Skocz do zawartości

Browar Cztery Łapy Chocolate American Stout, Cerber BDSA


Bogi

Rekomendowane odpowiedzi

Recenzja niebawem, za niecałe 3 godzinki...

 

Edit: i oto

 

Pluto + American Chocolate Stout 15,8 blg 6,5%

 

Kolor wystarczająco ciemny, bardziej czarny niż brązowy, piana lekka, ale wyrazista.

 

Aromat: ogólnie układ jest następujący, mleko, czekolada plus piernik. Zapach bardzo intrygujący, niespotykany w stout'cie jakim go znam (chyba że go jednak nie znam). Górne aromaty to mgiełka przypraw plus kakao, ale też czekolada mleczna i kawałek piernika, który choć wyczuwalny, nie jest dominantą. Dolne nuty to gożdzikowe tło upstrzone cynamonem, potem gałką, bardzo delikatną-jakby beczkowo-taninową waniliją i na pozór niepożądanym finiszem coś w kierunku winogron, rodzynek, etc.

 

Przy 15,8 blg bardzo udana mieszanka aromatyczna i piwo jawi się dość gęste i ciężkie.

 

Smak: najpierw przyprawy, z czego najdłużej na języku pozostaje przyjemna matowość gałki, i lekkie szczypanie goździków, cynamon-jeśli jest, to bardzo ukryty, finisz ciepły, rodzynkowo-chmielowy, alkohol wyczuwalny jak przyjemny dodatek, piwo bardzo pijalne, goryczka chmielu stopniowo narasta i wydobywa tę wanilię za sobą. Można się pokusić, że smak jest zbudowany z przypraw, poprzetykanych chmielem w otoczce piwno-winno-alkoholowej. Piwo ma potencjał, niemniej jednak za dużo chmielu jak dla mnie, przez co przyprawy nie dochodzą w pełni do głosu

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za recenzję - świetnie, że smakowało :)

 

była to jedna z 10 testowych butelek - ta gorycz myślę, że się ułoży w końcu było butelkowane niedawno - za rok dostarczę butelkę referencyjną :D

no i w końcu to american w nazwie nie bez kozery...

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaszumi w głowie noworoczny szampan, korzystam z okazji, że jest jeszcze rano i biorę na ruszt Cerber BDSA 20 blg 9%

 

Szata ciemnorubinowa, przejrzysta, ładna czapa piany, po bożemu.

 

Aromat: bardzo złożony, przyjemny, nuta górna jest lukrecjowo-pikantna, nuta dolna bardziej alkoholowa, z przyjemnym finiszem. W piwie chmiel bardzo delikatnie wyczuwalny, piwo gęste i treściwe.

 

W smaku alkohol niewyczuwalny, przyjemna kwasowość, lekka goryczka kwiatowa na finiszu plus ładna aura cukru trzcinowego. Piwo bardzo pijalne, smaczne, pozbawione jakichkolwiek wad; rasowy belg jak się patrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odmówię :) A ze dwie przyprawy choć zgadłem?

 

wymieniłeś wszystkie bez pudła :) z tego się składał macerat porterowy, który dodaliśmy do Pluto

 

i dzięki za recenzję Cerbera trochę się uspokoiłem bo myślałem, że z piwem jest coś nie tak przez tę kwaskowość właśnie

 

Kasia wrzuci recenzję Pomelo Honey Ale i myślę, że i inne bo lepiej jej idzie ubieranie smaków w słowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie piję CERBER BDSA 20 Blg

 

Po pierwsze piwo pięknie się prezentuje. Etykieta, kapsel po prostu super.

 

Piwo po nalaniu wita piękną czapą piany, która po chwilo opada do cienkiego kożuszka. Piwo ciemno bursztynowe w miarę klarowne.

W aromacie na początku wyczułem słody i delikatną nutę chmielową. Ze szklanki już bardziej owocowo. Alkohol czuć ale delikatnie, nie przeszkadza.

W smaku treściwe, gęste. Wysycenie średnie, pasuje. Słodkie ale po chwili pojawia się przyjemna kwaskowość.

Trochę kojarzy mi się z waizenbockiem.

Nie piłem za wiele piw w tym stylu i podobnych i na pewno nie jest to to co lubię najbardziej, mimo to piwo mi smakowało. Udana warka.

Edytowane przez Wojen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.