Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę słabo to widać.

 

Dokładnie. Grubość zmielenia to moim zdaniem rzecz względna. Coś przeciw czemuś. Albo śrutujesz drobno i zyskujesz na wydajności albo grubiej i filtrujesz bajecznie. Sam po próbuj i dojdziesz do swojego ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam taki sam problem- śrutownik Sphinks (porkert)- jednocześnie robi się mąka i wyskakują całe ziarna- tarcze chodzą nie w pełni równolegle do siebie i z jednej strony prawie się ocierają, a z drugiej jest zbyt duża szczelina. Nie mam pojęcia jak tarczę ustawić i ustabilizować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmował bym się tym, że grubo, ważne żeby ocalić jak najwięcej łuski, naruszone ziarno i tak rozpadnie się w zacierze, a z mąki to tylko błoto i kłopot w filtracji. Wydajność wtedy właśnie spadnie, jak sporo brzeczki utknie w młócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednocześnie robi się mąka i wyskakują całe ziarna

 

Mam tak z pale ale z pewnej słodowni. Jest w nim jakaś frakcja bardzo drobnych ziaren, których tarcze nie naruszą i muszę śrutować drobniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie i u mnie. Używam przystawki Zelmera. Ciekawe bo też stosuję głównie pale ale. Nie wiem tylko czy Kolega też ma ze Strzegomia?

Też używam Zelmera , lekko spryskuję porcje ziarna bezpośrednio przed wsypaniem do pojemnika i nawet przy dość drobnym mieleniu ( 1-1,5 na podziałce ) łuska wychodzi w miarę duża . Z filtracją nie miałem problemów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mam taki sam problem- śrutownik Sphinks (porkert)- jednocześnie robi się mąka i wyskakują całe ziarna- tarcze chodzą nie w pełni równolegle do siebie i z jednej strony prawie się ocierają, a z drugiej jest zbyt duża szczelina. Nie mam pojęcia jak tarczę ustawić i ustabilizować

 

Mój sfinks też robił mąkę i połówki ziaren albo nawet całe ziarna przepuszczał - podczas mielenia było czuć że w jednym miejscu tarcze sie schodzą a w przeciwnym polożeniu rozchodzą. Rozebrałem i zeszlifowałem tzw kryzę odlewniczą na wałku która nie dawała równego oparcia tarczy. Poza tym wyrzuciłem taki pierscień pod zawleczką i zastąpiłem go 2 lub 3-ma podkładkami, pierścień był bardzo nierówny co też psuło osiowość tarcz. Po przeróbkach jest już OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.