Skocz do zawartości

22.03.2014 - Biała Podlaska, Stout Fest 2014


e-prezes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Założyłem właśnie konto na tym forum aby dzielić pasje z hobbystami piwa ( chyba nie ma nic przyjemniejszego), nawiązać nowe znajomości ( również między innymi na omawianym obecnie Stout Fest-cie w BP w którym wezmę udział) , niewątpliwie sporo się od nich dowiedzieć oraz by wyjaśnić pewne niejasności związane w temacie z moją osobą. Swoją przygodę z piwem zaczałem dość nie dawno ( nie chodzi tu o picie Tysko-Lecho-Żubrów lecz o swojego rodzaju sztukę wytwórczości , recenzji smaku , zapachu barwy itp. oraz rozbudowy swojego rodzaju specjalistycznej wiedzy na temat powszechnie lubianego trunku jakim jest piwo. Za wkręcenie w ten krąg jestem wielce wdzięczny swojemu koledze - Goglezowi. Ja, mam na imię Karol.Jestem studentem UMCS-u. Warki na swoim koncie niestety nie mam jeszcze ani jednej ale i ten moment niebawem nadejdzie. Chętnie bym również coś przywiózł ale znając czas mojego zainteresowania piwem.... stout jaki bym zrobił w dzień Fest-u stałby jeszcze pewnie w fermentatorze :D. Co mówić o rozlaniu :(

 

Nawiązując do niejasności . Goglez przez swoją osobę zadeklarował moją obecność na spotkaniu . Pojawię się oczywiście. Co do noclegu wstępnie powiedziałem że nie będę korzystał z niego korzystał (mam blisko do domu 30-40 km -Terespol). Nocleg został zarezerwowany i dobrze bo się rozmyśliłem. Skorzystam z niego razem ze śniadaniem i razem z kolegą Goglezem wrócimy do Lbn . Jeżeli chodzi o jeszcze jedną niejasność to Karol PSPD to nie ja. :D Domilorda to ja.

Edytowane przez Domilorda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie będę jednak. Padnięty z roboty wróciłem i nie mam ochoty na kolejne męczące wycieczki. Stouty mile widziane i bez opiekuna ;)

"Lublin to Dublin" skończył, się około 21 zanim dojechał Ziemek to i tak byłby problem ze spróbowaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwa będą oceniane przez nas samych w następujący sposób. Zostaną pogrupowane stylami (podstylami). Do każdej grupy zostanie dodana próbka piwa komercyjnego, najbliżej wzorca. Próbki będą oceniane bez wiedzy, która jest która przez osoby, które nie zgłosiły w danej grupie swojego piwa oraz piwowara, który nie zgłosił w ogóle stouta i przejdzie test sprawdzający. Brzmi poważnie, ale myślę, że tylko tak brzmi. Zabawa przede wszystkim! Test sprawdzający będzie składał się z części pisemnej i praktycznej. Może być tak, że każda osoba będzie miała inne pytania, inne próby. Może to być wykrycie infekcji w próbkach, bądź wyeliminowanie piwa nie w stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o każdej grupy zostanie dodana próbka piwa komercyjnego, najbliżej wzorca.

 

Fajny pomysł z porównaniem do komercyjnego przykładu, ale nie wiem czy nie spowoduje to zbytniego zawężenia, nazwijmy to, "horyzontów osób oceniających"?

Żeby daleko nie szukać cytat z wiki z opisu dry stout: "Poziom goryczki jest różny, jak również palony charakter, oraz wytrawność finiszu, co pozwala na szeroką interpretację przez piwowarów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Niestety muszę zrezygnować z wyjazdu. Moja nowa praca wymaga abym był również w sobotę, a jak wiadomo nie da się być w kilku miejscach na raz. Przykro mi bardzo i ubolewam ale co poradzić. Przepraszam za zamieszanie.

Edytowane przez emcede
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja będę miał miejsce w samochodzie, jadę z kumplem w sobotę przed południem, mogę też wziąć od kogoś piwo na konkurs czy wymianę,

nocujemy na własną rękę. powrót do Lublina tez jest możliwy ale nie wiem o której (jak kierowca będzie mógł :) do ustalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, w takim wypadku pojadę z Dęblina, będę miał szybciej i taniej niż z Lublina. Może jest ktoś chętny na trzeciego do pokoju w hotelu?

 

Mikwro był chętny na nocleg już wcześniej. Nikt więcej nie zgłaszał chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałbym prośbę. Nie wiem kto rezerwował hotel i prosiłbym o informacje na jakie nazwisko został zareserwowany prosze na pw. Potrzebna mi informacja od kiedy trwa doba hotelowa bo bym zostawił bagaż.

Będe z sobą miał walizkę podróżną a ciężko się z nią tłuc na Stout Fest na Narutowicza i z powrotem. Wolałbym od razu w Hotelu zostawić i wtedy pójść.

 

 

 

 

Dobra dzięki już nie trzeba Goglez mi powiedział.

Edytowane przez Domilorda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.