Skocz do zawartości

Opisy i degustacja piw z browarów domowych.


bielok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mamy odpowiedni dział na forum ku temu, a zauważyłem że większośc postów w tym temacie jest dopisywana w działe: Zapiski piwowarów domowych.

Myśle że wpisywania degustaji w odpowiednim dziale, pomoże w łatwiejszym wyszukiwaniu ich na przyszość.

Edytowane przez bielok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że opis z degustacji powinien być w zapiskach piwowara, jeśli piwowar prowadzi zapiski. Samemu oceniać swojego piwa nie wypada. Jeśli ktoś nie prowadzi zapisków (np. Wena) to jak najbardziej odpowiednim miejscem jest dział Degustacje piw domowych. Pytanie czy powielać opis z degustacji warki w drugim dziale?

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samemu oceniać swojego piwa nie wypada.

Jak to nie wypada? Często piszę swoją opinię o swoim piwie. W razie gdyby ktoś chciał warzyć coś podobnego, żeby wiedział czego się spodziewać. Wiadomo nie są to może opinie obiektywne, ale jeśli nikt inny danego piwa nie oceni, to zawsze ocena własna piwowara też jest cenna.

Jeśli chodzi o miejsce zamieszczania ocen, mam podobne zdanie do Jejskiego, z drugiej jednak strony powstał dział specjalnie dedykowany opisywaniu wrażeń z degustacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że opis z degustacji powinien być w zapiskach piwowara, jeśli piwowar prowadzi zapiski. Samemu oceniać swojego piwa nie wypada. Jeśli ktoś nie prowadzi zapisków (np. Wena) to jak najbardziej odpowiednim miejscem jest dział Degustacje piw domowych. Pytanie czy powielać opis z degustacji warki w drugim dziale?

Jestem zdecydowanie przeciwny. Robi się bajzel jakich mało. Jestem za systemem 1 piwo - 1 wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie przeciwny. Robi się bajzel jakich mało. Jestem za systemem 1 piwo - 1 wątek.

Również jetem za takim systemem. A szkoda, bo mamy fajny portal, dużo ludzi tu zagląda ale jakoś słabo opisujemy swoje podboje jakby nasze wyniki były bardzo słabe. Dział "Degustacje piw domowych" powinien się rozrastać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem zdecydowanie przeciwny. Robi się bajzel jakich mało. Jestem za systemem 1 piwo - 1 wątek.

Ja też zdecydowanie jestem za takim schematem, zresztą wydaje mi sie ze waśnie po to został stworzony Degustacje Piw Domowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę może boimy się tam opisywać, bo nie jesteśmy profesjonalistami w tej cieżkiej dojść dziedzinie.

 

Może by warto było zorganizować panel degustacyjny przez profesjonalistę, wybrać sobie jakiś dzień i coś takiego zorganizować.

Jako, że ślązaków jest tu dojść wielu to może w Katowicach mamy dwa browary restałracyjne i spokojnie można by było z tego skorzystać. Cena choć odstrasza bo to 160zł ale wiadomości dojść bezcenne. Szczególnie że bardzo przydatne do naszego hobby. A w takim dostojnym gronie łatwiej było by podyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.