Skocz do zawartości

Panel degustacyjny u Infama!


Infam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A mnie właśnie najbardziej smakował ten kopyra.

 

Widzę potrzebę małej dyskusji, jak ten milk stout w zasadzie powinien smakować, głownie to, czy ma mieć mocne palone nuty stoutowe czy nie musi. Jak dla mnie, im łagodniejszy, tym smaczniejszy, może dlatego, że niezbyt lubię stouty. Inaczej mówiąc, jak dużo paloności musi mieć, żeby zmieścić się w stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle, podziękowania dla organizatorów, bawiłem sie swietnie jak zwykle, te spotkania to dla mnie kamienie milowe w sztuce degustacji i motywacja, zeby warzyć dobre piwa; jurorzy bezlitośnie wykrywaja każdą wadę.

 

Organizacyjnie też się wszystko dociera - cztery kategorie to chyba max tego co można ocenić za jednym posiedzeniem. Degustacja jedno po drugim też chyba idzie sprawniej niż równoległa. Dyskusja jest składna i na temat.

 

Do zobaczenia oby jak najprędzej.

A nastepnym razem ja mogę nalewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizacyjnie też się wszystko dociera - cztery kategorie to chyba max tego co można ocenić za jednym posiedzeniem.

Zdecydowanie. Większa ilość i/lub mocniejszych (jak poprzednim razem) to już jakby się nie chciało oceniać.

W panelu na wiosnę będzie ciekawie, jak będzie i porter, i waizenbock, i wee heavy - nie wiem jak to przeżyjemy :)

Degustacja jedno po drugim też chyba idzie sprawniej niż równoległa. Dyskusja jest składna i na temat.

Ja to bym chyba wolał, żeby były chociaż dwie próbki rownolegle, żeby można było porównać, ale rzeczywiście tu była fajna dyskusja po ocenie każdej próbki.

A nastepnym razem ja mogę nalewać.

Jesteś pewien? To ciężka praca jest. :) Tak się zdaje, ale prawie cały czas na zapleczu. A to rozlać, a to umyć, a to zakodować próbki. :)

To, że nie oceniałem to odżałowałem i tak nie mam specjalnego talentu ku temu, ale strasznie mi szkoda było, że nie byłem też przy dyskusjach po ocenie.

 

Poniżej dwa zdjęcia - inne wrzucę do galerii. Ale trochę później...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też dziękuję za perfekcyjną organizację panelu przede wszystkim Infamowi, Stasiowi za podawanie próbek (ja tam na pewno bym się nie pchał :) ) oraz wszystkim za przemiłe towarzystwo.

Specjalne podziękowania dla Coderów za podwiezienie w tam i z powrotem.

 

Piwa smaczne, poziom wysoki, wspaniała atmosfera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w literaturze parę dyskutowanych na panelu zapachów:

 

spalony kabel - fenole, infekcja

migdałowy - starzenie się piwa

waleriana - nie znalazłem. Jest kwas izowalerianowy, ale on pachnie starym serem

wanilia - chyba normalny i pożądany niekiedy smak. Często pochodzi od drewna dębowego (piwo z beczki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie podziękowania za tak sympatyczne towarzysko spotkanie oraz niemal profesjonalną ocenę piw w panelu.

Byłem bardzo mile zaskoczony wysokim poziomem piw. Tak więc szczególne gratulacje dla wszystkich bez wyjątku!

Opinie po ocenach bardzo rzeczowe i kształcące. To faktycznie niezła szkoła sensoryki.

Niebawem rozpiszę uwagi Uczestników do ocenianych piw, wyślę dyplomy (przewidziano za 1. m-ce).

Jeszcze raz dziękuję za spotkanie Małejżonce, Ironowi, Coderowi z żoną, Hasintusowi, Flood'owi, Yemu, Gagackowi, Krasnemu, (obecnym "inaczej") Kopyrowi i Kentaki'emu. Czes - dzięki za odwiedziny.

Podziękowania filarom organizacyjnym - Staśkowi i Leszkowi. Na zapleczu jest niezła orka.

Tym razem mogłem zasiąść przy stole i uczestniczyć w ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizacyjnie też się wszystko dociera - cztery kategorie to chyba max tego co można ocenić za jednym posiedzeniem.

Zdecydowanie. Większa ilość i/lub mocniejszych (jak poprzednim razem) to już jakby się nie chciało oceniać.

W panelu na wiosnę będzie ciekawie' date=' jak będzie i porter, i waizenbock, i wee heavy - nie wiem jak to przeżyjemy :)[/quote']

Nie damy rady przeprowadzić oceny w ten sam sposób. Już przy czwartej kategorii zmęczenie byłoby na tyle odczuwalne, że przeszkadzałoby w trzeźwej ocenie piw :)

Może więc należałoby podzielić Uczestników na gwie grupy oceniających:

I grupa:

1. Monachijskie jasne

2. BPA

3. Milk Stout

4. Strong Scotisch Ale

II grupa (dwie pierwsze kategorie te same)

1. Monachijskie jasne

2. BPA

3. Weizenbock

4. Porter

Po części oficjalnej nastąpiłaby nieoficjalna, pozwalając wszystkim spróbować pozostałe kategorie.

Mamy jeszcze sporo czasu więc to tylko dygresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno, żeby piwo prawie 2-letnie wygrywało ze świeżymi. Sam zresztą bardziej byłem zadowolony z niego przez pierwsze pół roku, później już mniej, dlatego byłem nieco zaskoczony entuzjastyczną oceną Infama.

Mimo, że kategorię Milk Stout znam bardziej z teorii niż z praktyki trudno mi było się do czegokolwiek przyczepić a opisane superlatywy mam nadzieję, że w miarę godnie i celująco oddawały walory tego piwa. Szkoda, że wtedy nie poczekałem z degustacją na mojego Milk'a. Porównanie jednak doszło do skutku w większym gronie, dowodząc bardzo wyrównany i wysoki poziom wszystkich Milk Stoutów, co inspiruje i wjeżdża na ambicje planom kolejnych warek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem w literaturze parę dyskutowanych na panelu zapachów:

 

spalony kabel - fenole, infekcja

Pozwolę się sobie wtrącić. Należy uszczegółowić jakie konkretnie fenole. Samo określenie "fenolowy" odnosi się do goździkowo-dentystycznego i jest bierze się z infekcji dzikimi drożdżami. Natomiast atramentowo-muzealno-pożar instalacji elektrycznej to konkretnie bromofenole. Obecność bromofenoli jest z kolei spowodowana zewnętrznym zanieczyszczeniem surowców piwowarskich i/lub opakowań bromofenolami. Głównie jest to związane z używaniem papieru i kartonu z recyklingu, aczkolwiek może brać się także z materiałów przeciwpożarowych.

 

Jeżeli pojawiły się w jakimś piwie to powiem szczerze, że jestem zdziwiony, bo jak na razie poznałem je tylko i wyłącznie jako przykład sensoryczny i nigdy nie zdarzyło mi się trafić takiego piwa.

Edytowane przez Maidenowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pojawiły się w jakimś piwie to powiem szczerze, że jestem zdziwiony, bo jak na razie poznałem je tylko i wyłącznie jako przykład sensoryczny i nigdy nie zdarzyło mi się trafić takiego piwa.

Wszystkie notatki z degustacji są u Infama - myślę, że niedługo zbierze to do kupy i wrzuci jakieś info na forum.

 

A ja w międzyczasie wrzuciłem kilka zdjęć do galerii:

http://www.piwo.org/galeria/thumbnails.php?album=109

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie notatki z degustacji są u Infama - myślę, że niedługo zbierze to do kupy i wrzuci jakieś info na forum.

Już właściwie niemal wszystko pozbierane, część została na innym, w tej chwili niedostępnym komputerze. Tak więc w piątek (jutro jestem w del.) roześlę na maile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Miło mi zaprosić Piwowarki i Piwowarów na kolejną edycję panelu degustacyjnego u Infama.

 

Data: sobota 15.05.br. godz. 16:00.

Miejsce: wiadome (dla niewtajemniczonych podam na PW)

 

W planach degustacja wielu znamienitych piw, połączona z ich oceną w tzw "ślepych próbach".

Kategorii sporo, więc najprawdopodobniej nastąpi podział uczestników i kategorii na dwie grupy:

> I grupa:

1. Monachijskie jasne

2. BPA

3. Milk Stout

4. Porter

> II grupa (dwie pierwsze kategorie te same)

1. Monachijskie jasne

2. BPA

3. Weizenbock

4. Strong Scotisch Ale

 

Prośba o przesyłanie Waszych zgłoszeń udziału w panelu na PW.

 

Miło będzie spotkać się ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też bym się zjawił, ale raz nie mam nic podchodzącego żeby przywieźć bo stale jestem w "dołku" a po za tym będę wtedy pewnie pod Warszawą... Długo czekałem żeby coś się działo w Wawie i jak już się doczekam to mnie nie ma albo nie mogę... Następnym razem :cool::beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infam, z chęcią bym podegustował z Wami, ale ze względu na odległość, musiał bym siedem razy konia zmieniać :beer:,. A do tego nie wiem, czy było by gdzie go zaparkować . :cool: Pozdrwiam.

Nie zapominaj że koń to nie wielbłąd i napić się też musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest taka że jadę w czwartek do Kocka, przy okazji słód w Bogutyniu kupię i nie wiem kiedy do wawy wrócę, a jak będę wracać to na sobotę na 19 i muszę jeździć wozem więc i tak nie bardzo :beer: postaram się następną razą :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też bym się zjawił' date=' ale raz nie mam nic podchodzącego żeby przywieźć[/quote']

Piw do degustacji zwykle jest nadmiar, jezeli tylko będziesz w mieście, to przyjdź koniecznie.

Potwierdzam w całej rozciągłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy już sporo zgłoszeń.

Tym bardziej upraszam, żeby każde piwo było oznaczone (piwowar / kategoria).

Jeśli ktoś chciałby porównać swoje dwa piwka (z różnych warek) w danej kategorii - jest to możliwe. Nie będziemy robić specjalnych ograniczeń. Będzie ciężko ale damy radę.

 

edit:

I jeszcze jedno. Prośba o wcześniejsze zgłaszanie (chodzi o deklarację, nie o przywiezienie) piw do panelu. Pozwoli to wyprzedzająco przygotować pewne rzeczy, ułatwi organizację, skróci przerwy. Przecież próbek do rozlania będzie ze dwieście :rolleyes:

Jeśli ktoś chce dostarczyć piwa wcześniej - zapraszam na PW.

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam na panel. Ostatni dzwonek.

Liczba miejsc ograniczona :P

Szczególnymi uczestnikami będą adepci piwowarstwa. To naprawdę niezła szkoła. Przybywajcie!

 

Obecnie w panelu mamy 28 piwek i 8-10 uczestników (niektórzy jeszcze potwierdzają przybycie). Rozlana więc będzie spora ilość próbek (ponad 200).

Trochę martwi mała ilość zgłoszonych porterów. Może jeszcze zgłosi się jakiś spóźnialski z porterem (milk stout i weizenbock też nie są zbyt silnie obstawione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.