Skocz do zawartości

Pakowanie i przygotowanie piw do wysyłki


thobeta

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem nowy wątek byście się podzielili swoimi opiniami jak zapakować piwo w te upały. Dodam że zmotywowany zostałem dwoma rozszczelnieniami kapsli. Jestem na etapie wysyłki piw do Browamatora na konkurs. W dniu dzisiejszym koło 15 kurier odebrał paczkę z piwami a po godzinie był z cieknącym kartonem. Jedna z butelek się rozszczelniła i wyleciało połowa piwa.

Podejrzewam że Przyczyną była bardzo wysoka temperatura jak panuje na pace samochodu kurierskiego (termometr pokazywał prawie 50C) a do tego drgania spowodowane jazdą. Jak otwierałem uszkodzone piwo to siła gazów była jeszcze tak mocna że kapsel dosłownie wystrzelił z hukiem.

 

Macie jakieś pomysły jak bezpiecznie wysłać piwa ? Jak je bezpiecznie przetransportować na konkurs w Żywcu ?

Kurier czy lepiej poczta ? Czasu mało muszą dotrzeć do 6czerwca a na samą myśl że mam zrezygnować w tak banalny sposób to płakać mi się chce

Edytowane przez thobeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzało mi się (w domu), że od przegazowania butelki pękały, odpadały denka, szyjki, wreszcie rozwalały się w drobny mak, ale kapsel zawsze szczelnie zostawał na szyjce. Wydaje mi się, że masz coś nie tak z kapslownicą, zobacz czy ząbki kapsla nie odstają, i czy kapsle się nie kręcą.

I ew. dociśnij je ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, w te upały ciężka sprawa. Nie ma się kontroli, co się dzieje z paczką po oddaniu do okienka/kuriera. Jest to w jakimś stopniu loteria. Natomiast trzeba dobrze kapslować i raczej wysyłać piwa w butelkach bardziej wytrzymałych - mówię o NRW. Nie wiem, czy przewoźnik zwraca uwagę w ogóle na ewentualne zalecenia "ostrożnie szkło".

Ja już wysłałem piwa do Żywca pocztą priorytetem i na drugi dzień już były ! Chyba miałem szczęście. Z kolei paczka z BA wysłana 21.05 dotarła do mnie dzisiaj (bo przez pomyłkę poszła do Wrocławia :o). To w kwestii czy poczta, czy kurier. Opłaty za cięższą paczkę są już porównywalne (ja płaciłem 26zł za 6kg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.