Skocz do zawartości

Pompka i filtr do napowietrzania


Quentin

Rekomendowane odpowiedzi

a próbował ktoś napowietrzać tlenem z butli? Jest z tym jakiś problem (zagrożenie wybuchem/jakieś pozwolenia) ?

Ja raz próbowałem i akurat w tej warce miałem pierwszą infekcję w karierze, co mnie zraziło, chociaż to chyba zbieg okoliczności. W każdym razie próbowałbym następnym razem tlenem medycznym (napowietrzałem technicznym). Zagrożenia przy zachowaniu minimum rozsądku nie ma, pozwoleń też nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz ze zrozumieniem? Myślisz logicznie? Gdzie napisałem, że napowietrzanie zwężką venturiego jest skuteczne. Ja tak stosuję, bo jest mi wygodnie. Podczas chłodzenia brzeczka równocześnie się napowietrza. Co do pompki podałem źródło, że trzeba 30 do 120 minut. A co do blendera (miksowanie) jest wielu tu na forum, co potwierdzą, że ta metoda szybka, łatwa i bardzo skuteczna.

Dla mnie kolego wyznacznikiem jest ilość powietrza mające kontakt z brzeczką a nie ilość czasu , i jak podajesz to żrudło gdzie pokazana jakaś tam pompka ( ile l/min ? ) i piszesz że jak pompka to 120min , jednocześnie mieszadłem 60sek ( ile tlenu miało kontakt z brzeczką ? ) i jest dobrze ? Zwężka winturego znana od dawna i znowuż ile litrów powietrza zaciągnie do brzeczki ? Mnie bardziej przekonuję zależność natleniania od ilości tlenu mającego kontakt z brzeczką niż ile minut jakaś tam ilość powietrza ( nieznana nikomu ) miała kontakt z brzeczką za to 120min .

Nie bronię jedynie słusznej czy nie metody natleniania , ale nim większa powierzchnia brzeczki ma kontakt powietrzem tym skuteczniej tak ? A co z pianą w której zamknięte to samo powietrze ? Przecież sumaryczna powierzchnia brzeczki w pianie ogromna i tlenu tam rozpuszczonego ilość też nie mała ;) a piana osiada i ta brzeczka miesza się . Gdzie logika skoro mieszadełkiem 60sek , a winturym tylko na przelewaniu i w dodatku kontakt powietrza z ograniczoną ilością brzeczki , i jest Twoim zdaniem dobrze ( skoro stosujesz ) a pompą trzeba mieszać 120min , bo wedle jakiegoś źródła bez podania przepływu powierza napisano 120min .

 

P.s Te tematy byli wałkowane nie jednokrotnie i na naszym forum też , wszystko opisane więcej niż 8mg/l nie osiągniesz bez czystego tlenu i nawet pamiętam że była tabelka , jak znajdę to wkleję . I większość tematów opera się na ilość przepuszczonego powietrza przez brzeczkę , co uważam za logiczne i niejako mierzalne choć i w dużym przybliżeniu .

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat bardzo ciekawy sam ostatnio się tym interesuję ale

Co do pompki podałem źródło, że trzeba 30 do 120 minut.

to jest średnio wiarygodne źródło, nie wiadomo na jakiej podstawie ktoś wysnuł taki wniosek, dobre źródło to wyniki z pomiaru natlenienia brzeczki po odpowiednim czasie stosowania danej techniki a nie czyjaś opinia.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z białkiem akurat przykład nie trafny :D . Bo jak puścisz powietrze kamieniem przez białko to piana nie zmieści się w domu ! A właśnie w taki sposób w leczeniu niektórych chorób za pomocą tlenu robią koktajl tlenowy :P .

Edytowane przez czeburaszka710
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.