Skocz do zawartości

Zmiany, poprawki, wszelakie sugestie na 2014-2015


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrym pomysłem jest forum w stylu (formie) drzewa - wtedy można odpowiadać na konkretne posty i w ten sposób forum jest czytelne i z jednego tematu może wywiązać się wiele dyskusji. Spotkałem się jak do tej pory z tym na jednym forum i bardzo przyjemnie się na nim pisało i czytało - było bardzo przejrzyste. Ale wymusza to zmianę dla każdego, bo jak ktoś nie będzie z tego korzystał zrobi niepotrzebne zamieszanie i odpowiedzi na konkretne posty może zamieszczać nie tam gdzie chciał docelowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie fora w postaci drzewka są strasznie nie czytelne, dla tego omijam je z daleka, poza tym w temacie o "zacieraniu" zrobi się 500 OT o wszystkim i nikt tego nie ogarnie. Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie obecna forma dyskusji jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nowa wersja software napędzającego piwo.org coraz bliżej. Pomijające kilka super ciekawych funkcjonalności i kilku zbędnych wodotrysków pojawi się nowy typ dyskusji typu Q/A

Można poczytać o tym na oficjalnym blogu http://community.inv...-40-q-a-forums/

Na pewno wypróbujemy na potrzeby często pojawiających i powracających się pytań.

O pozostałych zbliżających się nowościach można poczytać tutaj http://community.inv...s-company-blog/ (pewnie dopiero 2015r)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy dział "Receptury autorskie" nie miał być z założenia miejscem do zapisywania sprawdzonych przepisów? Coraz więcej tam tematów, w których autor pyta jak zrobić dane piwo. Czyli powstaje duplikat działu "Receptury". Może warto tam podkleić jakiś regulamin? Chyba, że tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Taka sugestia ode mnie aby wprowadzić automatyczne łączenie postów.

Ostatnio dość często użytkownicy piszą posta pod postem zamiast użyć opcji edytuj.

Może lepiej zaadoptować funkcję łączenia kolejnego postu z automatu.

Zostawał by tylko dopisek w stylu "dodano i data godzina"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać szeptem aby wprowadzić opcję 'łapka w dół' lub(i) punkty ujemne. Ewentualne trollowanie by było b.dobrze widoczne i obyło by się bez dyskusji. Ostatnim przykładem jest dyskusja w Kuźni. (2015r)

Edytowane przez GB...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były punkty ujemne i zostały usunięte z pewnych powodów.

 

Ja jestem przeciwko, będzie to wprowadzało niepotrzebne napinki na forum, do których niektórzy i bez tego dążą...

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już dział BJCP 2014 PL, jednak trzeba by zmienić to na 2015, gdyż ponieważ

 

bjcp.org:

The release of the new style guidelines has been delayed while we complete the final editing and review. We intended to release them by the end of 2014, primarily to allow the AHA NHC to use them in the upcoming season. However, the AHA informed us in November 2014 that they intended to continue to use the 2008 guidelines for the 2015 NHC, so that removed an artificial deadline.

Since the last update, we have completed the internal review, and are now incorporating updates from a second external review. We are also expanding some sections to address comments we have received. Obviously, the name 2014 is moot at this point, so the new guidelines will be called the 2015 BJCP Style Guidelines, and should be released by the end of March 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wejściu ze świeżą sesją link "Nowa zawartość" prowadzi do strony z ustawionymi filtrami:

  • Według zawartości -> Nowości
  • Według sekcji -> Nowości

czyli generalnie do niczego wartościowego, a przynajmniej rzadko do czegoś wartościowego.

 

Przełączenie filtra Według zawartości na wartość Forum działa do czasu zamknięcia przeglądarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.