Skocz do zawartości

pompa do piwa


yemu

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa z lepszą wydajnościa no i do kupienia za nasze złotówki..

 

http://www.fotton.eu/niskonapieciowa_pompa_DC.php

A czym się ta lepsza wydajność objawia? 0.5 l/min to nie jest jakaś wielka różnica, a wysokość podnoszenia ma dużo niższą. Temperatura o 10°C niższa - niby i tak ponad 100°C, ale 10°C to już niebezpiecznie mały margines (choć znając życie dla bezpieczeństwa podają zaniżone wartości). W dodatku nie widzę nigdzie informacji o zastosowaniu w kontakcie z żywnością. A Ceneo znalazło mi ją prawie 2x drożej. To ja już chyba wolę zapłacić kartą za tamtą z UK i pozwolić bankowi lub paypalowi dokonać przeliczenia złotówek na funty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

No i kupiłem tą SP20/20 z solarproject- wyszło 28,95 funta z przesyłką (2,95 przesyłka).

 

Witam,

To mój pierwszy post na forum :P

 

Chciałem zapytać jak sprawuje się SP20/20 ?

Ile trwała przesyłka ?

Czy przepływ 8 l/min jest wystarczający ? Czy lepiej wybrać model z przepływem 11 l/min ?

 

a trochę z innej beczki:

Chciałbym zastosować dwie takie pompy i wymiennik płytowy ciepła w układzie HERMS, wymiennik zarówno do ogrzewania przy zacieraniu jak i późniejszego chłodzenia, myślicie że to dobry pomysł ?

Jeśli palnołem głupotę i takie rozwiązanie jest wprost idiotyczne proszę dajcie mi o tym znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Przesyłka trwała kilka dni, nie było z nią problemów. Co do wydajności- będę mógł się wypowiedzieć jak skończę instalację. Myślę, że do końca czerwca uda mi się wszystko odpalić i przetestować. Tu możesz zaglądać po postępy:

http://www.piwo.org/topic/6858-budowa-pol-automatycznego-browarku/page__st__20__p__148715__hl__browarku

 

Aha, jak bym teraz ją kupował, to pewnie wziął bym ten model z przepływem 11l/min- w razie czego można zawsze podłączyć przez jakiś regulator.

Edytowane przez mrblaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.katalog.onninen.pl/index.php?act=produkt&id=508555

A ja taki model kupiłem (używany oczywiście). Po podłączeniu do wymiennika (7m rury z karbowanej kwasówki, dość mocno pogięta z uwagi na szereg skomplikowanych czynników) z grubsza policzyłem przepływ i wynosi on 4l/min. Trochę chyba mało jak na 115W, ale jeszcze muszę kilka połączeń doszczelnić i porządnie odpowietrzyć. Niby ma pompować 4m3/h, czyli 66,6l/min. Jest rozrzut wydajności :P

No chyba, że ma znaczenie położenie pompy, ja mam króćce poziomo i całą pompę poziomo. Nigdzie nie podają, w jakim położeniu powinna pracować. Ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dopisać, że węże to alupex 16 (fi wew. 12mm), zawory i przejścia 1/2", a wymiennik karbowana DN12. Oby tylko był przepływ cały czas 4l, to wystarczy. jak wyciągnę filtrator i przyłoże palec to czuć, że mocno ciągnie, to samo przy próbie zatkania węża prowadzącego do deszczownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność tłoczenia podawana jest chyba dla przekrojów rury 1" a ty masz niepełne 1/4" i w tej średnicy może być problem.

Też mi się tak wydaje. Zobaczymy.

Jaki system warzelni masz zbudowany i jakiej wielkości warki robisz ?.

Dopiero buduję. Herms 50l. Niedługo opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W temacie pomp dopiero raczkuje, przewaliłem na szybko temat.

 

Ogólnie chciałbym pompę wykorzystać do transferu przefermentowanego piwa (z beczki do beczki - na cichą i do butelkowania)

Np taką którą polecał dziadek:

http://www.winiarz.pl/wejsciedosklepu?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=1282&category_id=3

Trapią mnie kwestie sterylności takiej operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszystko można wysterylizować,problem stanowi materiał bo pompa jest wykonana z brązu,Nie znam się na metalach i nie wiem w jakim stopniu brąz reaguje z środkami do odkażania.

Problemem polskich piwowarów jest brak taniej pompy która miała by odpowiedni przepływ,odpowiednią temperaturę pracy.Szukam sporo czasu ale trudno dopasować pompę na potrzeby domowego piwowarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pompę pneumatyczną, widziałem coś takiego w Browarze Krajcar w Żywcu. Pompa nadaje się do transferu piwa między tankami, jeszcze nie testowałem, jak przyjdą fermentatory dam znać po testach czy się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pompę z solarproject- trochę ponad 100zł, szybka wysyłka, te 8 albo 11l/minutę tez spokojnie wystarcza, gorącą brzeczkę pompuje jak głupia, jest cicha i malutka, ma atesty. Ciężko będzie znaleźć coś lepszego w tych pieniądzach.

Czy ta pompa po zmianie biegunowości zasilania pompuje w drugą stronę? Znacznie uprościłoby mi to konstrukcję kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta pompa po zmianie biegunowości zasilania pompuje w drugą stronę? Znacznie uprościłoby mi to konstrukcję kotła.

 

Niestety, przy odwróconych biegunach nie rusza.

 

 

http://shop.solarproject.co.uk/sp2020-easy-connect-water-circulation-pump-%C3%82%C2%A3230-p-10.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie pomp dopiero raczkuje, przewaliłem na szybko temat.

 

Ogólnie chciałbym pompę wykorzystać do transferu przefermentowanego piwa (z beczki do beczki - na cichą i do butelkowania)

Np taką którą polecał dziadek:

http://www.winiarz.p...2&category_id=3

Trapią mnie kwestie sterylności takiej operacji.

 

Ja tak jak Dziadek po prostu przepuszczam przed nią Oxy, mam wersję z napędem elektrycznym.

Wadą tej pompy jest dość głośna praca, jest też bardzo wydajna co przy transferze brzeczki jest OK, natomiast przy konstrukcji HERMSa zastosowalem regulator obrotów AVT 1007, na allegro wersja złożona ok 28 zł. Regulator mieści się w fabrycznej obudowie włącznika na pompie.

Plusem porządna kontrukcja, moc, zmienny kierunek przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.