Skocz do zawartości

Delikatnie kipi z rurki fermentacyjnej


Nano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj nastawilem piwko, po 16-20 godzinach zaczela ulatywac pianka z rurki fermentacyjnej( nie za mocno). Temperatura otoczenia 18-19C, tmp brzeczki 21-22. C. Co powinienem zrobic? Dodam, ze jest to piwo z brewkita, irish stout coopersa na drozdzach yeast 7g do ktorego dodalem 1,7 kg ciemnego,niechmielonego ekstraktu slodowego w syropie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj nastawilem piwko, po 16-20 godzinach zaczela ulatywac pianka z rurki fermentacyjnej( nie za mocno). Temperatura otoczenia 18-19C, tmp brzeczki 21-22. C. Co powinienem zrobic? Dodam, ze jest to piwo z brewkita, irish stout coopersa na drozdzach yeast 7g do ktorego dodalem 1,7 kg ciemnego,niechmielonego ekstraktu slodowego w syropie.

 

Schłodzenie fermentora pomoże jeśli drożdże hulają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmocz ręcznik/koc zimną wodą i okryj fermentor, przyspieszy to chłodzenie; temperatura fermentacji (zakładając że dobrze zmierzyłeś) nie jest jakoś wybitnie wysoka, ale możesz ja spokojnie obniżyć o 1-2°C. Jeżeli nadal będziesz miał problem w wędrówka drożdży pomyśl o blow off tube - niezastąpiony patent na niesforne drożdże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez w tamtym tygodniu ustawiłem Irish stout od Coopers'a i tez miałem trochę piwka na pokrywie fermentora:)

 

Dałem mu się wykipieć co zajęło jakies 5 godz, potem czyszczenie i tyle:)

 

W sobote mam nadzieję pierwszy rozlew, chociaż wczoraj po tygodniu fermentacji BLG wyszlo az 5 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozszczelnić dekiel. Cały gaz chce się przecisnąć przez ten mały otworek w deklu więc zabiera ze sobą drożdże na pianie. Jak rozszczelnisz to piana w fermentorze opadnie. Na burzliwej nie ma sensu użuwać rurki a najlepiej mieć uchylony dekiel. Tam wydziela się tyle C)2, że żaden żywy organizm tam nie podleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mam problem rano docisnalem powieke wiadra do konca a tu nie bardzo piwko chce pracowac :/ tmp opadla do 19-20C, staralem sie ja troche podniesc ale ze slabym skutkiem. Postawic je przy grzejniku moze czy co?

 

Chyba ze po burzliwim poczatku to normalne ze pozniej moze robic wolno? bulgotanie w rurce raz na jakies 4 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być już po burzliwej części burzliwej fermentacji, w kita (prze zacieraniu czasami też) idzie to szybko. Poczekaj z tydzień i sprawdź poziom odfermentowania, a następne pomiar zrób po kilku kolejnych dniach, to będziesz wiedział na czym stoisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jest 8 dzien fermentacji, piwko ma okolo 4Blg i bardzo powoli opada, dwa dni temu mialo nieco ponad 4,5Blg. Zastanawiam sie jak dlugo jeszcze trzymac na burzliwej i czy ewentualnie po przelaniu na cicha Blg moze jeszcze opasc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwko mialo 3 dni z rzedu takie samo Blg wiec zlalem wczoraj na cicha. Tylko czy 4-4,2 Blg to nie troche duzo? Za pare dni bede zlewal do butelek czy moge obawiac sie granatow? Dodam ze kolega w tym samym czasie zaczal robic to samo piwo z tego samego brewkita i tego samego slodu i blg ma nawet o jakies 0,5 wieksze niz moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwko mialo 3 dni z rzedu takie samo Blg wiec zlalem wczoraj na cicha. Tylko czy 4-4,2 Blg to nie troche duzo? Za pare dni bede zlewal do butelek czy moge obawiac sie granatow? Dodam ze kolega w tym samym czasie zaczal robic to samo piwo z tego samego brewkita i tego samego slodu i blg ma nawet o jakies 0,5 wieksze niz moje.

Chyba po to jest cicha żeby piwo mogło dofermentować... podtrzymaj na cichej w temp. pokojowej kilka dni obserwuj BLG jeśli nie będzie się zmieniać lej w butelki. Wszystko w temacie...

 

Wysyłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Jest 8 dzien fermentacji, piwko ma okolo 4Blg i bardzo powoli opada, dwa dni temu mialo nieco ponad 4,5Blg. Zastanawiam sie jak dlugo jeszcze trzymac na burzliwej i czy ewentualnie po przelaniu na cicha Blg moze jeszcze opasc?

 

Więcej czytaj, mniej pisz. Skoro po dwóch dniach pomiar spadł o 0,5 BLG, to znaczy że nadal trzeba czekać. Jeżeli 3 kolejne pomiary dają takie samo BLG to jest to sygnał do butelkowania. Pomiary rób co 2-3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.