Skocz do zawartości

Panel degustacyjny u Infama!


Infam

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie na wstępne propozycje kategorii (do dyskusji) w jesiennej edycji panelu:

1. Dry Stout lub Russian Imperial Stout (albo i jedno, i drugie :-)

2. Düsseldorf Altbier (ale to trochę niszowe), lub roggenbier

3. Coś z klasztornych

A co z dolniaków? Koźlak?

Zapomniałbym o pszenicy. Hefe weizen?

Myślę, że trzy, max 4 kategorie.

 

Przy okazji wizyty w uB Infam do odbioru pamiątki Uczestników z pierwszych trójek. Czekam tydzień, później rozsyłam pocztą.

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z dolniaków może być koźlak. Jest to dość popularny styl - jest szansa że będzie więcej niż dwie (czyli Infama i moja) próbki. :beer:

Russian Imperial Stout - to brzmi dobrze. :P Ale też problem czy będzie co próbować?

Jeśli by te dwie kategorie przeszły, to dla wyrównania trzeba coś jasnego. Proponuję zwykłego pilsa. Tylko hmm... czy do jesieni to w piwniczkach zostaną jeszcze jakies pilsy? Ech... trudny wybór...

A jeśli cztery kategorie, to jeszcze do tego pszeniczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

niestety nie mogłem uczestniczyć, poprawię się następnym razem, choc poprosze o ciut większe wyprzedenie z datami.

 

Ja też byłbym za pszenicą - mnie jednak jakoś ciemne piwa nie bardzo.

 

Miałem dwa tygodnie temu podegustowac w Duessedorfie altbierów - no i jakoś tak nieszczególnie. Inaczej - jak dla mnie ciężko sączyć to piwo w knajpce tak na dłuższym posiedzeniu. Szklaneczka, dwie - i wraca się do pszenic;-)

 

pzdr

flood

 

PS.

nie odpowiadam za powódź - jestem niewinny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Śladem poprzednich edycji mam przyjemność zaprosić na spotkanie piwowarskie u Infama.

Mile widziani adepci sztuki piwowarskiej!

Jestem pewien, że nie zabraknie wiernych Uczestników spotkań u Infama. Będzie mi bardzo miło spotkać się ponownie!

 

Miejsce: bez zmian - W-wa, Rakowiec, bar Infam

(niewtajemniczeni proszeni są o kontakt na PW lub mail)

Data: 11.12.2010r.

edit: Godzina: NIE 18:00 lecz 16:30 (zaczynamy wcześniej - przesunąłem godz.)

Panel proponuję ograniczyć do dwóch lub trzech kategorii.

1. Hefe Weizen

2. Tripel

i może Russian Imperial Stout? Sugestie mile widziane.

Prośba o wyprzedzające zgłoszenia swoich piwek.

 

Panel nie będzie zbyt obszerny, może więc znajdzie się więcej czasu na część nieoficjalną - po prostu spotkanie piwowarów przy dobrym piwku.

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel proponuję ograniczyć do dwóch lub trzech kategorii.

1. Hefe Weizen

2. Tripel

i może Russian Imperial Stout? Sugestie mile widziane.

Prośba o wyprzedzające zgłoszenia swoich piwek.

Myślę, że po spróbowaniu i ocenieniu kilku(nastu) pszenic oraz kilku tripeli już nam się nie będzie chciało oceniać RISów. :) Ale spróbować oczywiście można.

Zgłaszam swoją obecność - ostatni panel - nie mogę tego przegapić.

Pszenicę przywiozę na pewno. Mogę też przywieźć na spróbowanie Ruską Bestię - ale nagazowaną mam tylko jedną butelkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę, będę! (odezwę się na PW, bo jestem "nowy" w panelowaniu :))

 

Tyle, że nie mam niczego z listy - pszenice dawno wypite, belgijskie mi nie podchodzą, więc nie robię. Jak się tak zastanowić, to nie mam żadnego fajnego piwa w domu do picia, wszystko albo jeszcze niedojrzałe, albo przechmielone, albo jakaś inna tragiczna pomyłka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło, że taki żywy odzew!

Już się nie mogę doczekać!

Staś, niestety w uB Infam będzie to ostatnie spotkanie (po nowym roku nie będę dysponował tym lokalem). Tym bardziej namawiam i zapraszam wszystkich niezdecydowanych.

 

 

edit:

Od dwóch miesięcy zmieniłem nr tel. Nowy zaczyna się od 601...

Jeśli ktokolwiek nie ma mojego nowego nr to zapraszam na PW.

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście będę.

Wiedziałem, że na kolegów z Komorowa zawsze można liczyć, dzięki!

Będzie też kilku znanych tylko z sieci piwowarów!

 

Mam do omówienia pewną organizacyjną kwestię. 18:00 wydaje się godziną zbyt późną. Proponuję przesunąć spotkanie na godz. 16:30. Pozwoli to na "spokojniejszy" przebieg części nieoficjalnej. Co Wy na to? Mam nadzieję, że ta drobna zmiana nie będzie dla nikogo problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście bardzo podoba się pomysł rozpoczęcia spotkania wcześniej.

 

@Wiktor (dawniej wsaczuk :)) i @Zgoda - proponuję zastanowić się nad wspólną logistyką dojazdu/powrotu - w końcu mieszkamy w tej samej części warszawy (ja mieszkam przy skrzyżowaniu marsa - płowiecka)

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesunąć spotkanie na godz. 16:30.

jak dla mnie może to być nawet 12! (w końcu dżentelmeni nie piją przed 12... (co Pan powie nie wiedziałem :) )) spotkania z Piwowarami nigdy nie są za długie.

 

Co do transportu pewnie będę się turlał pociągiem, a potem 175.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona powiedziała, że mam się sam zatroszczyć o logistykę przewozu moich zwłok. Znaczy, nie przywiezie mnie, nie przyjedzie po mnie "i co nam pan zrobi?". O 22:40 mam ostatni autobus spod Juniora. :)

 

I niestety nie mogę przyjechać na 16:30, więc pewnie dotrę dopiero na część "nieoficjalną". Ale nie ma żalu, bo i tak na część "oficjalną" nic nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do transportu pewnie będę się turlał pociągiem, a potem 175.

Z tego co się orientuję 512 przywozi od Centrum (175 to też dobry wybór, tylko, trzeba wysiąść na przystanku Pruszkowska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.