Skocz do zawartości

Cicha dla Seasona


Quentin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam na burzliwej już ponad tydzień belgijskiego Seasona 14 blg na drożdżach Danstar Belle Saison. Bulka sobie pięknie przy kaloryferze w okolicach 24 st.C i pachnie lemoniadą :-)

Mam pytania :

1. Jaka powinna być temp. cichej ? Niska ( piwniczna ) czy taka jak burzliwej ? Jak długo ?

2. Chmielić to na cichą chmielami z warzenia ?

3. Dodać do cichej skórki pomarańczy ? Świeżej czy suszonej ? Sparzać to przed zadaniem ?

4. Ile powinien dojrzewać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Dodać do cichej skórki pomarańczy ? Świeżej czy suszonej ? Sparzać to przed zadaniem ?

 

obojetnie, wazne zeby nie bylo bialej skorki, ktora jest gorzka. ja zawsze przed dodaniem zalewam spirytusem [ tylko zeby sie namoczyla ], odstawiam na 15 min i calosc wsypuje do fermentora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakładam , że jednak cicha nie na zimno tylko zbliżona do temp. fermentacji . Chcę chmielić na zimno tym czym do gotowania + skórką

 

Pozostają pytania :

1. Jak długo na cichej ?

2. Ile powinien dojrzewać taki Season ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostają pytania :

 

1. Jak długo na cichej ?

 

2. Ile powinien dojrzewać taki Season ?

 

1.Jeśli piwo już dobrze odfermentowało, to 7 dni powinno wystarczyć, aczkolwiek 14 dni również nie zaszkodzi.

2. Saison to jeden z moich ulubionych stylów, moim zdaniem najlepiej smakuje po 6-8 tygodniach od butelkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki . Też uważam , że z cichą nie ma się co spieszyć . Możesz mi jeszcze powiedzieć swoje zdanie na pytanie o chmieleniu i dodawaniu skórki na zimno zadane w pierwszym poście ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować chmielić na zimno, ale ja jeśli to robię, to tylko amerykańce lub z NZ. Ja jednak zrezugnowałbym z chmielenia na zimno. Skórki na cichej już bym nie dawał, bo bardzo ciężko dobrać odpowiednią porcję, zresztą Saison to nie jest pomarańczowe piwo. Aromat curacao nie może się jakoś nachalnie wybijać. Jak dobrze się wbijesz z dodaniem curacao podczas gotowania to będziesz miał na prawdę soldiny aromat, jesli oczywiście dobierzesz odpowiednią ilość (przeciętnie 20g/20l).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 10 dniach burzliwej Saison zszedł mi do 1 blg ! ( jakbym się uparł to do 0,8 ) i raz na paręnaście minut jeszcze bulka . Czy to normalne , że te drożdże tak odfermentowują ?? No chyba mi poniżej 0 nie zejdą ?? ;)

 

Piwo jest wytrawne , bardzo mi smakuje , aromacik cytrusowy super .

 

EDIT : wczoraj pomiar 0,5 blg . Idą na cichą . Tam chyba dojdzie do 0 blg ??

Edytowane przez Quentin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.