Skocz do zawartości

XYLITOL czy zwykły cukier


kiedos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłęm XYLITOL na tej aukcji http://allegro.pl/sh...item=3744718366 od sklep_natura1323 . Postanowiłem sprawdzić czy wszystko ok i dałem 2 łyżeczki do peta 0,5L i drożdze piekarnicze. Butelka po nocy napęczniała jak piwa po 2 tygodniach. Czy to oznacza że kupiłem po 30zł cukier? Jak to cukier to nieźle robią ludzi. Na tej aukcji 50 kg cukru zamiast po 3zł po 33zł czyli czyli 1500zł na czysto.

Już nie ważne. Przeczytałem komentarze dopiero teraz:( Mam nadzieję że zwrócą pieniądze.

Edytowane przez kiedos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xylitol nie powinien fermentować, takie jest jego zadanie. Jeśli PET napęczniał to są 2 możliwości:

 

1. drożdże nie zjadły cukru z brzeczki i dalej konsumują , wypuszczając CO2

2. do Xylitolu dodano glukozę, w co jednak wątpię.

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sprawdzić czy wszystko ok i dałem 2 łyżeczki do peta 0,5L i drożdze piekarnicze.

Z postu kolegi kiedos nie wynika że dodał brzeczki, tylko dał "Xylitol" + drożdże piekarnicze no i zapewne wodę. Jeżeli dał faktycznie brzeczkę to eksperyment może być nie miarodajny ;) Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. do Xylitolu dodano glukozę, w co jednak wątpię.

A ja nie. kiedos postąpił bardzo słusznie sprawdzając ksylitol :okey: - dwie łyżeczki na pół litra wody to jakieś 10g - przy takim tempie nagazowania oznacza to dużą ilość cukru fermentowalnego w próbce.

Ja zrozumiałem, że zmieszał wodę z cukrem i dodał drożdży piekarniczych.

Edytowane przez korzen16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sprawdzić czy wszystko ok i dałem 2 łyżeczki do peta 0,5L i drożdze piekarnicze

No właśnie, dałeś wodę? Bo jeśli swieże piwo to piekarnicze mogą jeszcze coś dojeść.

 

Niestety trzeba uważać, niska cena to ryzyko kupienia cukru.

Ksylitol nie fermentuje, sprawdzamy to na paru gramach przed dosładzaniem cydrów. Nie rusza jak jest prawdziwy.

Użytkownik skworcu ma niezłą cenę i dobry xylitol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedos!

Chyba jestem jedną z osób które również się nacięły na pseudoksylitol od sklep_natura1323. Już napisałam maila o zwrot pieniędzy. Poza tym, że ksylitol nie fermentuje, to powinien w roztworze dawać odczyn zasadowy (cukier - kwaśny).

Przeboleję kasę, którą wydałam za kg zwykłej sacharozy (tudzież glukozy, bo posmak ma troszkę inny). Nie mam nic związanego z browarnictwem, ale z pewnością od środka fermentuję ;) , leczę kandydozę. Nie wyobrażam sobie, gdyby ten pseudoksylitol kupiła osoba chora na cukrzycę i spożyła.

Chciałabym, żeby wyciągnięto z tego konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta prawda - ludzie często nie kupują ksylitolu dla jakiegoś tam widzimisie, ale także z powodów chorób, które przechodzą, a to jest już niebezpieczne dla ich zdrowia. Również dla nas (piwowarów) taki fałszywy ksylitol może stanowić pewne zagrożenie dla zdrowia. Wystarczy, że ktoś doda go przed samym butelkowaniem w celu dosłodzenia piwa (cydru) - taka butelka może się później okazać granatem w jego rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak czy jest realna szansa pociągnąć takiego oszusta do odpowiedzialności? Komentarze o fałszywym produkcie pojawiają się już jakiś czas temu, a ten dalej jest w ofercie...

Edytowane przez Biniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że większość wystawia teraz pozytywy, po prostu nie rozpoznają, szczególnie kiedy z ksylitolem mają do czynienia pierwszy raz.

Nigdy nic nie zgłaszałam na allegro, jeśli nie będzie kontaktu ze sprzedającym i woli z jego strony do dogadania się, to mam nadzieję, że nie będę jedyną niezadowoloną osobą, która nie machnie na to ręką.

Nie jestem awanturnikiem, nie lubię robić problemów, ale to naprawdę bardzo nie fair zachowanie.

Edytowane przez Ksylitol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że większość wystawia teraz pozytywy, po prostu nie rozpoznają, szczególnie kiedy z ksylitolem mają do czynienia pierwszy raz.

Wcale nie oznacza że to nieświadomi użytkownicy, kiedyś zdarzały się przypadki kupowania pozytywnych komentarzy co ułatwiało start oszustom na allegro. Aktualnie nie widać kto kupuje u danego sprzedawcy, przez co trudniej dopatrzyć się takich kupnych ocen.

Nie pamiętam dokładnie ale chyba bogutytn młyn był kiedyś podawany jako wiarygodny dostawca, pewnie znajdą się też i na allegro pewniaki... ale to loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do gościa ale widzę że aukcje już zlikwidował więc pewnie się nie odezwie i pieniędzy nie odda. Iść z 30zł na policję to trochę głupio tylko że jak on sprzedał na 3000zł tego cukru to powinien beknąć. Mam jedynie adres i dane z allegro nawet bez telefonu. Pewnie firmy nie ma tylko prywatnie sprzedawał bo nie dostałem paragonu. Nadawca na paczce NATURA ul Astronomów 17, 10-706 Olsztyn. Sprawdzałem na googlestreet to domek zwykły. Napisałem na allegro spór ale oni mi oddadzą pieniądze jak zgłoszę na policje (tak wyczytałem, jeszcze mi nie odpowiedzieli). Ciekawe ile osób kapnie się że to fałszywy ksylitol. Co do xylitolu to się wyleczyłem na pewien czas i kupiłem dzisiaj w lidlu słodzik. Jak klika tabletek z piwem wypiję to chyba nie umrę:)

Edytowane przez kiedos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o przyprawy, to Skworcu jest niezastąpiony (z ziołami mu nie wychodzi, ale i tak można samemu pozbierać). Ksylitol jest najdroższym cukrem, więc jeśli jego cena jest okazyjna, to bardzo prawdopodobne jest, że to nie ksylitol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.