Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Lublin


Sigman

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś kolejna kolejka, przystanek w Austrii.

Stolica.... miejscówka wykupiona przez innego gracza (kishar) więc zgodnie z zasadami gry - płacisz 800

szkoda że nie było tam chociaż jednego domku... :/

Piwko przypomina mi niestety browary z brewkitu wspomagane dużą ilością cukru....

qurcze jakoś mi nie podeszło :/

może następną razą trafi m i sie lepszy trunek od Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem 1x Weizenbock

Zabrałem 1x Czekoladowego Milk Stouta - Browar Środkowa

 

Stan:

Kombajn Piwny - 1x Weizenbock

amorph - Real Ale Coopers 3x

Piwny Poligon - 1xAIPA, 1xWitbier

Pijany Mrówkojad - 1 x Amerikaanse Duivel - (Belgian Tripel IPA)

Naturalne Dobro Podlasia - 1xBezprzymiotnikowe Pale Ale

E-prezes - 1xDynia Ale (brown porter)

FES z browaru Dżentelmeńskiego 1 lub 2

Browar Czarciołapek - 1xKoźlak, 1xDrWit oraz 1xRIS(?)

Browar Środkowa - 1x Black IPA 15BLG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar Środkowa - Czekoladowy Milk Stout - Młodość Nie Wieczność

 

Recenzję muszę zacząć od etykiety bo jest świetna. Jak dla mnie może być nawiązaniem dla stylu który na pewno ewoluuje wraz z okresem leżakowania i wcale nie musi w każdym okresie smakować tak samo. Smierć jako symbol utleniania :-)? Sama etykieta jest z grubego papieru i dobrze trzyma się butelki.

 

Etykieta zawiera pełny skład łacznie z dodatkami do leżakowania jak sądze (laska wanilii i dębowe płatki).

 

Piana beżowa, na początku bardzo gęsta a' la azotowa ale po pewnym czasie sie dziurawi. Zostaje jednak z nami do końca degustacji w formie półcentymetrowej warstewki.

 

W smaku klasyczny milk stout. Idealny pozbawiony wad, wyczuwalne nuty dębowe. Wanilii niestety nie wyczuwam. Nie wiem kiedy był warzony i rozlewany więc trudno mi to interpretować.

 

Podsumowując piwo jest świetne zarówno dla zmysłu wzroku, smaku jak i zapachu.

 

 

xl_12483851a075529zdj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś degustacja Belgian Pale Ale z Browaru Piwny Poligon

 

Etykieta - pełnia informacji o surowcach

Piana - bardzo ładna, sztywna, drobnopęcherzykowa, trwała

Kolor - jasny bursztyn/ciemne złoto, zamglone

Wysycenie - niskie-średnie

Aromat - z początku zbożowy, potem pojawia się korzenność; w miarę ocieplenia dochodzi tost z nutą przyprawową i kwiatową, średniointensywny, przyjemny

Smak - sprawia wrażenie o wiele bardziej treściwego niż można się spodziewać po 12tce, goryczka lekka-średniej, chlebowe, aksamitne, po ociepleniu więcej mają do powiedzenia nuty korzenno-przyprawowo-kwiatowe, b.pijalne

 

Belgian Pale Ale uznawane jest za piwo codzienne, bardzo przyjemne do picia a przede wszystkim zbalansowane, bez popadania w ekstrema. Uważam, że cel został osiągnięty, bardzo mi smakowało :)

 

post-8493-0-51170800-1407868935_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna wizyta u Fotografa i kolejna zmiana w depozycie. Pobrałem: Kombajn Piwny - 1x Weizenbock oraz Browar Środkowa - 1x Black IPA 15BLG. Zostawiłem: Sen Nocy Letniej czy klasyczną bawarska pszenicę oraz single hope ale chmielony Kazbekiem - Dobry Chut. Cały czas są butelki bez etykiet oraz faktyczny stan depozytu różni się od tego co jest na liście. Na przykład nie dojrzałem piw z Browaru Czarciołapek czy też mojego Amerikaanse Duivel ale był np. CDA od Czarna Ospa brouwerij.

amorph - Real Ale Coopers 3x

Piwny Poligon - 1xAIPA, 1xWitbier

Pijany Mrówkojad - 1 x Amerikaanse Duivel - (Belgian Tripel IPA), Sen Nocy Letniej (Hefe-Weizen), Dobry Chut (Single Hope Ale Kazbek)

Naturalne Dobro Podlasia - 1xBezprzymiotnikowe Pale Ale

E-prezes - 1xDynia Ale (brown porter)

FES z browaru Dżentelmeńskiego 1 lub 2

Browar Czarciołapek - 1xKoźlak, 1xDrWit oraz 1xRIS(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie degustuje Weizenbocka z browaru Kombajn Piwny.

Aromat ciężki do opisania w tle jest banan, ale dominuję coś innego i chyba niezbyt odpowiedniego dla stylu.

Piana potężna, oblepia szkło, drobna w barwie ecru.

Barwa piwa bardzo ładna, brązowa mętna.

W smaku dominacja nut karmelowych (nie wiem czy do kotła nie poszło za dużo słodów karmelowych), wyczuwalny drożdżowy posmak, pozostaje także dość wyraźna gorycz. Piwo nie jest złe, ale szczególnie w smaku wyczułem mało elementów charakterystycznych dla stylu.

Etykieta całkiem fajna, zawiera pełny zestaw potrzebnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie. Właśnie zauważyłem że bardzo szybko zanika ten pszeniczny charakter a dominuje karmelowość. W takiej formie może bardziej nada się na jesienne wieczory... Mam nadzieję że mimo wszystko dało się wypić w całości bez wylewania do kibla :-P. Przy najbliższej okazji wstawię Witbiera z niewielkim dodatkiem amerykańskego chmielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pora na piwo z Browaru Środkowa - Black IPA 15 BLG.

Aromat lekko sosnowy, bardzo słabo wyczuwalny.

Barwa czarna, nieprzejrzysta, bardzo fajna, piwo jest klarowne.

Piana potężna po nalaniu o barwie brązowej, dość szybko opada do cienkiej warstwy, ale pozostaje do końca.

W smaku w pierwszej kolejności wysuwają się aromaty piniowe a następnie pochodzące od słodów palonych i karmelowych które są troszkę za wysokie, goryczka o średnim natężeniu. Piwo jest smaczne, ogólne wrażenia dobre.

Etykieta mocno zastępcza, brak szczegółowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Straszny bajzel w depozycie i kiepsko z odwiedzinami. Proponowałbym reset depozytu czyli zabranie wszystkich piw i wrzucenie nowych. Nowe bezwzglednie powinny miec etykiety z informacja: co, kogo, kiedy butelkowane. Date butelkowania rowniez moznaby umieszczac tu na forum zeby bylo wiadomo co ile lezy. Ja mogę w środę zabrać kilka (zacznę od nieopisanych) i wstawić kilka swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za tym, aby zrobić tam porządek. Miałem właśnie poruszać tę kwestię, bo planowałem odwiedzić nasz depozyt.

Poza wyczyszczeniem depozytu z piw bez etykiety i tych które już długo stoją, proponowałbym pomyśleć nad inną lokalizacją.

Piwa walają się w kartonie z jakimiś starymi butelkami, nie zawsze można wymienić piwa, bo akurat jest sporo ludzi w lokalu, itd.

Jeśli byłaby zgoda na przeniesienie to mógłbym spytać np. kogoś z Alkoholi Świata na Wieniawskiej czy byłaby możliwość, żeby tam umieścić nasz depozyt. Parking praktycznie pod samymi drzwiami, dojazd mpk też dobry, warunki do przechowywania lepsze, przeważnie nie ma tłoku. Mógłbym też dać od siebie jakąś skrzynkę na piwa.

Co myślicie?

 

@amorph Jak coś to możemy się ustawić w środę we dwóch i się tym zająć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hast jestem za ale to już na priv musimy ustalić, wymienić telefony żeby się zgrać. Jakie piwa możesz wrzucić do depozytu? Mam Sweet Stout w 2 wersjach i American Wheat.

 

Mogę odżałować jedną skrzynkę żeby butelki miały więcej komfortu. Załoga się troche pozmieniała w Pubie więc warto byłoby zagadać na czym nam zależy. Wezmę jakieś piwko na górkę coby mieć motywator do współpracy. Myślę, że z lokalizacją nie ma co kombinować. Jest to najlepsze miejsce do napicia się piwa w Lublinie więc godne naszych wyrobów.

Edytowane przez amorph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobienie porządku w depozycie to zdecydowanie dobry pomysł. Ja przy najbliższej wizycie zgarnę piwo które zostawiłem no i wrzucę coś w zamian i oczywiście kolejne piwa, Popieram i apeluje aby przynosić piwa oznaczone, najlepiej etykietą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy z Amorph w depozycie. Piwa nie walają się już w kartonie, Tomek (barman) użyczył nam normalnej skrzynki.

Ogólnie brakowało sporej ilości piw, które są na liście, np. moich w ogóle nie było, a nikt nie napisał, że wziął, nie było też żadnego piwa z browaru Pijany Mrówkojad czy Naturalne Dobro Podlasia.

 

Stan jaki zastaliśmy to:

Dynia Ale od E-prezes (wziął Amorph),

Fes z Browaru Dżentelmeńskiego (wziął Amorph),

Koźlak z browaru Czarciołapek (wziąłem ja),

Real Ale Coopers od Amorpha (wziąłem ja),

+ kilka piw bez etykiet, którymi się podzieliliśmy.

 

Stan depozytu na dziś:

Kombajn Piwny - 2x Coffee Sweet Stout, 2x Sweet Stout, 2x American Wheat

Piwny Poligon - 2x Foreign Extra Stout, 2x Smoked Brown Ale, 1x Belgian Golden Strong Ale, 1x Belgian Pale Ale.

 

Wszystkie piwa są z ETYKIETAMI i tylko takie proszę wstawiać do depozytu!

 

Zachęcam do częstszych odwiedzin niż to miało miejsce do tej pory. :D

 

Założyłem również nową grupę na fb stricte dla piwowarów domowych z lubelszczyzny. Na Piwnym Lublinie ciężko cokolwiek już znaleźć, ta grupa niech będzie tylko o degustacji piw komercyjnych.

 

Zapraszam wszystkich tutaj: https://www.facebook.com/groups/lubelscypiwowarzydomowi/

Edytowane przez Hast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koźlak z Browaru Czarciołapek.

 

Kolor: Ciemnobrązowy, klarowne.

Piana: Wysoka i kemowa, pozostaje do końca.

Aromat: Niezbyt intensywny, słodowy, nuty melanoidynowe, po ogrzaniu wychodzi jednak lekki rozpuszczalnik.

Smak: Tu o wiele lepiej, ciemny karmel, opiekany chleb, intensywny, ale nie jest mdły. Pod koniec również lekki rozpuszczalnik, ale nie przeszkadza w piciu.

Bardzo dobre piwo, pomimo małej wady. :)

 

 

American Wheat z Browaru Kombajn Piwny.

 

Kolor: Ciemnożółty, solidnie mętne.

Piana: Obfita, drobna, jak w rasowej pszenicy.

Aromat: Intensywnie i amerykańsko Cytrusy i słodkie owoce, morela, mango.

Smak: Wysoka goryczka, jak na AW chyba trochę za wysoka, brakuje kontry, lekko zalegająca. Poza tym cytrusy, dobrze pijalne. Lekka kwaskowatość.

Ogólnie bardzo dobre piwo. Zmniejszyłbym tylko goryczkę, bo to nie IPA. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foreign Extra Stout z Browaru Piwny Poligon

 

Kolor: Głęboko brązowe, prawie czarne, klarowne.

 

Piana: Centymetrowa, kilkuminutowa ale nasycenie w porządku.

 

Aromat: Niezbyt intensywny, lekko przypalona skórka z chleba, podpalany karmel, w tle lekka paloność.

 

Smak: Dobrze zbalansowany, typowy dla stoutu, dość pełny, goryczka wyraźna

 

Piwo bardzo pijalne mimo swojego woltażu. Chętnie wypiłbym 2-3 szklaneczki :-).

 

l_1280790cecfa535a5euxu.jpg

l_12807885bf03b59fes.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgian Pale Ale z Browaru Piwny Poligon

 

Kolor: Bursztynowy, prawie idealnie klarowne

 

Piana: Piana niewielka ale kremowa i utrzymująca się do końca, nasycenie niewielkie

 

Aromat: Na granicy wyczuwalności, ciasteczkowo-pieprzowy, delikatnie owocowe

 

Smak: Smak podobnie jak aromat jest bardzo subtelny, delikatna słodowość, ciasteczkowość, pieprzowość

 

Bardzo pijalne piwo, przez niskie nasycenie i brak agresywnych aromatów i smaków dobre piwo sesyjne

 

l_128210983df4826belgian_pale_ale.jpg

l_12821076860986cDSCN8528.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.