączony do kolektora tłocznego pompy i zaciągnij przez pompę zacier/brzeczkę, możesz przecież to zrobić ustami jak przewody w miarę długie są, wystarczy aby zalać pomkpę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ta ma prawdopodobnie korpus żeliwny.. (edyta: nawet na pewno - jest w opisie)

 

U mnie biega taka - korpus z nierdzewki

Edytowane przez Swiaderny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pompę działającą pod napięcie 24V, do tego wygrzebałem uniwersalny zasilacz. Miał on różne końcówki, które zmieniały jego napięcie. Obecnie koniec jest ucięty i na wyświetlaczu zasilacza pokazuje wartość 15V a jak scale kable biały z czarnym to napięcie skacze między 24V a 26V. Czy taki zasilacz nada się do tej pompy?

 

a9ad9a894145e0bfe8adbae43bb5e24d.jpg

 

5af76681f4307fded2233fdc00c45c1a.jpg

 

56956f106fecec8b80e8b17ebef9b5fd.jpg

Edytowane przez frc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

UP

Nie bardzo mi wiadomo co to za zasilacz poza tym ze z "lapka" i dlaczego skręcasz biały z czarnym (jeśli to zwykły transformator z odczepami bez stabilizacji i filtra to ok) Jeśli masz napięcie 24-26V to wedle tabliczki ma wystarczająco mocy by pogonić te pompę i się nie spalić. Pamiętaj tylko by pilnować by zasilacz nie był zbytnio okrywany bo będzie się grzał wykorzystasz go w 98%. Powinno być wszystko ok. Rozwiązanie pompy na 24VDC daje fajny sposób regulacji mocą przepływu - zwykły potencjometr dużej mocy :D

Edytowane przez Brzytwiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez scalania mam napięcie 15V (przynajmniej z tego co pokazuje wyświetlacz na zasilaczu i przy tym napięciu pompa działa) gdzieś na necie wyczytałem, że można złączyć dwa kable i osiągnąć większe napięcie. Zastanawiam się czy nie bezpieczniej kupić inny zasilacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez scalania mam napięcie 15V (przynajmniej z tego co pokazuje wyświetlacz na zasilaczu i przy tym napięciu pompa działa) gdzieś na necie wyczytałem, że można złączyć dwa kable i osiągnąć większe napięcie. Zastanawiam się czy nie bezpieczniej kupić inny zasilacz?

Właśnie o to mi chodziło jeśli znalazłeś sobie schemat to powinno to bez problemu działać. Zepnij dwa końce i pomierz to jakimś woltomierzem. Jak będzie pokazywało 24-26V to nie zastanawiaj się tylko zapinaj do pompy. Zasilacz z "lapka" nie jest zły jak się skopci to dasz sobie wtedy inny. Warto założyć sobie bezpiecznik najtaniej wyjdzie bezpiecznik samochodowy i obudowa na kabel kupisz to w sklepie  elektronicznym za grosze a zabezpieczysz sobie silniczek, 7A powinno być ok. 

Edytowane przez Brzytwiarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

Cześć,

 

ja zanabyłem bardzo podobną -> http://www.aliexpress.com/item/U119-Free-Shipping-New-DC-24V-Solar-Hot-Water-Circulation-Pump-Brushless-Motor-Water-Pump-5M/32441546931.html , prócz inaczej skierowanego wlotu i wylotu to pewnie bliźniacze konstrukcje.

Nie testowałem jej jeszcze w instalacji, jedynie w misce z wodą. Sufit mokry, także daje radę. Ja jej będę używał tylko do gorącej wody, ale podobno nadaje się spokojnie do recyrkulacji w zacieraniu. Nie wiem jak z gęstą brzeczką, myślę że może dać radę ale może się przytkać na chmielinach, średnica otworu jest jednak dość mała. Jest bardzo cicha.Oni tam piszą że 480L w godzinę przepompuje - raczej bym to przez dwa podzielił.

Edytowane przez needmorehops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.