Skocz do zawartości

Panel degustacyjny u Infama!


Infam

Rekomendowane odpowiedzi

Podziękowania dla Infama za ogranizację panelu, pomimo ograniczonego grona uczestników jest to prawdziwe wydarzenie piwowarskie, na które zawsze oczekuję z niecierpliwością. Plusik.

 

Tym razem dołaczyli do nas Adela i Maidenowiec ze swoimi nieprzęciętnymi zdolnościami sensorycznymi, uzbierała się już całkiem profesjonalna ekipa oceniająca, można robić prawdziwy konkurs piwny. Pojawiła sie też Alutka, która niestety nie przyniosła swoich dubbli, ale okazała się wdzięcznym partnerem do dyskusji, nie tylko w temacie piwa ale i fizyki jądrowej :lol:

 

Na polu piwowarskim niestety słabo - żadne z moich piw nie nadaje się na wysyłkę do Żywca. Towarzysko o wiele lepiej. Miło było poznać nowych piwowarów i spotkać tych już znanych, do zobaczenia wkrótce, mam nadzieję; może tym razem ja zorganizuję jakiegoś grilla w naszym pięknym Komorowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Adela i Alutka dodały uroku spotkaniu. Co prawda nie dowiedzieliśmy się, że energia jądrowa brutalnie wyprze konwencjonalną ale jeszcze to ustalimy :-)

Andrzej, mieliśmy problemy z helles"em. Dzięki za pomoc. Weizenbock zapowiada się obiecująco. Michał, dobra robota. Mam nadzieję, że w tym gronie zobaczymy się już niebawem. Ukłony w stronę Staśka i Gagacka. To Oni rządzili. Nikomu nie zabrakło. Dobrze polewali ;)

Bez Hasintusa nie byłoby imprezy. Coder zaskoczył pszenicą. Dzięki Piotrek. Zawsze można liczyć na Komorów. Darko, dzięki za odwiedziny.

Jeszcze raz podziękowania za spotkanie.

 

Staś, co z tymi wynikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staś, co z tymi wynikami?

Są już znane. Na razie tylko mnie. ;) Powiem Krzysiu, że trochę porządziłeś...

Sorry, za zwłokę, najpierw długo przepisywałem do excela (to było ładnych kilkadziesiąt kart) a potem musiałem wyjechać i dopiero parę minut temu wróciłem.

 

Dzięki wszystkim za super spotkanie. ;) Szczególnie oczywiście ukłony w stronę Pań. :)

Dzięki GaGacek za pomoc w rozlewaniu - dzięki temu mogłem tym razem czynnie uczestniczyć w panelu.

A sam panel... Świetna sprawa. Spróbowaliśmy łącznie 24 próbki piw w 6 kategoriach.

Dzięki Krzysiu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O oto wyniki 3ciego panelu u Infama.

W nawiasie numer próbki.

 

Kategoria A: Monachijskie jasne.

1. Infam 3,59 (A2)

2. Darko 3,36 (A3)

3. Stasiek (bohemian) 3,17 (A5)

 

Kategoria B: Belgian Pale Ale

1. Infam 3,78 (B4)

2. Stasiek 3,68 (B1)

3. Hasintus 3,64 (B5)

 

Kategoria C: Milk Stout

1. Infam #67 3,66 (C1)

2. Infam #73 3,36 (C3)

3. Stasiek 3,03 (C2)

 

Kategoria D: Weizenbock

1. Czes 3,79 (D1)

2. Stasiek 3,62 (D2)

3. Infam 3,60 (D3)

 

Kategoria E: Strong Scotch Ale (Wee Heavy)

1. Stasiek 3,89 (E3)

2. Infam 3,60 (E2)

3. Coder 2,86 (E4)

 

Kategoria F: Porter Bałtycki

1. Stasiek (2008) 3,84 (F1)

2. Stasiek 3,35 (F2)

3. Infam 3,28 (F3)

 

Gratulacje Krzysiu - wygrałeś w 3 kategoriach! ;)

Gratulacje Czes! Pamiętam, że Twój weizenbock był chyba najmniej ekstraktywny, a tu proszę: 1 miejsce. :)

W kategorii porter wystawiłem jedną z ostatnich butelek portera z poprzedniego sezonu i okazało się że najbardziej przypasował degustującym. Dzięki. ;)

 

Postaram się przejrzeć arkusze i zrobić jakieś mini metryczki, ale nie obiecuję kiedy to będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet wiem kto jest Królem Stouta.

Powiem tak' date=' gdyby to miał być dry stout to może, ale z tego swojego milka do końca nie jestem zadowolony.[/quote']

To jury ma być zadowolone. Ty później po ogłoszeniu wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż strach wysyłać piwa do Żywca. Wynika z tego' date=' że INFAM to murowany kandydat na GC 2010[/quote']

No co Ty? Przecież wiadomo, że GC będzie mil stout. :)

Oczywiście, nie zawiodę Was. :)

A tak na poważnie. Panel to okazja do przypomnienia sobie pewnych rzeczy z sensoryki, do spotkania piwowarów przy dobrym piwku, no i wreszcie do porównania piw. Co do tego ostatniego - wnosi jakiś pierwiastek konkurencji, nieco emocji. Zastanawiam się jednak nad inną kwestią. Czy wyniki tego porównania powinniśmy zamieszczać na forum, zwłaszcza, że tymi ostatnimi jestem nieco zdegustowany. To goście powinni znajdować się na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwłaszcza, że tymi ostatnimi jestem nieco zdegustowany. To goście powinni znajdować się na górze.

No wiesz... dobre piwa zrobiłeś to wygrały. :)

Ale jeśli w kategorii wystawiałeś dwie próbki a ja trzecią, to nie było siły żebyś Ty wygrał lub ja. :)

 

Kodowanie próbek ja znałem, ale starałem się oceniać uczciwie. A zresztą, ocena końcowa była średnią z 8miu arkuszy ocen - na pewno statystycznie się to wyrównało.

No i w końcu to przecież tylko zabawa. :)

I oby więcej takich! Dzięki dyskusjom po ocenie może w końcu się nauczę co który zapach/smak oznacza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.