Skocz do zawartości

Eksperyment z puchami Coopersa - European Lager


waciok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Normalnie warzę piwo wyłącznie z procesem zacierania, ale znalazłem puchy Coopersa - European Lager w Tesco po przecenie 75 % - po 20 zł za jedną. Stwierdziłem, że za taką śmieszną cenę kupię dwie i poeksperymentuję.

 

Postanowiłem te puchy nastawić w tym samym czasie na górną fermentację z drożdżami S-04 - saszetka podzielona na pół. Fermentacja w 17-18,5 C

 

Burzliwa 17 dni - cichej ze względu, że to puchy nie robię.

 

1. Coopers European Lager + ekstrakt jasny Bruntal - 12,5 blg - odfermentowało do 4,5 blg

2. Coopers European Lager + ekstrakt WES ciemny - 13,5 blg - odfermentowało do 5,5 blg

 

Jak widać piwa odfermentowały dość nisko, w obu przypadkach tak samo. Zastanawiam się czy to wina za małej ilości drożdzy, czy samych drożdży (kolejny raz z rzędu S-04 płytko), czy słabo napowietrzyłem.

 

Czy puchy + ekstrakty z S-04 z reguły mogą płytko odfermentować? Zastanawiam się czy butelkować przy takich wartościach...

 

Sam smak obu piw jest zaskakująco dobry, tylko niepokoi mnie to płytkie odfermentowanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie - poprosimy gdzie to Tesco :D ROTFL ;) a zaraz będzie tam kolejka wykupujących :D Coopersy widziałem jeszcze w Leroy Merlin, ale cena odstraszająca ;) - W-wa MArki, albo Malborska ileś tam jak kto woli ;) na Żeraniu nie widziałem ;)

Edytowane przez Cezary Daniluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Leroy Merlin pucha kosztuje 98 zł - zdzierstwo!

 

"WACIOK" ja zawsze butelkowałem przy 1blg, jeszcze się nie odważyłem przy takich wartościach myślę że granaty murowane. Ale niech się wypowiedzą eksperci bo ja to dopiero z 3 warki mam za sobą i jeszcze wszystko przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butelkujesz nie przy określonym BLG, a po stwierdzeniu zakończenia fermentacji - co może być nawet i przy 3 BLG. Aczkolwiek jak na brewkity to wartości odfermentowania na poziomie 4,5 i 5,5 BLG wydają się bardzo, ale to bardzo wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"WACIOK" ja zawsze butelkowałem przy 1blg, jeszcze się nie odważyłem przy takich wartościach myślę że granaty murowane. Ale niech się wypowiedzą eksperci bo ja to dopiero z 3 warki mam za sobą i jeszcze wszystko przede mną.

 

Powinno zjechać do 1-2 blg. Daj je na cichą, niech dojadą jeszcze.

 

Jak robiłem Muntons Irish Style Stout + Ekstrakt ciemny WES 1,7 kg zeszło mi z 12 Blg do 4,5 Blg i za nic więcej nie chciało. Wydaje mi się, że po prostu jest to specyfika ekstraktów. Może zawierają zbyt dużo cukrów niefermentowalnych dla tych drożdży. Żadnych granatów nie było.

 

waciok - sprawdź jeszcze raz i jak Blg stoi w miejscu to butelkuj.

Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy brewkicie z ekstraktem słodowym ciemnym zeszło z 12 do 5 stopnia blg. Faktem, że był to stout ale w innym temacie też czytałem, że komuś zjechał brewkit z jakimś lagerem do 5 stopni, także zdarzają się takie sytuacje. U mnie leżakuje trzeci tydzień, butelki póki co całe ;-) Ale dla pewności zawsze warto przelać na cichą albo przedłużyć burzliwą, jak nie będzie zmiany to butelkować, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.