Skocz do zawartości

Modernizacja browaru - kociołek z lidla, sterownik itd.


Wania

Rekomendowane odpowiedzi

Kąt to ok 40 stopni.

A skąd to wziąłeś?

Mieszadło łapowe, 90° względem dna. Ewentualnie mogą w nim być otwory. Rozmiar zbliżony do rozmiaru dna a przynajmniej nieco większy od pola grzewczego. Wysokość łapy nie powinna być mniejsza nić 5cm. MOżna tez dodać drugą łapę w okolicy połowy długości wału.

Edytowane przez JacekKocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tak dużych lepkościach jak te, z którymi mamy do czynienia przy mieszaniu zacieru, cyrkulacja pionowa wywołana przez pochylone łopatki jest bardzo słaba. Dodatkowo pochylenie łopatek obniża moc mieszania. Najlepszym rozwiązaniem są mieszadła kotwicowe albo ramowe (stosowane w browarach) ale dla nas wystarczająco efektywne będzie proste mieszadło łapowe.

Gdyby ktoś się jednak upierał przy uzyskaniu cyrkulacji pionowej to służą do tego mieszadła wstęgowe albo ślimakowe.

Edytowane przez JacekKocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moj silniczek napedzam atxem, ktory teoretycznie ma 12V 16A. Pomiar miernikiem pokazał jakieś 15A ;)

 

Tymczasem nowy oplot zgodnie z sugestią kolegi pershi zmontowany :) Jutro albo w sobotę kolejną próba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem drugi zasilacz, ten też się rozłącza - włącza mu się zabezpieczenie. Po resecie znowu to samo.

Próbowałem za prostowniku i idzie cacy. Czy coś w zasilaczu musi być konkretnego żeby to latało ?

Silnik jest od Golfa IV - wycieraczki przednie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dziś już zacieranie i filtracja przebiegło bez żadnych problemów. Niniejszym projekt można uznać za zrealizowany.

Dużym zaskoczeniem na plus jest wydajność. Zazwyczaj wychodziło mi około 22-24 litry brzeczki do chmielenia. Dziś skończył mi się garnek 30L :) Ostatecznie uzyskalem brzeczkę 13.1 BLG, a w planie było tak naprawdę 12 :) Także coś czuję, że będzie trzeba powiększyć kadź warzelną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz dwa rezystory 10Ω 5W i będzie git.

 

Tu masz opis:

http://majsterkowo.p...-zasilacza-atx/

 

Piękny opis, dzięki ! Jak z nim się nie uda to już to... Polecam wszystkim, którzy chcą zrobić własne mieszadło do zacieru. A dla Kamilo.... mega :beer: :beer: :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego nie wiem, ma 2 przewody tylko podłączone do konektora. Niestety po zastosowaniu tego objaw mam ten sam. Szarpnie silnikiem i zabezpieczenie wyłącza zasilacz :( Chyba mam coś z zasilaczem. Ktoś mi powiedział, że warto dać kondensator potrzebny do rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.