Skocz do zawartości

Modernizacja browaru - kociołek z lidla, sterownik itd.


Wania

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze pytanie kontrolne :) Wasze silniki też się grzeją ?

No to chyba faktycznie podłączyłeś zasilanie pomiędzy szczotkę 1 biegu i 2. Uzyskałeś bardzo wysokie obroty ("turbo" ;) ), ale silnik się mocno grzeje.

Wykorzystuję to przy dużych zasypach (ok 8 kg).

Co do elektrolizy,, to należałoby rozebrać silnik i szczotkę podłączoną do masy odłączyć od niej i wyprowadzić do niej połączenie osobnym kablem.

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obydwóch stykach wydaje się, że jest ta sama prędkość. Na pewno jest zdecydowanie wolniej niż było, o to chodziło ! Już nie mogę doczekać się sobotniej warki. Tym razem będzie to Dortmunder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze fotka "panelu sterowania" gara. Zielona lampka to moja przeróbka informująca o tym czy idzie zasilanie na grzałkę czy nie.

 

 

 

Obudowa spodnia jest w 2 częściach. Pierwsza zawiera elementy elektroniczne i sterujące a druga (chyba) samą grzałkę i czujnik temperatury (chyba typu kapilary bo idzie jeden nieizolowany drut stamtąd). Nie wiem czy tam jest jeszcze np. zabezpieczenie przed przegrzaniem bo tej części nie rozbierałem. Zieloną lamkę założyłem na przewodach, które idą na grzałkę. Jeśli nie ma tam, zabezpieczenia to będzie OK. Myślicie, że takie zabezpieczenie tam jest ? (nie chciałbym tego rozbierać)

 

Ktoś z was ma ten model ? Może macie instrukcję ? Gar był z outletu i jako wada to poszarpane delikatnie opakowanie i brak instrukcji.

post-5270-0-13052300-1394572494_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozebrałem cały już spód gara. Widać kolosalne różnice w stosunku do Severina, który też posiadam. Na korzyść oczywiście. Odpowiednio połączyłem przewody by mieć czystą informację czy grzeje. Czujnik to kapilara dosuwana sprężynowo do dna gara posmarowana pastą termoprzewodzącą. Jest też bezpiecznik też z pastą - to może być największy problem, co wyjdzie przy pierwszej warce. Nie powinien rozłączać kiedy jest mieszadlo. Minusem na pewno jest histereza - 3 stopnie, ale docelowo ma być sonda +sterownik jak gar się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacieranie zaczęło się w akompaniamencie belgijskiego dubla :)

Czynność zacierania stała się przyjemnością, grzałki mają super wydajność, a mieszadło dopełnia sukcesu. Termometr zainstalowałem na klipsie do dokumentów tak, że robi za sondę... bawię się włączając i wyłączając grzałkę kiedy trzeba. Już teraz stawiam wam wirtualne piwko za pomoc :beer: :beer: :beer:

 

Po zacieraniu, filtracji i wysładzaniu mam wzrost wydajności o ok. 10% :)

 

Minusem gara jest to, że p osiągnięciu 100 stopni wyłącza się i włącza dopiero jak temp. spadnie o 3 stopnie. Poza tym jest miód :)

Edytowane przez ontario_ab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.