Jump to content

Co by tu nawarzyć...

rptu
 Share

Recommended Posts

Witam

Stylów piw jest mnóstwo łącznie z ich modyfikacjami jak i całkiem wywrotowymi recepturami własnymi ;)

Pytanie jak w temacie. Co by tu można uwarzyć a raczej w jakie kierunki ma uderzyć (jakie style) ktoś kto nie przepada za ciemnym piwem. Klasycznej pszenicy, wita czy modnego ostatnio AIPA nie bierzemy pod uwagę bo to kierunki oczywiste ;)

Do wyboru: Alt, Belgian Pale Ale, English Pale Ale, Irish Red Ale, Koelsch, American Wheat i co tu jeszcze można dorzucić?

Pszenica czy mocne chmielenie jak najbardziej mile widziane, ale chciało by się jeszcze coś z kręgu tych jasnych ale... całkiem innego ;) Eksperymenty z przyprawami jak w piwach świątecznych odpadają, zaprawianie owocami czy miodem też. Chodzi o coś najnormalniej piwnego, jasnego i górnej fermentacji. WIęc co by tu jeszcze można ?

Pozdrawiam

Wędzonka odpada.

Nie chodzi tu o zrobienie piwa z posiadanych składników, tylko zrobienie czegoś nowego, ciekawego itd. Doświadczenia za wiele nie mam, chęci duże stąd moje pytanie.

A jeśli chodzi o pszenicę i (całkiem mocne) chmielenie, to polecam amerykańską pszenicę. Jasne i do tego górna fermentacja, całkiem szybko nadaje się do spożycia i myślę, że będzie pasowało również osobom, które spożywają koncerniaki.

Guest pitupitu

Wędzonka odpada.

Nie chodzi tu o zrobienie piwa z posiadanych składników, tylko zrobienie czegoś nowego, ciekawego itd. Doświadczenia za wiele nie mam, chęci duże stąd moje pytanie.

A może uwarz cokolwiek. Na takie wity-srity to czas przyjdzie po opanowaniu podstaw i warsztatu.

Na moje oko za 50 warek. I to jest wariant hurra optymistyczny :smilies: .

BGSA. W tym piwie można się zakochać jeśli lubisz piwo mocne, jasne z świetnym bukietem smakowo-zapachowym złożonym z owoców (wiśnie jabłka)/przypraw/perfum.

I jeszcze jak umiesz je dobrze przefermentować. 50 warek o których wspomina Fido to coś około minimum, bo jak nie to wyjdzie zajzajer nadający się tylko do zlewu.