Skocz do zawartości

Nowy z Białegostoku.


ras13

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zainteresowałem się produkcją piwa dawno temu ale dopiero decyduję się zacząć moją przygodę z domowym piwowarstwem. Rok rocznie robię wina gronowe oraz inne, głównie z owoców z mojego ogródka działkowego ROD. Jestem fanem również cydra, niestety sporo jego schodzi jak już jest ;) a wszystko jest uzależnione od ilości soku jabłkowego- ile by nie było to tak jest za mało. W przyszłym sezonie chyba trzeba będzie beczkę 100l postawić... :D Moim pierwszym planowanym piwem które powstanie będzie piwo z brewkita z nachmielowanym ekstraktem w płynie do poprawienia smaku i odpowiednimi drożdżami (ewentualnie chmielonym dodatkowao). A to dlatego, że chce przejść wszystkie etapy nauki po koleji. Znam ludzi co nigdy nie pili piwa z brewkita, a je ostro krytykują. Jestem wielkim fanem piwa pszenicznego. Zawsze lubiłem dobre piwo, fajne, że w Polsce od pewnego czasu mamy tyle ciekawych małych browarów. Pozdrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca możliwości nie mam, co tu gadać, święta idą, a chciałbym kompletny sprzęcik do zacierania mieć z dobrą kapslownicą oraz chłodnicą i garnkiem. Chyba poczekam do stycznia z pierwszą warką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to po co przepłacać za brewkit?

Witam i zachęcam do prawdziwego warzenia.

 

Czy nie warto na początku poznać smak brewkita? Ja uważam, że nie zaszkodzi. Pierwszą warkę będę mógł zrobić bez kupna garnka 40l i chłodnicy. Ten co mam to 7l i na jedną warkę wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica nie jest konieczna do 1 warki (w ogóle nie jest, ludzie bez tego po 100 warek warzą i żyją ;) ). Gar można wyniuchać gdzieś na targu za śmieszne pieniądze. Natomiast sam brewkit to 60 zł. Piłem taki sam bez żadnych dodatków, tylko woda, brewkit i cukier. (kolega z uczelni mnie poczęstował) No i powiem szczerze cienko to smakowało, był to Coopers Pilsner. Można polepszyć brewkita, ale wtedy cena rośnie, ekstrakt słodowy, dodatkowy chmiel jakiś i robi się blisko 100 zł.

Czyli cena nowego 30 L gara emaliowanego (albo 40 nie pamiętam). Jeśli ktoś ma w planach zacieranie tak czy siak, nie widzę sensu zaczynać od brewkitu. Każdy robi jak uważa, ale takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czolem.

 

wiekszosc zaczyna od brewkita, jak chcesz to tez mozesz. ale tak jak przedmowcy, namawiam do zacierania - moim zdaniem dopiero wtedy zaczyna sie prawdziwa zabawa :). masz wiecej mozliwosci, poza tym czynnosc sama w sobie jest przyjemna.

co do kupna sprzetu, to nie bierz tego do glowy - zawsze cos mozna dokupic, grunt to operowac malymi kroczkami ;). udanego eksperymentu z brewkitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowałem się na zacieranie, niestety nie wcześniej jak styczeń nie wystartuje. Potrzebuje parę podstawowych rzeczy a przed świętami nie dam rady.Chłodnice sprawie sobie później- przecież zima jest. pozdrawiam i trzymajcie kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA zamierzam zrobić z nierdzewnej rurki karbowanem 12mm, cena taka sama a materiał lepszy. Nie wiem na jaki garnek się zdecydować, na początku chciałem 40l, potem 50l a teraz mysle o 30l... zgłupiałem. Chodzi oczywiście o emalie z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam koledzy byłem wczoraj w hurtowni agd na ul. Częstochowska 14 i widziałem tam gar elamia 30L -109zł 50L-169zł coś takiego był jeszcze 40L ale nie zwróciłem uwagi ale w oczy wpadł mi gar 50L z nierdzewki za 350zł mają tam dużo pierdół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam koledzy byłem wczoraj w hurtowni agd na ul. Częstochowska 14 i widziałem tam gar elamia 30L -109zł 50L-169zł coś takiego był jeszcze 40L ale nie zwróciłem uwagi ale w oczy wpadł mi gar 50L z nierdzewki za 350zł mają tam dużo pierdół

 

Dzięki za cynk, po 10tym lecę po gar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w grudniu na allegro za 80 zł (94 zł) z przesyłka identyczny garnek jak ten w hurtowni. Przy pierwszym warzeniu spisał się znakomicie.

Z tego co widziałem są jeszcze do kupienia.

 

A jak czegoś ci zabraknie ze sprzętu to skocz najpierw sprawdź na madro do Sami Swoi. Mają ubogi asortyment, ale coś mają, np. wężyk silikonowy 6 zł za 0,5 m, czy zaworek grawitacyjny do rozlewania do butelek za 12 zł. Można czasami zaoszczędzić parę zł a w najgorszym wypadku cenę przesyłki.

 

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalk

Edytowane przez Gajosq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w tej hurtowni ale nie kupiłem, bo to jest garnek 30l o szerokości 40cm.Zamówiłem z allegro w tej samej cenie 36cm średnicy. Taki mi bardziej odpowiada gabarytowo.

 

Sami Swoi znam od początku istnienia, jestem wyniarzem i cydrownikiem ;)

 

Dzięki za podpowiedzi.

Edytowane przez ras1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także robię wino i cydr a Sami Swoi wypatrzyłem dopiero w obecne wakacje. I to przy pierwszych dwóch odwiedzinach był zamknięty (w godzinach pracy).

 

Ja już jestem po pierwszym warzeniu. Niesamowita sprawa. Nie unikłem też błędów. Mam nadzieję, ze nie wpłyną niekorzystnie na mój wytwór. :-)

 

Tobie również życzę tak wspaniałych chwil i powodzenia z warką nr 1.

 

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalk

Edytowane przez Gajosq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są to jakieś wielkie błędy (się okaże). Jeden błąd to pozostawienie garnka na ostygnięcie brzeczki na balkonie. Lepszym rozwiązaniem było by chociażby schłodzenie w wannie. Ale ty robisz chłodnice. Ja też się przymierzam do następnych warek. Drugi to temperatura 23-24 stopni w jakich stała brzęczka na burzliwej fermentacji przez pierwszą dobę. Możliwe, ze wszystko będzie w porządku, a błędy okażą się błahe.

 

Ja też zacząłem od stouta. Owsianego.

 

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica będzie dopiero po następnej wypłacie, sam myślałem o balkonie, temperatura minusowa, powinna szybko ostudzić brzeczkę. Co do temperatur do fermentacji mam dwie opcje, mieszkanie 20-21 i bokówka 18, więc nie jest źle.

Edytowane przez ras1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja warzylem było +5 na balkonie. Stygło 7,5 godziny. W wannie zajęło by podobno do 1 godziny. Teraz są mrozy więc napewno będzie krócej.

 

Albo śniegiem zapełnić wannę :-)

 

Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalk

Edytowane przez Gajosq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda lepiej przewodzi ciepło niż powietrze. Dlatego szybciej chłodzi się w cieplejszej wodzie niż zimnym powietrzu.

 

Od trzech dni zawieja, na balkonie 10cm śniegu i wychłodzona posadzka, chyba da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.