Skocz do zawartości

Gorzki smak brewkita


Szinek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jest to moja pierwsza warka, więc obchodziłem się z nią jak z jajkiem, no ale nie mogłem już wytrzymać i zlałem trochę do kubka.

Coopers Australian Pale Ale dochmielony 30g Fuggles dostał zrehydrytyzowane drożdże w piątek o 14, w nocy zaczęła się fermentacja. W sobotę ładna, obfita piana na 3-4cm, wczoraj delikatnie opadła, dzisiaj jej już nie ma. Na powierzchni unosi się jedynie kilka bąbli i resztki chmielu.

Bulgocze sobie z rurki sporadyczne, a z niej samej zapach to przyjemny owocowo-estrowy wymieszany z alkoholem. Postanowiłem trochę przelać do szklanki. Kolor to jasnobrązowy, mocno mętny. W zapachu podobnie jak z rurki, jednak smak jest mocno gorzki i alkoholowy. Nic poza tym nie czuć, w większych ilościach zapewne niepijalne.

Coś zepsułem?

 

A, no i nieszczęśliwy wypadek spotkał areometr podczas warzenia, więc robię wszystko na ślepo, aż do następnego zamówienia (ale to już z zacieraniem).

Edytowane przez Szinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to Australian Pale Ale. Musi miec odpowiednia dawkę goryczki. Z czasem goryczka zmniejszy się. Bez obaw.

Goryczka goryczką, lubie, ale tylko goryczka?

Jako że nie mam areometru to do kiedy mam czekać z burzliwą? Dwa dni po ustaniu bulgotania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie mam areometru to do kiedy mam czekać z burzliwą? Dwa dni po ustaniu bulgotania?

 

Zostaw na dwa tygodnie i nie ruszaj przez ten czas. Nie zaglądaj, nie otwieraj, nie próbuj. A na bulkanie nie zwracaj uwagi, może przestać bulkać choćby z powodu rozszczelnienia pokrywy, więc brak bulgotania wskazuje jedynie na brak bulgotania i na nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw na dwa tygodnie i nie ruszaj przez ten czas. Nie zaglądaj, nie otwieraj, nie próbuj. A na bulkanie nie zwracaj uwagi, może przestać bulkać choćby z powodu rozszczelnienia pokrywy, więc brak bulgotania wskazuje jedynie na brak bulgotania i na nic więcej.

Na szczęście mam przezroczysty pojemnik, więc mogę się gapić ile chce. Zlewałem kranikiem. Niech stoi.

 

Zacznę się rozglądać za kolejnymi zakupami, polecacie jakieś przepisy na pierwsze piwo z zacieraniem?

Edytowane przez Szinek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam

Zrobiłem Australia Pale Ale (Coopersa). Minęło 19 dni i mam pomiar 0-1Blg. Planowałem dzisiaj zlewać. Mocno gorzkie w smaku jest. Czy ta goryczka się jeszcze zmniejszy? Lubię mocno chmielowe piwo ale to jest masakra :P Wczesniej próbowałem dwukrotnie z innym najpierw lager od gozdawy i nie wyszło później lager od Coopersa i wyszło mega smaczne. Nie sądzę żebym coś skopał. Po 2-3 miesiącach w butelce goryczka się zmniejszy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.