Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Lublin


Sigman

Rekomendowane odpowiedzi

Zdegustowałem CDA od Czarnej Ospy. Piwo bardzo dobre! Świetny aromat chmielowo-palony, duża pełnia i bogaty smak. Goryczka bardzo porządna. Alkohol jest lekko wyczuwalny, dlatego może lepiej by było, gdyby ekstraktu było powiedzmy 14, ale i tak jest super. Na uwagę zasługuje niesamowita piana. Bardzo obfita, drobnopęcherzykowa, bardzo trwała. Normalnie jak piana ubita z białka kurzego :D Fajnie oblepia szkło i zostaje w dużej ilości do samego końca. Gratulacje za udane piwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piłem dziś z Abry piwo Pale Ale Sybilla, potężny gashing, intensywny zapach owoców i wina, słabe w smaku, według mnie zainfekowane, mam nadzieję że trafiłem na złą butelkę.

Piłem też kilka dni temu NZ IPA z Pijanego Mrówkojada, to było ok, przyjemny owocowo-żywiczny aromat (myślałem na początku że jest tam Simcoe lub Mozaic, bardzo podobny zapach dają), jak dla mnie troszkę za wysokie wysycenie, barwa ciemnoherbaciana, bardzo dobre piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie degustuje piwo od abry - amber ale 15 blg.

Aromat słodowy o słabym natężeniu.

Barwa bardzo ładna miedziana, piwo jest klarowne.

Pian średnia, pozostaje przez cały okres picia.

W smaku wyczuwalne w pierwszej kolejności słody karmelowe, następnie goryczka, lekka paloność, wyczuwam też aromat jakby kwiatowo-ziołowy, nadto bardzo lekki posmak masełka co nie przeszkadza w piciu.

Piwo całkiem przyjemnie się pije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie degustuje piwo od Marcina Wojdata - English IPA.

Zapach słodkawy.

Piana bardzo potężna, pozostaje jej dużo do końca.

Barwa brązowa, mętna - jakby uwodniony less.

W smaku na początku pojawia się bardzo dziwna niezbyt przyjemna goryczka, z czasem to znika i smaku dominują kwiatowe aromaty, wyczuwalna lekka kwaśność na języku, niezbyt dobrze się komponuje coś mi nie gra ze smakiem i aromatami, na języku pozostaje niezbyt przyjemna goryczka. Nie jest to złe piwo ale wydaje mi się, że można je poprawić, w trakcie picia robi się lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To piwo jest jakieś nie do końca udane, pomimo zawracania brzeczka po filtracji dalej była mętna (ale zignorowałem to) z czasem różnie smakuje, najpierw było niedobre, ale po jakimś czasie zdecydowanie zyskało (myślałem ze będzie ok, niepotrzebnie je do depozytu oddałem) teraz znów się coś dzieje, może je infekcja złapała :( szkoda, może dry stout się zachował dobrze, piłem ostatnio to był ok, wiec partia nie jest zakażona.

 

Sent from my RM-892_eu_poland_239 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem u Fotografa zatem kolejna zmiana w depozycie. Zostawiłem 1 butelkę Russian Imperial Stuota - Matrioszka, butelkowany ze 4 miesiące temu, więc można już go pić, tak w skrócie ma 24 stopni Blg i 9,3 % alkoholu.

W depozycie są cały czas jakieś piwa bez etykiet np. z niebieskim kapslem oraz zauważyłem np. Wit IPA z Browar Nowy Świat ale wydaje mi się, że może nie być kilku piw które są na liście.

Pobrałem: pepo - Piwo Okolicznościowe (warzone podczas ostatniego Konkursu w Chacie

Obecny stan to

e-prezes - dynia ale (brown porter) x1

pepo - Woda kolońska x1,

Naturalne Dobro Podlasia - American Stout x1, Bezprzymiotnikowe Pale Ale x1

Browar Ślimaka - Prawiczek PA x1

abra - pale ale sybilla szyszka 2013 13 blg,

Czarna Ospa - Foregin Extra Stout

Marcin Wojdat - Dry Stout x2, English IPA x1

Paweł Nowak - Dirty Magnum Stout

kishar- browar Pijany Mrówkojad - Red Vienna Lager - Płacisz 800 x 2 , Russian Imperial Stuota - Matrioszka x 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak idę i idę do Fotografa i trafić ostatnio nie mogę....

Maiłem zrobić podmiankę tego co tam leży(-ało) na coś nowego

Pobrałem: pepo - Piwo Okolicznościowe

Już starawe się zrobiło.... i przegazowało się :/

jak mocno schłodzisz to może nie wyjdzie z butelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pije piwo Okolicznościowe od pepo, wbrew obawom udało się je otworzyć bez problemu.

W aromacie w pierwszej kolejności wyczuwalny ocet w smaku także. Z czasem octowe aromaty zanikają. W smaku pojawiają się następnie lekkie biszkoptowe smaki oraz karmelowe, pojawia się także goryczka zbalansowana, alkohol dobrze ukryty, działa rozgrzewająco.

Barwa jasna, mocno zamglona.

Piana całkiem potężna o drobnych pęcherzach, pozostaje do końca, oblepia szkło.

Zasadniczo piwo to nie za fajnie się postarzało, trochę męczące w piciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś depozyt... jeden wielki burdel z tymi piwami się zrobił :D

Połowa piw bez etykiety, nie wiadomo co to i kto to uwarzył.

Trzeba tam zrobić porządek. Proponuję, aby przy następnych wizytach zabrać te piwa bez etykiet, np. wstawiamy X piw z etykietami, pobieramy X piw + 1 lub 2 piwa bez etykiety.

 

Ja dzisiaj pobrałem:

Browar Nowy Świat - 1xCDA i 1xWit IPA

Browar Pijany Mrówkojad - 1xRIS

Piwo bez etykiety w butelce 0,33. Jakiś stout prawdopodobnie.

 

Zostawiłem:

Browar Piwny Poligon:

1xAIPA

1xBelgian Pale Ale

2xWitbier

 

Stan depozytu (piwa z etykietami):

Piwny Poligon - 1xAIPA, 1xBelgian Pale Ale, 2xWitbier

Pijany Mrówkojad - 2x Red Vienna Lager

Naturalne Dobro Podlasia - 1xBezprzymiotnikowe Pale Ale

E-prezes - 1xDynia Ale (brown porter)

Marcin Wojdat - Dry Stout (nie pamiętam 1 czy 2)

i chyba Abra - 1xPale Ale Sybilla

 

Bez etykiet jest ok 6/7 piw, nie pamiętam dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Popieram. Mogę pomóc w porządkowaniu i degustacji. Sam chętnie bym coś dołożył, ale moje gary są u wspólnika w stolicy. Obecnie mam po kracie piwerek mojej produkcji, ale wydaje mi się, że są zepsute... przy spotkaniu ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała zmiana w depozycie.

Zostawiłem: Brownish Footish (Browar Kot, Mumin, Kruk i Pies) - India Brown Ale zainspirowane Brown Foot; piwo butelkowane 14.04 więc powinno być już w optymalnej formie

Pobrałem: Belgian Pale Ale (Browar Piwny Poligon)

 

Stan depozytu (piwa z etykietami):

Kot, Mumin, Kruk i Pies - 1 x Brownish Footish

Piwny Poligon - 1xAIPA, 2xWitbier

Pijany Mrówkojad - 2x Red Vienna Lager

Naturalne Dobro Podlasia - 1xBezprzymiotnikowe Pale Ale

E-prezes - 1xDynia Ale (brown porter)

Marcin Wojdat - Dry Stout (nie pamiętam 1 czy 2)

i chyba Abra - 1xPale Ale Sybilla

+ kilka piw bez etykiet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolejna zmiana w depozycie.

Pobrałem : Brownish Footish (Browar Kot, Mumin, Kruk i Pies) a zostawiłem Amerikaanse Duivel - Belgian Tripel IPA, jest to hybryda tripel chmielony nowofalowymi chmielami, zasyp jak do tripla i fermentowany drożdżami Wyeast Ardennes. Piwo ma 20 Blg i 8.7 % alc., i jest już w optymalnej formie.

 

Stan depozytu (piwa z etykietami):

Piwny Poligon - 1xAIPA, 2xWitbier

Pijany Mrówkojad - 2x Red Vienna Lager, 1 x Amerikaanse Duivel - (Belgian Tripel IPA)

Naturalne Dobro Podlasia - 1xBezprzymiotnikowe Pale Ale

E-prezes - 1xDynia Ale (brown porter)

Marcin Wojdat - Dry Stout (nie pamiętam 1 czy 2)

i chyba Abra - 1xPale Ale Sybilla

i chyba FES z browaru Dżentelmeńskiego ??? X 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pije Brownish Footish z Browaru Kot, Mumin, Kruk i Pies.

Aromat piniowy - widać wpływ Simcoe.

Barwa bardzo ciemno-brązowa, mętne.

Piana na początku potężna o kremowej konsystencji o kremowej barwie, oblepia szkło, pozostaje do końca.

W smaku dominacja chmielowej goryczki aromaty przytłumione, można wyczuć posmaki piniowe. W smaku pojawiają się wyraźne gorzkie nuty pochodzące od czekoladowego słodu, po mojemu chyba go za dużo wpadło do kotła. Ogólnie piwo mi smakuje ale goryczka jest zbyt ostra i zbyt dominująca i piwo nie jest zbalansowane.

Nasycenie ok.

Opakowanie proste ale bardzo fajne, podoba mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie do wszystkich korzystajacych z depozytu. Czy moge wstawic piwa z brewkita? Moglbym to zrobić np. w stosunku 2 z brewkita za 1 Wasze. Mam straszna ochote cos sprobować a moje piwo z zacierania jest dopiero na cichej...

Edytowane przez amorph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wszystkich korzystajacych z depozytu. Czy moge wstawic piwa z brewkita? Moglbym to zrobić np. w stosunku 2 z brewkita za 1 Wasze. Mam straszna ochote cos sprobować a moje piwo z zacierania jest dopiero na cichej...

 

Jeśli dalej są piwa bez etykiet to nie widzę przeciwwskazań, by nawet 1 do 1 wymienić. No chyba, że pozostali użytkownicy mają obiekcje.

Edytowane przez e-prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w depozycie i zostawiłem 3 butelki Real Ale Coopers. Piwo z brewkita.

 

Pobrałem: 1x Witbier z Piwnego Poligonu i 1x Red Vienna Lager z Pijanego Mrówkojada

 

Stan depozytu (piwa z etykietami):

amorph - Real Ale Coopers 3x

Piwny Poligon - 1xAIPA, 1xWitbier

Pijany Mrówkojad - 1x Red Vienna Lager, 1 x Amerikaanse Duivel - (Belgian Tripel IPA)

Naturalne Dobro Podlasia - 1xBezprzymiotnikowe Pale Ale

E-prezes - 1xDynia Ale (brown porter)

Marcin Wojdat - 1xDry Stout

Abra - 1xPale Ale Sybilla

FES z browaru Dżentelmeńskiego 1 lub 2

 

Ogólnie to trochę lipa że te piwa w takim zwykłym kartonie są trzymane i są wywracane przy każdym przynoszeniu z zaplecza. Ma ktoś tam chody aby zorganizować skrzynkę? No i bardzo dużo jest bez etykiet.

 

Piję właśnie Red Vienna Lager z Pijanego Mrówkojada. Z otwarciem nie było problemu, przyjemnie syknęło.Podczas nalewania utworzyła się piana, która jednak szybko zmniejszyła się do poziomu zerowego. Piwo średnio nasycone i przy zakręceniu pokalem daje lekką pianę. Barwa odpowiednia do stylu ale dość mętne (na pewno po części przez ten karton). Najtrudniej ocenić mi smak. Na początku miałem skojarzenie ze świeżą brzeczką (w końcu 13 BLG i tylko 4,2% alko.). Później na myśl przychodzi mi taki ciemny chlebek, który kupuję :-). Ogólnie bardzo treściwe ale nic nie pcha się na przód. Z tego co wiem o tym stylu to takie własnie powinno być.

 

Twoje zdrowie KISHAR :beer::)

 

xl_1240246611c108cDSCN8170.jpg

Edytowane przez amorph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz popijam odgrzewaną karkówkę z niedzielnego grilla Witbierem od Hesta z Piwnego Poligonu. Wybaczcie ale nie będę się rozwodził nad tym piwem. Jest duuużo lepsze od Hoegaardena! Jest wszystko: nasycenie, kolor, w smaku kolendra idealnie zbalansowana cytrusami. Mam tylko jedną uwagę bo chciało mnie zalać po odkapslowaniu :-). Jestem coraz bardziej wku...ny, że dopiero niedawno dowiedziałem się o warzeniu piwa w domu.

 

Twoje zdrowie Hest! :):beer:

 

 

Ps. Mam nadzieję że wysłałeś swojego Wita na Zlot Siedlecki?

 

xl_1240250b324f0b7DSCN8171.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wysłałem, może za bardzo krytycznie oceniam swoje piwa ;) co do wyjścia z butelki to może być przez warunki w jakich stoi to piwko, mam jeszcze kilka butelek w piwnicy i wszystko jest ok.

Dzięki za ocenę, miło że smakowało. :-)

Edytowane przez Hast
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się podrzucić małe co-nieco, trzy piwka powędrowały do kartonu u Fotografa,

zabrałem za to dwa - Pijany Mrówkojad - Red Vienna i Marcin Wojdat - 1xDry Stout

 

amorph - Real Ale Coopers 3x

Piwny Poligon - 1xAIPA, 1xWitbier

Pijany Mrówkojad - 1 x Amerikaanse Duivel - (Belgian Tripel IPA)

Naturalne Dobro Podlasia - 1xBezprzymiotnikowe Pale Ale

E-prezes - 1xDynia Ale (brown porter)

Abra - 1xPale Ale Sybilla

FES z browaru Dżentelmeńskiego 1 lub 2

Browar Czarciołapek - 1xKoźlak, 1xDrWit oraz 1xRIS(?)

 

co do ostatniego piwa, tj Risa nie jestem pewien czy przetrwał wieczór ;)

chłopakom tak się oczy zaświeciły.... wpadł akurat stary barman (obecnie już nie pracujący u Fotografa....) więc pozwoliłem na degustacje,

ale czy buteleczka 'pękła'...tego nie wiem.

 

Właśnie degustuje piwko od Marcina Wojdata....

wpadłem do domu po robocie (upał niemiłosierny :/) z nadzieją na zimnego, pysznego... smoliście czarnego staucika....

no i nie pomyliłem sie, był pyszniutki!

Mimo że otworzony na początku pisania posta... już go niema :(

Nie poprawiaj nic w recepturze, piszę sie na kolejne takie piwo z pod twojego kapsla!

Edytowane przez pepo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.