Skocz do zawartości

Witam z Bytomia


Krzysztof Ruda

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

No i witam ponownie :) po kilkudziesięciu warkach z brew-kitów przyszedł czas na zacieranie :):):) wychaczyłem na olx garnek 50l za 44zł, sprzęt dokupiony i teraz pytanko, jakie pierwsze piwo uwrzyć co łatwego jak na początek :) jakaś receptura czy kupować gotowe zestawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam w nawiązaniu do tej receptury :) czy jak zamiast szyszek użyje granulatu to też będzie okej? jaki słód pilzneński wybrać? (Weyerman, Strzegom, jakie EBC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy jak zamiast szyszek użyje granulatu to też będzie okej? jaki słód pilzneński wybrać?

jak najbardziej możesz użyć granulatu, ale i tak trzeba przeliczyć ilość bo każda partia ma iną zawartość AK.

IMO, słód możesz dać dowolnego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam ponownie :) za mną 3 warki z zacieraniem, myślę że wyszło nawet nieźle ale nie odbyło sie bez problemów a mianowicie, warzyłem na kuchence, troszke mi zajęło a w dodatku przypaliłem blat z kuchni ponieważ gar (50l) lekko wystawał poza kuchenkę, żona wściekła a jak chce warzyc dalej i tu moje pytanie, myśle nad zakupem taboretu grzewczego, wiem że na forum jest już kilk tematów o nich ale ja chciałbym konkretne odpowiedzi do moich pytań :)

1. jaki taboret wybrać, jaka moc i chciałbym go używać w domu w kuchni, czy inwestować taki z termoparą, zapalarką itd czy poprostu brać najtańszy, lecz z tych bardziej wytrzymałych (chodzi o nóżki)

2. jak już wyżej napisałem chciałbym go używać w kuchni a na podłodze mam gumolit, czy czasami go nie przypalę, bede musiał coś podłożyc pod niego lub zbudować jakiś wyższy stojak, widziałem jak niektórzy używają go w kuchni ale maja kafelki na podłodze.

 

a druga sprawa chciałbym też zainwestować w chłodnice zanurzeniową, posiadam gar 50l emaliowany, ostatnio chłodziłem w wannie zajeło mi to troszkę czasu, kupić gotowe dostępne chłodnice na rynku czy budować samemu z rurki miedzianej

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przypaliłem blat z kuchni

Cześć, też mam na koncie taką wpadkę przy pierwszym warzeniu z zacieraniem.

 

Co do chłodnicy - pomyśl jeszcze zamiennie dla miedzi o karbowanej rurce nierdzewnej, też jest bardzo dobrą opcją. Ja bym zwijał sam, tylko najpierw pomyśl jak będziesz to przechowywał, przewijałem swoją chłodnicę (była kwadratowa) i nie pomyślałem o przechowywaniu i teraz mi trochę nie mieści się w wiaderku (przechowuję wszystko złożone - gar, w nim fermentory w nich wiaderka 15l i w tym chodnica wepchnięta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam gumolit i zbiłem podstawę pod taboret, gumolit po bokach jest dość ciepły.

attachicon.gif12185579_192381964428326_1619097787530678983_o.JPG

 

a ten taboret to masz jaki? na wypasie czy z tych najzwyklejszych, ja myślałem o kupnie jakiejś kafelki dużej i podłożenie pod niego

 

przypaliłem blat z kuchni

Cześć, też mam na koncie taką wpadkę przy pierwszym warzeniu z zacieraniem.

 

Co do chłodnicy - pomyśl jeszcze zamiennie dla miedzi o karbowanej rurce nierdzewnej, też jest bardzo dobrą opcją. Ja bym zwijał sam, tylko najpierw pomyśl jak będziesz to przechowywał, przewijałem swoją chłodnicę (była kwadratowa) i nie pomyślałem o przechowywaniu i teraz mi trochę nie mieści się w wiaderku (przechowuję wszystko złożone - gar, w nim fermentory w nich wiaderka 15l i w tym chodnica wepchnięta. 

 

z przechowywaniem nie mam problemu, bo mam piwnicę tylko na mój sprzęt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a ten taboret to masz jaki?

7,5 KW bez zapalarki i termopary

Ja mam pod deską jeszcze przestrzeń, nie wiem czy kafelka wystarczy ale jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a ten taboret to masz jaki?

7,5 KW bez zapalarki i termopary

Ja mam pod deską jeszcze przestrzeń, nie wiem czy kafelka wystarczy ale jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz ;)

 

i normalnie używasz go w kuchni? bez rzadnych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.