Skocz do zawartości

Zmiany, poprawki, wszelakie sugestie na 2014-2015


elroy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mówiąc hop, można zaryzykować stwierdzenie, że dotrwaliśmy szczęśliwie do końca roku. Cieszyć się będziemy oczywiście jutro. :)

 

Chciałbym rozpocząć dyskusje, co chcielibyście jako użytkownicy piwo.org widzieć w serwisie w nadchodzącym roku, co Wam przeszkadza, nad czym należy pilnie popracować, a czego nie dotykać, bo jeszcze popsuję ;)

Około lutego serwis przejdzie lifting związany z nową wersją oprogramowania, więc bugi przez Was zgłaszane będą usunięte.

 

Piszcie do woli!

 

ps: można oczywiście narzekać :)

 

ps2: przypominam, że jak co roku, parę kont pocztowych w domenie piwo.org będą do rozdania. Śledźcie forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa może do rozwiązania na bazie dotychczasowego softu a ja jestem zbyt nieogarnięty żeby to zrobić.

Dodając np. obraz do swojej galerii chciałbym go wykorzystać w wątku bez konieczności ponownego wklejania.

Np. mam w galerii folder Etykiety i pomimo umieszczania w nim plików, w Zapiskach czy Wątku o etykietach muszę wklejać ponownie.

 

edit elroy: w edytorze, podczas dodawania postu masz ikonę "Moje media" i tam możesz dodać do postu grafikę z galerii. Jeżeli jednak nie o to chodzi, to daj znać na PW, bo nie wiem, czy dobrze rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Autotag tematów.

2. Praca nad poszerzaniem wiki. Po pierwsze powstają ciągle te same tematy. Po drugie nie dziwię się bo wyszukiwarka nie działa sprawnie. Rzadko kiedy uda mi się znaleźć informacje, które mnie interesują.

3. Jeśli będą jakieś przeciwwskazania do znacznego rozszerzenia wiki to warto zadbać o kolejne ujednolicenie tematów. Ogólnie uważam, że problemem tego forum jest dotarcie do wiedzy. Napisano masę ciekawych spostrzeżeń i wskazówek ale nie zostały one skondensowane, usystematyzowane. W połączeniu z niezbyt dobrym wyszukiwaniem robi się bałagan bo powstają kolejne tematy.

4. Czym się różni dział "piaskownica" od "wsparcia piwowarskiego"? Mam wrażenie, że niczym bo znajdują się w nich tematy podobne oraz takie same.

5. Do rozdania parę kont? Po co rozdawać niech Ci, którym zależy zapracują, np. solidnymi opracowaniami na wiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podsumowanie tego co już mamy, żeby się nie pogubić.

  1. Sklepik świeci pustką.
  2. Autotagowanie postów
  3. Poprawa wyszukiwarki. ewentualnie integracja z google.
  4. Poprawa ergonomii górnego menu. (wiki)
  5. Więcej pracy nad dodawaniu nowych wartościowych wpisów do wiki oraz receptur tam zawartych.
  6. Kategorie forum Piaskownica i Wsparcie nie spełniają założeń.

A jakieś nowe działy? Kiedyś był nacisk na luźne kategorie, albo zamknięte kółka zainteresowań. Jak to teraz wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czat w formie tekstowej jest słaby. Czy jest możliwość testowego uruchomienia czatu z kamerkami i mikrofonem? Coś na wzór serwisu czatpol itp. Można też dodać więcej 'ostatnich wpisów' czyli wydłużyć listę.

 

Edit elroy: nie ma takiej możliwości, albo musiałaby być to usługa płatna (oprogramowanie jest bardzo drogie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Czym się różni dział "piaskownica" od "wsparcia piwowarskiego"? Mam wrażenie, że niczym bo znajdują się w nich tematy podobne oraz takie same

 

Od jakiegoś czasu mam to samo wrażenie. Piaskownica i Wsparcie to praktycznie jedno i to samo. Można by to śmiało połączyć w jeden dział a do tego koniecznie zrobić podział na:

warzenie z puszek (brewkits)

warzenia ze słodów (all-grain)

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi takiej zwykłej , luźnej dyskusji o piwach w typie Hyde Parku co piłem i wrażenia , dyskusja . Nie w sposób rozbudowany jak w BB tylko jeden luźny temat do pogaduch . Nie zakłądam bo wydeje mi się , że gdzieś czytałem jakieś obiekcje przeciwko temu tematowi , ale nie pamiętam szczegółów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie postuluję o jak najmniej zmian, żeby nie dojść do takiego etapu jak nasze pobocza przy drogach, zaśmiecone znakami drogowymi. Teoretycznie wszystkie potrzebne, w praktyce tylko przeszkadzają.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wymienionych wad wyszukiwarki, która czasem działa gorzej od wujka g. (może rzeczywiście jakieś lepsze tagowanie by pomogło), to również uważam, że możnaby uprościć i rozbudować wiki. Sam natykałem się na problemy, że wiedziałem, że gdzieś było, tylko nie wiedziałem gdzie. Skakałem do media->pliki, potem znów w wiki, potem znów w media, bo nie pamiętałem gdzie jest jakiś arkusz. Myślę że pliki z mediów można podpiąć do wiki, byłoby łatwiej.

 

A żeby nie było za dużo narzekania, to jeszcze raz napiszę, że piwo.org jest świetne :) 80% mojej wiedzy piwowara pochodzi właśnie stąd. czapka z głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro można ponarzekać, to ponarzekam.

Edytor ma jakiegoś buga, Backspace działa w nieprzewidywalny sposób, zwłaszcza jak edytuję posta, przeskakuje na początek edytowanej linii, albo w miejsce w którym zaczynam edytować. Jak wrócę kursorem tam gdzie chciałem wykasować znak, to zaczyna działać normalnie.

Nie wiem, może to tylko u mnie tak jest, może tylko w Operze, ale cholernie irytuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także jestem za rozbudowywaniem wiki, umieszczać jak najwięcej przepisów, wiele stylów nadal nie ma nadal przedstawiciela w przepisach, wiem że to są dobrowolnie umieszczane przepisy zwycięskie, ale wydaje mi się że inicjatywa powinna być po stronie administratorów, to Wy powinniście po konkursie nagabywać zwycięzców o przesłanie receptur, szczególnie dla stylów które mają niewielu przedstawicieli. Jakiś gotowy formularz na przykład który każdy łatwo wypełni, a u was wskoczyłby do bazy danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natura wiki jest taka, że to sami użytkownicy tworzą jej treść. Proszę więc powziąć odpowiednie noworoczne postanowienia, bo "samo się nie zrobi". Gotowiec do receptury (szablon) jest, można też skopiować treść innej podobnej receptury, a potem ją dopasować.

 

Przez jakiś czas nagabywałem ludzi po konkursach o receptury, żeby pododawać na wiki ile się da, ale to było bardzo upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o receptury to obawiam się, że dodawanie receptur przez wszystkich skończy się tym, że będziemy mieli mnóstwo receptur na piwo nawet dalekie od stylu w jakim zostanie zamieszczone. Jestem jak najbardziej za tym, aby zwycięskie receptury umieszczać w wiki ale tylko zwycięskie. Nie twierdzę, że ma to robić sam autor receptury ale ważne, żeby była informacja czyja to receptura i jakie zdobyła wyróżnienie, da nam to pewność, że piwo trzyma się stylu.

Co do postu wichury, żeby dzielić posty "puszkarzy" od "ziarniarzy" to uważam, że jest to zły pomysł, wprowadzi niepotrzebne zamieszanie, może nawet spowodować spadek zainteresowania "puszkową" częścią forum, co może zniechęcić młodych adeptów sztuki piwowarskiej. Wsparcie jak i piaskownica mogłyby zostać połączone lecz moim zdaniem podział na all-grain i brew-kit wyrządzi temu forum szkodę.

Kolejna rzecz, której nie rozumiem, to oddzielenie forumowej giełdy od giełdy portalowej, jak jest jedna to po co druga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giełda jest jedna i zgodnie z jej regulaminem należy używać aplikacji dostepnej z górnego menu. Wątek na forum pojawia się automatycznie. Panuje dzięki temu względny porządek.

 

Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.