Jump to content
Sign in to follow this  
baton205

Coopers - Pilsener z puchy

Recommended Posts

Witam,

Tak jak w temacie zrobiłem Coopers - Pilsener (z puchy) nastawiłem 21.12.2013r zgodnie z instrukcją sprzedającego "UWAGA!!! Zaleca temperatura fermentacje piwa 10 - 16°C!!!". Piwko w fermentatorze ma 14oC i tylko troszkę popracowało (bulgotało). Pierwszy raz robię w tak niskiej temperaturze jest to moja 3 warka z puchy. Może ktoś robił już te puche i ma jakieś porady dla mnie? Po ilu można rozlewać, czy taka fermentacja trwa dłużej? Czy coś się skopało i przenieść fermentator do cieplejszego miejsca? Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

porada jest tylko jedna czekać! 14C to nie jest niska temperatura, ale powinna wystarczyć, skoro tak napisał producent. Poza tym bulkanie to żaden wyznacznik femrentacji - najlepiej sprawdzać zmiany gęstości (ale to tak na przyszłość)

Przypuaszczam, że wszystko zrobiłeś prawidłowo, czyli zrehydratowałeś drożdżę, oraż piwo ma miej więcej 12blg. Na twoim miejscu zostawił bym piwo tak gdzie stoi. Fermentacja puszki niczym nie różni się od piwa z zacierania - dolna femrntacja zawsze trwa dłużej. Nastawił bym się na jakies 3 tygodnie bużliwej i ewnwtualne lagwerowanie (jeżeli masz warunki).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robilem Coopersa European Lager (drożdze z puszką) w tem 12-14 stopni. 3 tygodnie burzliwej, potem tydzien cichej. Duzo pracy i czasu - efekt mizerny. Dle mnie te piwo było niepijalne.

Edited by Anginsan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Duzo pracy i czasu - efekt mizerny. Dle mnie te piwo było niepijalne.

 

 

Dużo pracy? Chaba żartujesz ,przy czym dużo pracy?

Jak robiłeś co dodawałeś? Piwo to może faktycznie nie jest najwyższych lotów ale jest spokojnie pijalne więc raczej stawiał bym że to wina twoja ,a nie puszek

baton,zostaw w spokoju niech sobie stoi ,jak masz jak lagerować to super,jak nie to po zabutelkowaniu zostaw na 2 miesiące że byś nie pisał jak inni że wali drożdżami

Edited by Gawon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miałem sporo pracy aby utrzymywac stałą tempreature 12 stopni. Kilkukrotne sprawdzanie blg. Obowiązkowe przelewanie na cichą (no może nie obowiazkowe ale zalecane). Do tego cały proces łącznie z nagazowaniem piwa w butelkach trwał półttora miesiąca. (3 tyg burzliwej, 2 tyg cichej, 10 dni na nagazowanie). Potem lezakowanie piwa 4 miesiące ( myślalem ze smak sie poprawi)

I tak jak pisałem dla mnie piwo było nie pijalne (tzn było słabe, nijakie -gorsze od koncernowych ). To samo piwo robiłem w pokojowej temp, po tygodniu do butelek i było lepsze co nie znaczy dobre. Ogólnie jestem przeciwnikiem piw z puchy Coopresa ) z innych puch nie robilem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z lagerowaniem to krucho u mnie. Dzieki za odp. Pojde za radą "GAWON-a" i zostawie jeszcze tam gdzie stoi. Za tydzień zmierzę blg i zobaczymy, pozniej na cicha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baton - robiłem 4 warki z puchy coopersa, piwo lezakowało po kilka miesiący a ja łudziłem się ze po tym czasie bedzie wyjatkowe. ale nie zraziłem sie, dokupiłem gar 50 l do zacierania, filtrator z oplotu, termometr i zrobiłem pierwsze piwo gornej fermentacji zacierane, dochmielone na zimno .http://www.wiki.piwo.org/Full_Aroma_Hops_,_Carlberg

RE -WE-LA CJA!!!

 

PS. Piwo dobre po trzech dniach od rozlewu.

Edited by Anginsan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Im więcej grzebiesz, tym większe szanse masz na piwo niepijalne - z racji infekcji. To dolniak, zostaw na 3 tygodnie, potem sprawdzaj BLG, pobełtaj wiadrem, na 2 ostatnie dni możesz przenieść w pokojową. Coopers ma niezłe puchy i jeśli nie złapiesz infekcji piwo będzie na pewno ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.