Skocz do zawartości

Piwny depozyt - Lublin


Sigman

Rekomendowane odpowiedzi

Zdegustowałem ostatnio Brzydki Nawyk, czyli red ale autorstwa Czarnej Ospy. Bardzo dobre piwo! Solidnie nachmielone, z dobrą bazą słodową o nutach karmelowych i melanoidynowych, w zapachu sporo górnofermentacyjnych estrów. Posmakowało mi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdegustowałem black hole stout z logiem użytkownika pepo na etykiecie. Piwo bardzo dobre z solidną pianą może ciut za bardzo palone jak dla mnie. Zauważyłem, że nie było go na liście podanej przez ślimaka

a fakt... nie wpisywałem go na listę...bo piwko miało być dla barmana :)

ciesze się że smakowało :) tym bardzie że nie był to stricte stout... piwo powstało z wysłodzin po porterze bałtyckim.

ech... może w końcu i mi uda się zdegustować pobrane piwko z depozytu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wreszcie wypić piwko z browaru Nowy Świat - @Sigman

 

barwa - bardzo ciemny brąz, pod światło przebłyski czerwieni, piwo klarowne

aromat - słodycz... troszkę lasu iglastego... i odrobina alkoholu pod koniec 'wąchania'

piana - beżowa, bardzo obfita, opadła do kożuszka, który utrzymywał się do samego dna pokala

smak - lekka goryczka, odrobina słodyczy, jest coś w smaku czego nie potrafię opisać... coś w rodzaju soku z czarnej jagody... poziomki.

 

Piwko otworzyłem do obiadu... nawet nie zauważyłem kiedy wypiłem :/

Znakiem tego było smaczne! tak trzymaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nalał z osadem, to by było bardziej chmielowe i z większą goryczką. Przekonałem się już nie raz, że w tych moich piwach sporo chmielu siedzi w osadach ;) Nie mniej jednak cieszę się, że smakowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj dodałem do depozytu CDA oraz Weizenbocka pobrałem american pale ale od e-prezesa. Trochę mi zajęło ostatnio dotarcie do fotografa a tym samym dorzucenie piwa do depozytu, no ale udało się. Cieszę się, że inicjatywa zaistniała i mam nadzieję, że będzie się rozwijała i dużo piwowarów będzie swoje piwa przynosiło.

Obecny stan depozytu:

e-prezes ,american stout x1, dynia ale (brown porter) x1

pepo - Woda kolońska x1, Piwo Okolicznościowe (warzone podczas ostatniego Konkursu w Chacie (wyszło coś na styl BGSA)) x1

Naturalne Dobro Podlasia - American Stout x1, Bezprzymiotnikowe Pale Ale x1

Browar Nowy Świat - Sybilla IPA x1

Browar Ślimaka - Prawiczek PA x1

abra - pale ale sybilla szyszka 2013 13 blg x2

kishar - CDA x 1, Weizenbock x 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pije american pale ale od e-prezesa. Co do piwa piana bardzo ładna o jasnej barwie, oblepia szkło, pozostaje do końca. Barwa jasnej herbaty, zamglona. W aromacie wyczuwam jakby kwiatowe zapachy, lekko wędzone . W smaku dominuje wędzonka ale ma ona średnie natężenie które mi odpowiada i z czasem znika, w tle całkiem przyjemna goryczka która z czasem zaczyna dominować, można wyczuć aromaty jakby owocowe z delikatnie słodką podbudową. Piwo całkiem smaczne, bardzo mi smakuje, żałuje tylko, że nie piłem go jak było świeższe.

Edytowane przez kishar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem kolejne swoje piwo tym razem jest to New Zeland Pale Ale Single Hope Nelson Sauvin - Admirał - piwo jest chyba w swojej szczytowej formie więc polecam je szybko pobrać. Z depozytu pobrałem: Browar Nowy Świat - Sybilla IPA x1 oraz piwo z browaru Janusz o nazwie chyba Flying Hope - DIPA - piwa z tego browaru zostały dodane akurat jak byłem w sobotę U fotografa więc nie jestem w stanie na 100 % podać aktualnego stanu depozytu.

Obecny stan depozytu:

e-prezes ,american stout x1, dynia ale (brown porter) x1

pepo - Woda kolońska x1, Piwo Okolicznościowe (warzone podczas ostatniego Konkursu w Chacie (wyszło coś na styl BGSA)) x1

Naturalne Dobro Podlasia - American Stout x1, Bezprzymiotnikowe Pale Ale x1

Browar Ślimaka - Prawiczek PA x1

abra - pale ale sybilla szyszka 2013 13 blg x2

kishar- browar Pijany Mrówkojad - CDA x 1, Weizenbock x 1, NZ Pale Ale Single Hope Nelson Sauvin - Admirał x 1

browar Flying Hope - Janusz DIPA x1

Edytowane przez kishar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się właśnie za degustacje piwa z browaru Nowy Świat - Sybilla IPA.

Piana średnia o barwie ecru, pozostają jej resztki do końca.

Aromat słabo wyczuwalny.

W smaku dominuje goryczka z bliżej nie określonym posmakiem.

Barwa brązowa, bardzo mętna.

Nasycenie wydaje się ok.

Nie jest to złe piwo ale do polskich chmieli w IPA mnie nie przekonuje stawiam, że świeże było lepsze i wydaje mi się, ze piłem je na imprezie w monte.Etykieta fajna, podane wszelkie potrzebne informacje.

Edytowane przez kishar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszła kolej na Janusz DIPA z browar Flying Hope.

Aromat bardzo przyjemny, cytrusowy.

Piana porządna, gęsta, lekko kremowa, pozostaje do końca.

Barwa brązowa wpadająca w rdzawy, mętne.

Mocna goryczka długo pozostaje na języku, przyjemna, czuć cytrusy w tle (Citra w składzie), spora podbudowa słodowa, dobrze się pije, czuć moc tego piwa, ma jakby ciężki zawiesisty smak.

Nasycenie średnie.

Bardzo przyjemne piwo.

Etykieta fajna, zrobiona z pomysłem, podane wszelkie potrzebne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim :)

 

Odwiedziłem dzisiaj depozyt zostawiając 2 butelki Pomarańczowego Skorpiona (stout owsiany z dodatkiem skórki pomarańczy i ostrej papryki), browar "Kot, Mumin, Kruk i Pies". Zabrałem ze sobą Weizenbocka "Pijanego Mrówkojada".

 

Obecny stan depozytu:

e-prezes ,american stout x1, dynia ale (brown porter) x1

pepo - Woda kolońska x1, Piwo Okolicznościowe (warzone podczas ostatniego Konkursu w Chacie (wyszło coś na styl BGSA)) x1

Naturalne Dobro Podlasia - American Stout x1, Bezprzymiotnikowe Pale Ale x1

Browar Ślimaka - Prawiczek PA x1

abra - pale ale sybilla szyszka 2013 13 blg x2

kishar- browar Pijany Mrówkojad - CDA x 1, NZ Pale Ale Single Hope Nelson Sauvin - Admirał x 1

browar Flying Hope - Janusz DIPA x1

Kot, Mumin, Kruk i Pies - Pomarańczowy Skorpion (stout owsiany + pomarańcz + papryka) x2

 

Co do samego piwa, papryczka powinna być wyczuwalna ale nie jakoś bardzo nachalna, liczyłem na większy wpływ pomarańczy które się gdzieś rozjechały choć może ktoś wrażliwszy coś wyczuje ;) Butelkowane 02.02.2014 r. więc jest jeszcze w miarę młode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odwiedziłem Fotografa i dokonałem zmian w depozycie. Wstawiłem jedno swoje piwo, pobrałem jedno w zamian i jeszcze jedno w zamian za te 2 piwa, które wstawiłem do depozytu jako pierwszy.

 

Wstawione: Browar Nowy Świat - Wit IPA

Pobrane: browar Flying Hope - "Janusz DIPA", browar Pijany Mrówkojad - "NZ Pale Ale Single Hope Nelson Sauvin - Admirał"

 

Obecny stan depozytu:

 

e-prezes - american stout x1, dynia ale (brown porter) x1

pepo - Woda kolońska x1, Piwo Okolicznościowe (warzone podczas ostatniego Konkursu w Chacie (wyszło coś na styl BGSA)) x1

Naturalne Dobro Podlasia - American Stout x1, Bezprzymiotnikowe Pale Ale x1

Browar Ślimaka - Prawiczek PA x1

abra - pale ale sybilla szyszka 2013 13 blg x2

kishar- browar Pijany Mrówkojad - CDA x 1

Kot, Mumin, Kruk i Pies - Pomarańczowy Skorpion (stout owsiany + pomarańcz + papryka) x2

Browar Nowy Świat - Wit IPA

 

Troszkę jeszcze napiszę o moim nowym piwie. Jest to Wit IPA z chmielami Galaxy, Nelson Sauvin, Waimea i Citra. Wyszła niezła siekiera pod względem goryczki, bo te nowozelandzkie chmiele mają dużo alfa kwasów i ciut za dużo ich sypnąłem :D Także wskazówka - po wzięciu do domu, niech minimum tydzień sobie postoi żeby osad się ustabilizował i koniecznie trzeba nalewać bez osadu, bo w nim siedzi największa goryczka. Bez osadu będzie miało koło 80 IBU, z osadem chyba ze 150 :D Na razie jedna butelka, jak ktoś spróbuje i napisze, że jednak da się pić, to wstawię drugą. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piję piwo NZ Pale Ale Single Hop Nelson Sauvin - Admirał z Browaru Pijany Mrówkojad. Jest niesamowicie dobre!!! Aromat Nelsona naprawdę świetny. Owoce tropikalne - mango, brzoskwinia, kiwi, również winogrona. W smaku doskonale zbalansowane, bardzo owocowe od chmielu, ze średnią goryczką. Naprawdę klasa światowa. Podobne do Full Nelsona z Tiny Rebel, ale znacznie lepsze!

 

Aromat jest bardzo podobny, jak w moim Wit IPA, ale goryczka jest mniejsza, przez co lepiej się pije to piwo. Poza tym piana też jest dobra, bo cały czas utrzymuje się w szklance jej gruba warstwa. Mistrzostwo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byliśmy u Fotografa to i dorzuciłem kolejne piwa do depozytu.

Tym razem wstawiłem browar Pijany Mrówkojad - NZ India Pale Ale- Hatteria x2

A pobrałem:Kot, Mumin, Kruk i Pies - Pomarańczowy Skorpion oraz Browar Nowy Świat - Wit IPA

 

Obecny stan depozytu:

 

e-prezes - american stout x1, dynia ale (brown porter) x1

pepo - Woda kolońska x1, Piwo Okolicznościowe (warzone podczas ostatniego Konkursu w Chacie (wyszło coś na styl BGSA)) x1

Naturalne Dobro Podlasia - American Stout x1, Bezprzymiotnikowe Pale Ale x1

Browar Ślimaka - Prawiczek PA x1

abra - pale ale sybilla szyszka 2013 13 blg x2

kishar- browar Pijany Mrówkojad - CDA x 1, NZ India Pale Ale- Hatteria x2

Kot, Mumin, Kruk i Pies - Pomarańczowy Skorpion (stout owsiany + pomarańcz + papryka) x1

 

Co do piwa które wstawiłem jest to IPA na Nowo-Zelandzkich chmielach, do chmielenia na goryczkę poszło Magnum i Tomahawk, a na smak i aromat Nelson-Sauvin, Wai-tii oraz Waimea. Ekstrakt początkowy to 16 Blg a alkoholu ma 6%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z okazji pobytu w Lublinie wstawiłem swoje Amber Ale 15 Blg chmielone Iunga + Sybilla, pobrałem CDA kishara i Skorpiona, jakieś piwa były bez etykiet

 

Obecny stan depozytu:

 

e-prezes - american stout x1, dynia ale (brown porter) x1

pepo - Woda kolońska x1, Piwo Okolicznościowe (warzone podczas ostatniego Konkursu w Chacie (wyszło coś na styl BGSA)) x1

Naturalne Dobro Podlasia - American Stout x1, Bezprzymiotnikowe Pale Ale x1

Browar Ślimaka - Prawiczek PA x1

abra - pale ale sybilla szyszka 2013 13 blg x2, amber ale 15 blgx2

NZ India Pale Ale- Hatteria x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedziłrm depozyt i pobrałem NZ IPA Hatteria od kishara, a wstawiłem swoje Wit IPA, też z nowozelandzkimi chmielami. Nie nalewać z osadem! :D

 

Obecny stan depozytu:

 

e-prezes - american stout x1, dynia ale (brown porter) x1

pepo - Woda kolońska x1, Piwo Okolicznościowe (warzone podczas ostatniego Konkursu w Chacie (wyszło coś na styl BGSA)) x1

Naturalne Dobro Podlasia - American Stout x1, Bezprzymiotnikowe Pale Ale x1

Browar Ślimaka - Prawiczek PA x1

abra - pale ale sybilla szyszka 2013 13 blg x2, amber ale 15 blgx2

kishar- browar Pijany Mrówkojad - NZ India Pale Ale- Hatteria x1

Browar Nowy Świat - Wit IPA x1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie degustuje Wit z IPA Browar Nowy Świat.

Aromat wyraźny, chmielowy przyjemny z nutami owoców tropikalnych.

Piana na początku potężna, potem przechodzi w średnią o małej gęstości, pozostaje do końca.

Barwa jasno-miodowa bardzo mętna.

Na początku lekkie aromaty cytrusowe potem w smaku dominacja potężnej goryczki, co mi nie przeszkadza. Goryczka długo utrzymuję się na języku ale nie charakteru nie przyjemnego ściągającego.

Piwo jest bardzo fajne lubię od czasu do czasu mocną goryczkę, ale przez jej poziom w tym piwie z Wita jest tylko mętność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie degustuje piwo z browaru Kot, Mumin, Kruk i Pies - Pomarańczowy Skorpion.

Zapach słabo wyczuwalny typowy dla Stouta.

Barwa bardzo ładna mocno czarne, klarowność ciężko stwierdzić ale stawiam, że jest klarowne.

Piana średnia o barwie brązowej, utrzymuje się do końca.

W smaku pierwsze wrażenie to stoutowa aksamitność, średnio palone i kawowe aromaty, które przechodzą w delikatne aromaty chili. Piwo to się bardzo dobrze pije ma wysoką pijalność. Posmak pomarańcza można wyczuć gdzieś pomiędzy aromatami stoutowymi a papryczką.

Nasycenie odpowiednie, średnie.

Etykieta bardzo fajna, zrobiona z pomysłem.

Piwko oceniam wysoko, smakowało mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdegustowałem przed chwilą piwo, które pobrałem z piwnego depozytu.

 

Browar Domowy Pijany Mrówkojak (Piwowar Kishar)

Pszeszalony Koźlak - Koźlak Pszeniczny

 

Etykieta zawiera szczegóły co do składu i parametrów (ekstrakt, alkohol) co cieszy. Uwagę dodatkowo przykuwa kapsel: z dwiema literami chyba z wosku... inicjały? Fajnie to wygląda :)

 

Piana: tworzy się dość niska i szybko znika

Wygląd: bardzo ciemna miedź ocierająca się o rubin, ładnie zmętnione

Wysycenie: średnie

Aromat: intensywny - banan, goździki, śliwki i brzoskwinie a po ogrzaniu więcej czuć nut tostowych; idealnie wpasowany w cechy weizenbocka

Smak: średnio słodkie z orzeźwiającym, owocowo-kwaskowatym finiszem; głównie owoce - banan, śliwka, gruszka, brzoskwinia; w tle biszkopt; alkohol niewyczuwalny

 

Bardzo pijalne piwo. Niektóre weizenbocki potrafią pod koniec męczyć - z tym tak nie jest. Bardzo dobre oddanie stylu. Miejsce do progresu widziałbym jedynie w pianie. Poza tym świetne piwo, które wypiłem z przyjemnością.

post-8493-0-90026000-1395952706_thumb.jpg

Edytowane przez psychopumpkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wstawiłem do depozytu zwoje CDA, ale już zostało pobrane. Ja natomiast pobrałem CDA autorstwa Czarnej Ospy.

 

Ogarnąłem depozyt, uwzględniając posty na facebooku, ale nie wiem czy aktualnie znajduje się tam wszystko to, co jest na liście. Będę musiał po prostu tam zrobić rewizję już na miejscu i spisać wszystko. Poza tym UWAGA - piwowar, który wstawił butelki bez etykiet proszony jest o kontakt!

 

e-prezes - dynia ale (brown porter) x1

pepo - Woda kolońska x1, Piwo Okolicznościowe (warzone podczas ostatniego Konkursu w Chacie (wyszło coś na styl BGSA)) x1

Naturalne Dobro Podlasia - American Stout x1, Bezprzymiotnikowe Pale Ale x1

Browar Ślimaka - Prawiczek PA x1

abra - pale ale sybilla szyszka 2013 13 blg, amber ale 15 blg

Czarna Ospa - Foregin Extra Stout

Marcin Wojdat - Dry Stout x2, English IPA x2

Paweł Nowak - Dirty Magnum Stout

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejna wizyta u Fotografa no i kolejna zmiana w depozycie. Zostawiłem 2 butelki Red Vienna Lager - Płacisz 800- co do nazwy, każdy kto grał w Eurobissnes to wie o co chodzi...

W depozycie są jakieś piwa bez etykiet oraz piwo z browaru Raczkowego.

Pobrałem

abra - amber ale 15 blg

Marcin Wojdat - English IPA

Obecny stan to

e-prezes - dynia ale (brown porter) x1

pepo - Woda kolońska x1, Piwo Okolicznościowe (warzone podczas ostatniego Konkursu w Chacie (wyszło coś na styl BGSA)) x1

Naturalne Dobro Podlasia - American Stout x1, Bezprzymiotnikowe Pale Ale x1

Browar Ślimaka - Prawiczek PA x1

abra - pale ale sybilla szyszka 2013 13 blg,

Czarna Ospa - Foregin Extra Stout

Marcin Wojdat - Dry Stout x2, English IPA x1

Paweł Nowak - Dirty Magnum Stout

kishar- browar Pijany Mrówkojad - Red Vienna Lager - Płacisz 800 x 2

Edytowane przez kishar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.