Skocz do zawartości

Porównanie Kapslownic


zico

Rekomendowane odpowiedzi

W tej chwili przeglądałem stronę CP i zauważyłem że cena Grety jest taka sama jak Emily .Podobno importer podniósł ceny i jeśli Emily będzie dostępna to już w innej cenie. Notabene można jeszcze znaleźć w necie w tej cenie , ale nie o tym chciałem pisać .Moje pytanie miało brzmieć w następujący sposób . Czym różnią się od siebie obie wyżej wymienione kapslownice?

 

Bo przy obecnej podwyżce to opłaca się chyba ta Emily no bo skoro była droższa to musi być lepsza tylko w jakich szczegółach ?

Edytowane przez zico
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili przeglądałem stronę CP i zauważyłem że cena Grety jest taka sama jak Emily .Podobno importer podniósł ceny i jeśli Emily będzie dostępna to już w innej cenie. Notabene można jeszcze znaleźć w necie w tej cenie , ale nie o tym chciałem pisać .Moje pytanie miało brzmieć w następujący sposób . Czym różnią się od siebie obie wyżej wymienione kapslownice?

Używałem obydwu, obie rozleciały się mniej więcej w tym samym czasie, po ok. 30 warkach. Emily chyba jest solidniejsza, jak zaciśnie, to zawsze dobrze. Ale jak nie zaciśnie, to nie da się poprawić, trzeba odkapslować i od nowa. Greta była bardziej elastyczna pod tym względem.

 

Acha - problemy przy nich są tylko z butelkami z niskim kołnierzem, jak masz dobre butelki, obie będa działać beproblematycznie latami. Ale skłaniałbym się i tak ku Emily.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie musi mi wystarczyć Greta bo już mam i tyle nic nie zmienię

Co prawda nie mam porównania, ale Greta nie jest taka zła. Zakapslowałam nią bez żadnych problemów 45 warek i mam nadzieję, że jeszcze trochę mi posłuży :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również trzymam stronę Grety :)

Ja mam dość mało miejsca w kuchni i wygodniej mi się manewruje kieszonkową Gretą. Co do trwałości - na pewno ma tutaj znaczenie rodzaj (twardość kapsli). Owego czasu miałem takie rzeczywiście mocarne i aż trzeszczała na nitach. Dałem sobie spokój z nimi, bo po 40 butelkach byłem wykończony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja greta wytrzymała jakieś 70-80 warek , następną kapslownicą też była greta lecz nie wiem czy jakać felerna czy może taraz robią jakieś "gorsze " bo nie byłem z niej zadowolony i zakupiłem stołową -rewelacja

Moją pierwszą też zrobiłem jakieś 80, po czym kupilem nową to jakoś się zacina, szyjki odcina totalna porażka.

Zastanawiam się nad stołową. Jaką masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem nową to jakoś się zacina' date=' szyjki odcina totalna porażka.[/quote']

dokładnie tak , stołowa Gifo ale poprzedni model bez przekładni ślimakowej

A Grifo z przekłądnią będzie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również trzymam stronę Grety :D

Ja mam dość mało miejsca w kuchni i wygodniej mi się manewruje kieszonkową Gretą.

Emily też jest kieszonkowa :)

 

Ja jestem za Emily - porządniej wykonana. Aczkolwiek na Grecie pojechałam 70 warek i dalej "chodzi". Emilką po prostu przyjemniej się kapsluje, jakoś... płynniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedziec ' date=' nie trzymałem w ręku tej ze ślimakiem[/quote']

Płynna regulacja, nie ma zabawy z zatrzaskiem celem opuszczenia/podniesienia głowicy - chyba jedyna różnica.

No ale podobno jest problem z niskimi butelkami np. Steine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedziec ' date=' nie trzymałem w ręku tej ze ślimakiem[/quote']

Płynna regulacja' date=' nie ma zabawy z zatrzaskiem celem opuszczenia/podniesienia głowicy - chyba jedyna różnica.[/quote']

No ale podobno jest problem z niskimi butelkami np. Steine.

Zapomniałem. Masz rację, z niskimi butelkami (np. tymbark 0,2) jest problem trzeba podłożyć 1 cm podkładkę.

 

W tej kapslownicy też podoba mi się to, że kupując ją dostałem także adapter do szerokich kapsli - butelki po szampanie kapsluje - w obecnej chwili w opisie na BA nie już nie ma informacji czy jest adapter w cenie kapslownicy

Edytowane przez GaGacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kapslownicy też podoba mi się to' date=' że kupując ją dostałem także adapter do szerokich kapsli - butelki po szampanie kapsluje[/quote']

Kapslowane szampanówki? Ciekawy pomysł, mozna by mocniej gazować piwo.

hmmm ale czy piwo nie będzie chciało wywędrować z butelki tak jak ze standardowych butelek 0,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.