Skocz do zawartości

Jaką wybrać dodatkową grzałkę zanurzeniową?


kiedos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zacząłem robić warki 20L i na mojej indukcji trwa to zbyt długo:( Garnek 50L zajmuje dwa pola jednak akurat te co mają dzielona moc i zagotowanie na dwóch ustawionych na 9 i 5 trwa tyle samo co na jednym na 9:). Po wysładzaniu do zagotowania upływa ponad 40 minut. Wymyśliłem że dokupię za 15zł grzałkę 2,5kw i o połowę będzie krócej bo pole też ma 2,5kw. Większych grzałek w dobrej cenie nie znalazłem, można ewentualnie dwie:) Czy są jakieś przeciwwskazania?

Myślałem też nad kupieniem taboretu gazowego za 100zł (butlę mam) ale jak poczytałem to to chyba taniej wyjdzie mi na prądzie bo jak sobie przypomnę ile ciepła na przy gotowaniu na gazie idzie w atmosferę:) Jedyny plus taboretu ze mógłbym w garażu sobie warzyć ale w kuchni przyjemniej i nie trzeba co chwilę butli napełniać:) Myślałem też nad dwoma grzałkami bo wtedy mam 7kw czystej energii ale to już chyba przesada:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw: kuchenkowy palnik gazowy o mocy może 2kW (po modyfikacji dyszy) + grzałka nurkowa 2000W .

 

Na samym gazie baaaardzo powoli podnosi się temperatura. Na zestawie gaz + prąd jest juz lepiej ( nie wiem ile to zajmuje czasu bo wysłodziny dolewam partiami do gara), natomiast jak dochodzi do wrzenia to grzałka nurkowa szaleje i trzeba uważać na uciekającą brzeczke. Wtedy zostawiam na samym gazie.

 

A z 7kW + indukcja to nie wiem czy podoła twoja instalacja elektryczna - bezpieczniki jak to wszystko podłączysz w jednym miejscu w kuchni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu różnicy temperatur równej 40°C (czyli start od 60°C) i wielkości warki 40L, wyszło mi tak z grubsza 44min, do zagotowania się brzeczki przy grzałce 2,5kW. Skracanie się czasu grzania jest proporcjonalne do zwiększania mocy i dla 5,0kW będzie to ok. 22min , a dla 7,5kW wychodzi 15min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przy 40L? Ja miałem 40 minut przy ok 25l choć może miałem temperaturę mniejszą niż 60 bo ostatnio wysladzanie powoli szło. Te 15 minut brzmi kusząco więc zainwestuje dodatkowe 10zł w drugą grzalke. Na pewno przyda się przy większej warce choć boję się o płytę bo 50kg to może nie wytrzymać.

 

Wysłane z mojego JY-G4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kiedos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyśliłem że dokupię za 15zł grzałkę 2,5kw

 

Maly plus za to ze grzalka chyba nie jest chinska... Ktos tu kiedys przestrzegal przed nimi. Tak na serio to radzilbym wziac polska Eliko (sam taka kupilem 2kw, ale do wzmacniania Lidla, koszt 50-60pln).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te chińskie za parę zł to szajs niesamiowity. Kiedyś były fajne grzałki do zagotowania wody w wiadrach - popularne u mnie na wsi. Duża, długa, porządna grzała która sięgała prawie do samego dna. Nie wiem ile mocy, ale migiem zagotowywała wiadro zimnej wody. Ktoś wie czy to jeszcze da sie gdzieś kupić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też myślałem o dodatkowej zanurzeniowej w moim warzelnym 37L,bo gotując na płycie ceramicznej 20L szło ok ale zagotowanie 33-35L już byłoby problemem i dodatkowo bałem się o wytrzymałość płyty,zamontowałem więc wewnątrz dwie grzałki po 1600W.

Nie boisz się o wytrzymałość płyty? to ok 50kg-masz w instrukcji coś o max obciążeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę,że te 20kg to max a nie na każde pole,nie ryzykowałbym

Jest to wartość obciążenia na jednostkę powierzchni (u mnie wynosi ona max. 25kg dla pola o średnicy D=220mm, czyli swoją płytę mogę obciążać wartością równą 0,065kg/1,00cm2 - informacja podana przez producenta (płyta ceramiczna Whirpool). Wartość obciążenia zależy od nośności spieku ceramicznego z którego wykonana jest płyta grzejna.

 

Producenci płyt ceramicznych zakładają korzystanie z naczyń, których średnica jedynie nieznacznie może przekraczać średnicę pola grzewczego. W przypadkach innych działamy na własne ryzyko. Teoretycznie z powyższej zależności moja płyta (60x60cm) mogła by udźwignąć ponad 200kg, ale na pewno nie odważę się na takie eksperymenty.

 

Zakładam, że jeżeli gar zakrywa dwa pola grzejne, to ma średnicę zbliżona do 40cm i przy łącznej masie do 50kg nie powinno się nic złego stać, ale jak pisałem powyżej, takie korzystnie z płyty to wyłącznie na własne ryzyko. Ja stawiłem max 35kg, ale w garze o średnicy znacznie przekraczającej moje największe pole grzewcze.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się właśnie rozglądam za kolejną płytą indukcyjną, bo dotychczasowa przy 18-tej warce jednak pękła. Na samym początku użytkowania zrobiłem garem małe wyszczerbienie z brzegu, a sposób ostaniego pęknięcia wskazuje, że ten mały zadzior mógł jakoś szkło osłabić. Być może jakiś mały twardy okruch był pod garem, a może jeszcze co innego, ciężko zgadnąć. Od tego pierwszego wyszczerbienia postępowałem z płytą jak z jajkiem, a tu trach. Płyta FOLKLIG z IKEI za 999 zeta, raczej nie polecam, choć pewnie gdybym był bardziej ostrożny, to do nieszczęścia by nie doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.