Jump to content
Sign in to follow this  
thobeta

Pakowanie i przygotowanie piw do wysyłki

Recommended Posts

Założyłem nowy wątek byście się podzielili swoimi opiniami jak zapakować piwo w te upały. Dodam że zmotywowany zostałem dwoma rozszczelnieniami kapsli. Jestem na etapie wysyłki piw do Browamatora na konkurs. W dniu dzisiejszym koło 15 kurier odebrał paczkę z piwami a po godzinie był z cieknącym kartonem. Jedna z butelek się rozszczelniła i wyleciało połowa piwa.

Podejrzewam że Przyczyną była bardzo wysoka temperatura jak panuje na pace samochodu kurierskiego (termometr pokazywał prawie 50C) a do tego drgania spowodowane jazdą. Jak otwierałem uszkodzone piwo to siła gazów była jeszcze tak mocna że kapsel dosłownie wystrzelił z hukiem.

 

Macie jakieś pomysły jak bezpiecznie wysłać piwa ? Jak je bezpiecznie przetransportować na konkurs w Żywcu ?

Kurier czy lepiej poczta ? Czasu mało muszą dotrzeć do 6czerwca a na samą myśl że mam zrezygnować w tak banalny sposób to płakać mi się chce

Edited by thobeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdarzało mi się (w domu), że od przegazowania butelki pękały, odpadały denka, szyjki, wreszcie rozwalały się w drobny mak, ale kapsel zawsze szczelnie zostawał na szyjce. Wydaje mi się, że masz coś nie tak z kapslownicą, zobacz czy ząbki kapsla nie odstają, i czy kapsle się nie kręcą.

I ew. dociśnij je ponownie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, w te upały ciężka sprawa. Nie ma się kontroli, co się dzieje z paczką po oddaniu do okienka/kuriera. Jest to w jakimś stopniu loteria. Natomiast trzeba dobrze kapslować i raczej wysyłać piwa w butelkach bardziej wytrzymałych - mówię o NRW. Nie wiem, czy przewoźnik zwraca uwagę w ogóle na ewentualne zalecenia "ostrożnie szkło".

Ja już wysłałem piwa do Żywca pocztą priorytetem i na drugi dzień już były ! Chyba miałem szczęście. Z kolei paczka z BA wysłana 21.05 dotarła do mnie dzisiaj (bo przez pomyłkę poszła do Wrocławia :o). To w kwestii czy poczta, czy kurier. Opłaty za cięższą paczkę są już porównywalne (ja płaciłem 26zł za 6kg).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może warto wysyłać o jedną butelkę więcej? W razie wypadku i tak zostanie tyle ile trzeba. Co do kapslowania, zawsze obracam gretę po pierwszym zaciśnięciu o 90° i zaciskam jeszcze raz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.