Skocz do zawartości

Coopers - Pilsener z puchy


baton205

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie zrobiłem Coopers - Pilsener (z puchy) nastawiłem 21.12.2013r zgodnie z instrukcją sprzedającego "UWAGA!!! Zaleca temperatura fermentacje piwa 10 - 16°C!!!". Piwko w fermentatorze ma 14oC i tylko troszkę popracowało (bulgotało). Pierwszy raz robię w tak niskiej temperaturze jest to moja 3 warka z puchy. Może ktoś robił już te puche i ma jakieś porady dla mnie? Po ilu można rozlewać, czy taka fermentacja trwa dłużej? Czy coś się skopało i przenieść fermentator do cieplejszego miejsca? Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porada jest tylko jedna czekać! 14C to nie jest niska temperatura, ale powinna wystarczyć, skoro tak napisał producent. Poza tym bulkanie to żaden wyznacznik femrentacji - najlepiej sprawdzać zmiany gęstości (ale to tak na przyszłość)

Przypuaszczam, że wszystko zrobiłeś prawidłowo, czyli zrehydratowałeś drożdżę, oraż piwo ma miej więcej 12blg. Na twoim miejscu zostawił bym piwo tak gdzie stoi. Fermentacja puszki niczym nie różni się od piwa z zacierania - dolna femrntacja zawsze trwa dłużej. Nastawił bym się na jakies 3 tygodnie bużliwej i ewnwtualne lagwerowanie (jeżeli masz warunki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem Coopersa European Lager (drożdze z puszką) w tem 12-14 stopni. 3 tygodnie burzliwej, potem tydzien cichej. Duzo pracy i czasu - efekt mizerny. Dle mnie te piwo było niepijalne.

Edytowane przez Anginsan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzo pracy i czasu - efekt mizerny. Dle mnie te piwo było niepijalne.

 

 

Dużo pracy? Chaba żartujesz ,przy czym dużo pracy?

Jak robiłeś co dodawałeś? Piwo to może faktycznie nie jest najwyższych lotów ale jest spokojnie pijalne więc raczej stawiał bym że to wina twoja ,a nie puszek

baton,zostaw w spokoju niech sobie stoi ,jak masz jak lagerować to super,jak nie to po zabutelkowaniu zostaw na 2 miesiące że byś nie pisał jak inni że wali drożdżami

Edytowane przez Gawon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sporo pracy aby utrzymywac stałą tempreature 12 stopni. Kilkukrotne sprawdzanie blg. Obowiązkowe przelewanie na cichą (no może nie obowiazkowe ale zalecane). Do tego cały proces łącznie z nagazowaniem piwa w butelkach trwał półttora miesiąca. (3 tyg burzliwej, 2 tyg cichej, 10 dni na nagazowanie). Potem lezakowanie piwa 4 miesiące ( myślalem ze smak sie poprawi)

I tak jak pisałem dla mnie piwo było nie pijalne (tzn było słabe, nijakie -gorsze od koncernowych ). To samo piwo robiłem w pokojowej temp, po tygodniu do butelek i było lepsze co nie znaczy dobre. Ogólnie jestem przeciwnikiem piw z puchy Coopresa ) z innych puch nie robilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baton - robiłem 4 warki z puchy coopersa, piwo lezakowało po kilka miesiący a ja łudziłem się ze po tym czasie bedzie wyjatkowe. ale nie zraziłem sie, dokupiłem gar 50 l do zacierania, filtrator z oplotu, termometr i zrobiłem pierwsze piwo gornej fermentacji zacierane, dochmielone na zimno .http://www.wiki.piwo.org/Full_Aroma_Hops_,_Carlberg

RE -WE-LA CJA!!!

 

PS. Piwo dobre po trzech dniach od rozlewu.

Edytowane przez Anginsan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej grzebiesz, tym większe szanse masz na piwo niepijalne - z racji infekcji. To dolniak, zostaw na 3 tygodnie, potem sprawdzaj BLG, pobełtaj wiadrem, na 2 ostatnie dni możesz przenieść w pokojową. Coopers ma niezłe puchy i jeśli nie złapiesz infekcji piwo będzie na pewno ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.