Skocz do zawartości

[Blog Dori] Mycie i dezynfekcja butelek w sposób łatwy i przyjemny


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za to nie używam żadnych środków czystości ze zwykłego lenistwa. Przed każdorazowym napełnieniem butelek płucze je... karherem :) Żadna pleśń, brud czy inny syf nie daje rady ciśnieniu. Odpowiadając na pytania z góry - nie, butelki się nie tłuką\pękają:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sprawdza się metoda:

- zalać roztworem nadwęglanu (OXI) stężonym 2-3 razy bardziej niż normalnie

- dokładnie potrząsnąć

- to często wystarcza, jeśli osad mocniej się trzyma to szczotka

- wypłukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie używam żadnych środków czystości ze zwykłego lenistwa. Przed każdorazowym napełnieniem butelek płucze je... karherem :) Żadna pleśń, brud czy inny syf nie daje rady ciśnieniu. Odpowiadając na pytania z góry - nie, butelki się nie tłuką\pękają:)

 

Podczas mroźnej zimy też karherem ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zazwyczaj leci kilka łyżeczek biedronkowego oxi do wanny, do tego butelki na jakąś godzinę (bo mi sie nie chce i stwierdzam, że jak poczekają to będzie lepiej) i prawie wszystko wypływa. A butelki czyste nie są prawie nigdy.

Kiedyś nie miałem oxi i do wszelakich osadów, pleśniaków i innych parchów użyłem tylko wody i szczoty. Ani jedna butelka piwa nie była zła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

- zalanie OXI na 20 minut i płukanie - bez efektu

- zalanie OXI na dobę i płukanie - efekt jest i to całkiem niezły, ale niestety trochę drobinek się ostało

....

Jaką temperaturę ma roztwór i jakie stężenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za to nie używam żadnych środków czystości ze zwykłego lenistwa. Przed każdorazowym napełnieniem butelek płucze je... karherem :) Żadna pleśń, brud czy inny syf nie daje rady ciśnieniu. Odpowiadając na pytania z góry - nie, butelki się nie tłuką\pękają :)

 

Podczas mroźnej zimy też karherem ? :)

no tu jest mały problem, chociaż mieszkam w domku jednorodzinnym z dość obszerną piwnicą i coś się da wykombinować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Dnia 17.12.2013 o 00:01, dori napisał:

Nadwęglan też doskonale daje radę, a jednak jest bezpieczniejszy w użyciu niż ług sodowy.

Zaryzykuję wykopek, bo temat ciągle aktualny. U mnie nie zadziałało. Miałem parę butelek z zaschniętym osadem drożdżowym na ściankach. Zalałem butelki ciepłą wodą i sypnąłem po łyżeczce nadwęglanu sodu. Po 3 dniach osad nadal uparcie siedzi.

Dotychczas do takich butelek dodawałem kilka kropel Domestosu i po paru h były idealnie czyste, no ale znów trzeba jest mocno płukać.

 

Macie jakieś inne pomysły na skuteczne bezdotykowe czyszczenie łatwiejsze niż ług czy Domestos?

 

EDIT: po doczytaniu wątku do końca postanowiłem spróbować z mocno stężonym roztworem.

Edytowane przez eltomek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, eltomek napisał:

 

 

Macie jakieś inne pomysły na skuteczne bezdotykowe czyszczenie łatwiejsze niż ług czy Domestos?

 

 

Bezdotykowo to tylko wi-fi działa,w piwowarstwie trzeba się czasem skalać pracą:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Posiadam cos ponad 300butelek, i zeby usprawnic mycie skonstruowalem cos takiego,ociekacz ktory bede stawial na stelarzu z rurek miedzianych i bede plukal wtedy, jest to tylko szybciej niz po kolei kazda butelka plukac, ale i tak bez szczotki na wkretarce ciezko, jak uda mi sie wymyslec pompke do tego wynalazku to wtedy bedzie mozna probowac mycie z chemiareceived_455155732007198.jpg

Wysłane z mojego H9436 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.