Skocz do zawartości

Browar Stasiek Piwo Marcowe


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Barwa ciemnego złota. Piwo bardzo klarowne. Wysycenie dość duże, ale w normie. Piana wysoka o drobnych pęcherzykach. Niestety dość szybko znika. Zapach słodowy, ale daje się też wyczuć przytłumiony zapach lekko mydlany. W smaku dominuje słodowość, na drugim planie delikatna goryczka. Piwo wydaje się być dość lekkie, delikatne. Generalnie smakowało :) Dzięki Stasiek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Generalnie smakowało :) Dzięki Stasiek :D

Przyznam, dość chłodna ocena (już boję się co będzie ze mną :); może na PW)

Chyba byliśmy myślami ze sobą, bo wczoraj nie obyło się bez pozapanelowych i otworzyłem rzeczone ze Staśkiem. Narcyzm chyba albo co. Urzekło mnie pełnią słodowości (do granic bólu). Powiedziałbym, że do tego stopnia iż zarzuciłbym mu starość (oczywiście nie młodemu duchem Staskowi :) lecz temu piwku, w którym wyczułem miodek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjj wcale nie chłodna :D Nie tak to miało zabrzmieć. Piwo na prawdę bardzo dobre. Generalnie smakowało i to bardzo :)

 

Może nie w temacie, ale jakiś czas temu wypiłam Staśkowego pilsa (niestety miałam sporo pracy i nie napisałam od razu oceny) piwo było bardzo dobre, nie wyczułam, żadnych obcych posmaków których obawiał się Stasiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zabrzmiało. :)

Dzięki Dori i Krzysiu za ocenę. ;)

Nie jest to lekkie piwo, bo blg poczatkowy miało 14,3, ale odfermentowało bardzo mocno (do 2°Blg). Pewnie dlatego, że nie podgrzałem do filtracji tylko zacząłem filtrować od razu po przerwie w 72°C.

A mimo tak mocnego odfermentowania jest w smaku wyjątkowo słodowe - wydaje mi się, że to zasługa drożdży (Budvar Lager).

 

Może nie w temacie, ale jakiś czas temu wypiłam Staśkowego pilsa (niestety miałam sporo pracy i nie napisałam od razu oceny) piwo było bardzo dobre, nie wyczułam, żadnych obcych posmaków których obawiał się Stasiek :)

No właśnie... Ja już go prawie skreśliłem, a wczoraj na panelu degustacyjnym również zyskał uznanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D

Nie jest to lekkie piwo, bo blg poczatkowy miało 14,3, ale odfermentowało bardzo mocno (do 2°Blg).

Piwo wydaje się być dość lekkie i delikatne jak na swoje 14,3°Blg, co można uznać tylko za jego zaletę :)

 

No właśnie... Ja już go prawie skreśliłem, a wczoraj na panelu degustacyjnym również zyskał uznanie.

Widocznie potrzebował czasu, aby smaki i zapachy się ułożyły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dori: Może nie w temacie, ale jakiś czas temu wypiłam Staśkowego pilsa (niestety miałam sporo pracy i nie napisałam od razu oceny) piwo było bardzo dobre, nie wyczułam, żadnych obcych posmaków których obawiał się Stasiek :)

Staś:

 

No właśnie... Ja już go prawie skreśliłem, a wczoraj na panelu degustacyjnym również zyskał uznanie. ;)

Staś wybacz, że na forum ale mimo tego, że u nas i w świecie - będę przeciw. Poprostu nie!. Twoje!

(ale się uwziąłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Ja już go prawie skreśliłem, a wczoraj na panelu degustacyjnym również zyskał uznanie. :)

Staś wybacz, że na forum ale mimo tego, że u nas i w świecie - będę przeciw. Poprostu nie!. Twoje!

(ale się uwziąłem)

Czyli co? nie zyskał uznania? bo nie bardzo rozumiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to to samo marcowe popełnione przez Staśka, ale skoro już jest taki wątek to się dopiszę:

 

Zapach chmielowy, dość intensywny, lekko ziołowy.

Piana ogromna, bardzo wysoka, bardzo gęsta, barwy lekko kremowej. Utrudnia picie bo nie chce opadać.

Barwa idealna ( jak na marcowe) bursztynowa, nie do końca klarowna, lekko przymglone ale nie mętne.

Smak lekko słodowy, dość duża goryczka, posmaki ziołowe. Dobrze zbalansowane, smaczne, niestety jest tez lekko wyczuwalna nutka estrowa. Piwo dość mocne.

Nagazowanie duże, ale nie przesadzone.

 

Kod na kapslu: X60 - warka chyba 60; 14 - pewnie blg; marcowe 9.04.09

 

Pierwsze piwo które otworzyłem z dość dużej partii którą otrzymałem od Staśka, rewelacja, oby reszta była równie dobra.

Edytowane przez Hasintus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to to samo marcowe popełnione przez Staśka

Tak, to to samo piwo. :lol:

 

Dzięki za ocenę. Trochę się o nagazowanie boję, bo to budvary i żeby mimo długiej fermentacji i mocnego odfermentowania nie dofermentowały w butelkach.

 

Kod na kapslu: X60 - warka chyba 60; 14 - pewnie blg; marcowe 9.04.09

Dobrze rozszyfrowałeś mój kod. :) To numer warki, blg początkowe i data butelkowania.

To 60 warka w uBrowar Infam - liczymy łącznie te warzone przez Krzyśka i przeze mnie. W uBrowar Infam popełniłem już 19 warek. Oddzielnie numeruję warki warzone w domu (21 warek).

 

Pierwsze piwo które otworzyłem z dość dużej partii którą otrzymałem od Staśka, rewelacja, oby reszta była równie dobra.

Z niecierpliwością będę czekał na ocenę pozostałych. :lol: Tak po przemyśleniu, to chyba niepotrzebnie Ci dałem tego ciemniaczka po porterze. Bo to takie dodatkowe piwo, które się zrobiło "przy okazji"...

 

P.S. Pamiętam, że niewiele brakowało bym Ci te same piwa dał jeszcze raz. :) Tak mi w piatek było dobrze. :) :) Oj, jednak 6 kategorii (w tym dwie bardzo mocne) w każdej po 3-6 piw, to jednak swoje robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Ja już go prawie skreśliłem' date=' a wczoraj na panelu degustacyjnym również zyskał uznanie. :lol:

Staś wybacz, że na forum ale mimo tego, że u nas i w świecie - będę przeciw. Poprostu nie!. Twoje!

(ale się uwziąłem)[/quote']

Czyli co? nie zyskał uznania? bo nie bardzo rozumiem :lol:

To ja wytłumaczę: Mój pils generalnie zyskał uznanie wśród degustatorów. Ale Krzyśkowi nie przypadł do gustu. No i nie wiem, może to siła sugestii Krzyśka, ale ja też tam wyczuwam jakieś... smaczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? nie zyskał uznania? bo nie bardzo rozumiem :)

To ja wytłumaczę: Mój pils generalnie zyskał uznanie wśród degustatorów. Ale Krzyśkowi nie przypadł do gustu. No i nie wiem' date=' może to siła sugestii Krzyśka, ale ja też tam wyczuwam jakieś... smaczki...[/quote']

Już nie pamiętam, co ja chciałem tu dopisać (sporo OT) :)

Staś, dobrze to ująłeś. Dziwne, raz jestem wyczulony na pewne cechy, raz nie wyczuwam wtrąceń (to ostatnie w szczególności dotyczy moich piw :)). Zobaczymy co powie Jury z Żywca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.