Skocz do zawartości

Safbrew s-33 a wysokie koncowe blg


Anginsan

Rekomendowane odpowiedzi

Tydzien temu ronbilem piwo na drożdzach fermentis safbrew s-33. Z 13 blg dzis mam 4,5 blg. Fermentacja się zakonczyła, piwo poszło na cichą. Na wiki napisane jest ze te drozdze charakteryzuja sie "płytkim odfermrntowaniem" Czy miliście podobne sytuacje?

ps zacieranie jednotemperaturowe, odrazu 69 stopni 60` -potem podgrzanie do 78 stopni - i filtracja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to tę drożdże są beznadziejne. Słabo odfermentowują, a jendnocześnie są puste w smaku. Żal mi dobrej brzeczki żeby zadawać ją tymi drożdżami. Oczywiście to tylko moja opinia

 

Wysłane z mojego Blade III

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, jedynym plusem tych drożdży jest cena. Po kilku początkowych próbach porzuciłem je bez żalu. Najgorszy ich wynik to końcowe 6 blg z 14. Dałem sobie z nimi spokój. Lepiej sprawdzają się lepsze drożdże i zbieranie gęstwy. Ja się do tego przekonałem

Edytowane przez ponury fermentaThor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miliście podobne sytuacje?

Przejrzałem moje notatki. 12-2,5Blg, 12-5, 12-3, 7-1, 12-3, 13-2, 10-2, to tylko kilka przykładów, nie wiem skąd opinia, że słabo odfermentowują.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem moje notatki. 12-2,5Blg, 12-5, 12-3, 7-1, 12-3, 13-2, 10-2, to tylko kilka przykładów, nie wiem skąd opinia, że słabo odfermentowują.

...miałeś warke z początkowym blg 7? co to było za piwko :D Edytowane przez Carno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miliście podobne sytuacje?

Przejrzałem moje notatki. 12-2,5Blg, 12-5, 12-3, 7-1, 12-3, 13-2, 10-2, to tylko kilka przykładów, nie wiem skąd opinia, że słabo odfermentowują.

Może u Ciebie wpływa na lepszą fermentowalność jakiś inny czynnik? U mnie też one zawsze nisko schodziły i słyszałem bardzo dużo opinii o tym, że nisko schodzą i przypadki gdzie one wysoko odfermentowały zdarzały się sporadycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to w drugim przypadku z 12 też doszło do 5

Tak, tylko to był Altbier, z prawie 70 procentowym udziałem monachijskiego, jemu głębokie odfermentowanie nie było potrzebne. Miał być słodkawy, słodowy, w dolnych granicach zawartości alkoholu wyznaczonych dla tego stylu.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluje farta z altem ;)

pytanie jak tą gęstwę poskromić i mieć powtarzalne wyniki.

Raz dawno używałem s-33 i z tego co pamiętam też mi do 2blg zeszły.

Teraz saszetka czeka nalepsze czasy(2014) w lodówce. W planach 2 piwa, jakaś trzynastka i coś mocniejszego.

Wku%#&bym się gdyby 13 zeszło do 5 a rozruszana gęstwa np z 18 do 2. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.