Skocz do zawartości

Co by tu nawarzyć...


rptu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stylów piw jest mnóstwo łącznie z ich modyfikacjami jak i całkiem wywrotowymi recepturami własnymi ;)

Pytanie jak w temacie. Co by tu można uwarzyć a raczej w jakie kierunki ma uderzyć (jakie style) ktoś kto nie przepada za ciemnym piwem. Klasycznej pszenicy, wita czy modnego ostatnio AIPA nie bierzemy pod uwagę bo to kierunki oczywiste ;)

Do wyboru: Alt, Belgian Pale Ale, English Pale Ale, Irish Red Ale, Koelsch, American Wheat i co tu jeszcze można dorzucić?

Pszenica czy mocne chmielenie jak najbardziej mile widziane, ale chciało by się jeszcze coś z kręgu tych jasnych ale... całkiem innego ;) Eksperymenty z przyprawami jak w piwach świątecznych odpadają, zaprawianie owocami czy miodem też. Chodzi o coś najnormalniej piwnego, jasnego i górnej fermentacji. WIęc co by tu jeszcze można ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o pszenicę i (całkiem mocne) chmielenie, to polecam amerykańską pszenicę. Jasne i do tego górna fermentacja, całkiem szybko nadaje się do spożycia i myślę, że będzie pasowało również osobom, które spożywają koncerniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzonka odpada.

Nie chodzi tu o zrobienie piwa z posiadanych składników, tylko zrobienie czegoś nowego, ciekawego itd. Doświadczenia za wiele nie mam, chęci duże stąd moje pytanie.

 

A może uwarz cokolwiek. Na takie wity-srity to czas przyjdzie po opanowaniu podstaw i warsztatu.

Na moje oko za 50 warek. I to jest wariant hurra optymistyczny :smilies: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BGSA. W tym piwie można się zakochać jeśli lubisz piwo mocne, jasne z świetnym bukietem smakowo-zapachowym złożonym z owoców (wiśnie jabłka)/przypraw/perfum.

 

I jeszcze jak umiesz je dobrze przefermentować. 50 warek o których wspomina Fido to coś około minimum, bo jak nie to wyjdzie zajzajer nadający się tylko do zlewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.