Skocz do zawartości

Panel degustacyjny u Infama!


Infam

Rekomendowane odpowiedzi

To poniekąd loteria. Ale na tym polega ta cała zabawa.

Otóż to :) Ja do Żywca posłałam dwa piwa: Doppelbocka i Saisona. Jeśli już, to stawiałam na koźlaka, a tu niespodzianka :lol: Teraz tylko wypada czekać na metryczki :)

Tak naprawdę, to nie do końca liczą się te medale, ale też to jaką postawę dany piwowar prezentuje. Przykładowo Czes mógłby nie wygrać żadnego konkursu, a i tak będzie guru polskiego piwowarstwa domowego. Bo przynajmniej dla mnie większym szacunkiem należy darzyć piwowara, który jest aktywny w środowisku, dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem i robi wiele dla ogółu, niż piwowara, który warzy w domowym zaciszu, ale nie udziela się na forach, nie spotyka się z innymi piwowarami, nie wspomaga radą nowicjuszy.

Podpisuję się pod tym :/

 

PS

Kopyr ja nie wiem czemu ja ostatnio we wszystkim się z Tobą zgadzam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 miesiące temu...

Niezmiernie miło mi poinformować, że jesienna edycja panelu degustacyjnego u Infama już w najbliższy piątek, godz. 19:00 stanie się faktem.

Zapraszamy Piwowarki i Piwowarów.

Data: 06.11.br. od godz. 19:00

Miejsce: W-wa, Rakowiec. Bar Infam.

Z przyjemnością odpowiem na każdą PW/maila.

W planach degustacja, połączona z oceną w tzw "ślepych próbach" następujących kategorii piw:

1. weizen (5)

2. witbier (5)

3. stout (2+2)

(edit: http://www.piwo.org/forum/p29468-Dzisiaj-10-08-30.html#p29468 )

Kategoria stout zostanie sprecyzowana (a będzie to milk lub oatmeal). Obecnie zgłoszone zostały w tej kategorii (j.w.) dwa milk stouty i dwa oatmeal stouty.

Po części oficjalnej przyjdzie pora na degustację "open" :D

Tu będzie nieco większy wybór: prawie jak grodzisz (w tym laureat - m-ce 3 tegorocznego konkursu), pils, koelsch, marcowe, brown ale, brown porter, belgian pale ale, irish red ale, tripel, dry stout, bożonarodzeniowe a jeśli tego będzie mało to otworzymy większy kaliber.

Niekwestionowaną ciekawostką zapowiada się kategoria "open" p.t. "po terminie". Otworzymy pierwsze uwarzone przez Staśka piwo! Będzie również irish red ale - laureat KPD Żywiec '2007 oraz marcowe - także laureat KPD Żywiec ale z '2008. Odkurzmy stare butle.

Jestem pewien, że smakowitych wrażeń na jeden wieczór wystarczy ale już teraz cieszę się ze spotkania, dyskusji, opinii, ocen i wspólnej zabawy!

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiernie miło mi poinformować, że jesienna edycja panelu degustacyjnego u Infama już w najbliższy piątek, godz. 19:00 stanie się faktem.

Zapraszamy Piwowarki i Piwowarów.

Data: 06.11.br. od godz. 19:00

Miejsce: W-wa, Rakowiec. Bar Infam.

Niestety w tym terminie to raczej mnie nie będzie w Warszawie ale mogę jakiegoś stouta podesłać. Infam daj namiary na PW to może jak poczta się postara dotrze kilka butelek przed piątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzymy pierwsze uwarzone przez Staśka piwo!

Tak... znalazłem jeszcze jedną zakurzoną butelkę w piwnicy. S1 - warzone w kwietniu, butelkowane w maju 2007.

Nie ukrywam, że trochę się obawiam tego eksperymentu, bo to piwo to pszeniczne z ekstraktów WES na suchych drożdżach pszenicznych Braupartnera. Przechowywane w niezbyt idealnych warunkach (piwnica: w zimę ok 4-8°C, w lato dochodziło do kilkunastu °C).

Tak, wiem, tłumaczę się na wszelki wypadek. :D Ale cóż... zobaczymy.

 

Będzie również irish red ale - laureat KPD Żywiec '2007 oraz marcowe - także laureat KPD Żywiec ale z '2008.

Wow! Twoja ostatnia butelka IRA się doczeka w końcu otwarcia!

Chyba jest parę miesięcy starsze niż to moje pszeniczne...

 

Odkurzmy stare butle.

Tak! pochwalcie się najstarszymi piwami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja moge przyniesc nieco ponad roczne z brewkita zrobionego z o polowe mniejsza iloscia wody :-) w ciagu tego roku goryczka zmalala na tyle ze jest pijalne :-)

Ok. Nam goryczka chmielowa niestraszna. Jaki styl?

 

Kwestie organizacyjne mamy przećwiczone. Przypomnę jedynie o następujących:

1. Na część "oficjalną" należy przygotować po dwie butelki piwa 0,5 l w danej kategorii ;

2. Butelki należy wyraźnie oznaczyć (przykleić karteczkę), podając nick, styl, balling, ew. datę warzenia. To jest ważne ;-)

3. Piwo można dostarczyć wcześniej (po uprzedniej informacji tel.)

 

Na chwilę obecną mamy ośmioro uczestników.

Gościnnie zapowiada się stout Kentaki'ego.

 

Zapraszamy Piwowarki i piwowarów!

(prośba o zgłoszenia na PW / mail)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościnnie zapowiada się stout Kentaki'ego.

Gościnnie będzie też pewnie stout Kopyra - ostał mi się jeszcze po wymianie w Żywcu, a że akurat taką kategorię mamy, to dam go "na pożarcie" większej grupie piwowarów. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

późno, przepraszam - ale strasznie w wir wpadłem.

 

Na 19stą będzie ciężko - ale postaram się dotrzeć nieco później.

 

Na część oficjalną dowiozę 2 weizeny, zacierane, sprzed pół roku, obadacie...

 

na nieoficjalną, z cichą prośbą o obiektywne opinie mojej radosnej twórczości ( mam nadzieję że nie tfu..rczości)

weizena z puchy po półtora roku - w wakacje był jeszcze dość ciekawy

lagera

polskie ale - z dużą goryczką

swojego portera - o dośc rozbieżnych ocenach

moze jakies koelschowe - może bo są dośc świeżo po rozlewie

coś ala IRA - kompletnie nie wiem jak się ma do stylu, zestaw BA.

grodziskie - jak dla mnie mocno wędzone

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

późno, przepraszam - ale strasznie w wir wpadłem.

Lepiej późno, niż wcale :D

coś ala IRA - kompletnie nie wiem jak się ma do stylu, zestaw BA.flood

Porównamy, mam trzy IRA.

grodziskie - jak dla mnie mocno wędzone

W tej kategorii też znajdą się konkurenci (w tym z tegorocznego pudła - Staś, masz coś jeszcze?). Z moim też się wychylę.

Portery proponuję na koniec... :)

Do miłego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczę siębie :D

Kategoria stout zostanie sprecyzowana (a będzie to milk lub oatmeal). Obecnie zgłoszone zostały w tej kategorii (j.w.) dwa milk stouty i dwa oatmeal stouty.

Z uwagi na nieznaczne zwiększenie zgłoszeń zarówno w kategorii milk jak i oatmeal (na to cicho liczyłem) dzielimy stouta i część "oficjalna" zyska czwartą kategorię. Mamy więc następujące:

1. weizen

2. witbier

3. milk stout

4. oatmeal stout

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem piwa kalibracyjne: Franziskaner i Guiness Extra. Nic więcej nie było w moich delikatesach.

Nie żebym się czepiał, ale Guinness Extra to FES, nijak się ma do oatmeal stouta, o milk stoucie nie wspominając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy więc następujące:

1. weizen

Właśnie wyczytałem' date=' że weizen będzie w I KPD w Poznaniu za miesiąc. Tak więc [i']niechcący [/i]będą mini przedbiegi. :)

A to miła niespodzianka. Jak raz zrobiłem weizena w celu namnożenia drozdży dla weizenbocka i wyszedł całkiem przyzwoicie, to sobie pojedzie na konkurs. Jakby nie to to za nic bym nie zdążył. Jak zrobić piwo konkursowe w miesiąc? Browar to nie piekarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak raz zrobiłem weizena w celu namnożenia drozdży dla weizenbocka i wyszedł całkiem przyzwoicie, to sobie pojedzie na konkurs.

Jeśli to ten co go przywiozłeś, to możesz spoko wysyłać, w naszym skromnym gronie wygrał. Oto nieoficjalne wyniki w kategorii 1. weizen:

1. Coder 3,41

2. Stasiek 3,16

3. Infam 2,61

4. Flood 2,03

Powyższe wyniki to średnia ocen z 8 arkuszy degustujących i opisujących dane piwa.

Wyniki oficjalne jutro - dziś przepisałem "na szybko" - jutro sprawdzimy razem z Infamem.

 

Pozostałe kategorie za chwilę, lub jutro jak wstanę. :D

 

No a generalnie dziękuję wszystkim za suuper spotkanie.

I powiem jedno: dopiero teraz naprawdę doceniłem pracę którą Infam włożył w poprzednie spotkania! Poprzednim razem siedziałem sobie "spokojnie" i degustowałem - tym razem dałem szansę Infamowi i sam rozlałem wszystkie piwa. Ze skromnych rachunków wyszło mi że rozlałem wczoraj piwo przynajmniej do 135 szklanek! (15 piw w 4 kategoriach - 9 degustujących) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd wyników:

 

Kategoria 2. witbier:

1. Stasiek 3,31

2. Yemu 2,85

3. Coder 2,49

 

Kategoria 3. Stout owsiany

1. GaGacek 3,46

2. Infam 3,45

3. Coder 2,79

4. Kentaki 2,13

 

Kategoria 4. Milk Stout

1. Infam 3,21

2. Coder 2,91

3. BIGB 2,85

4. Kopyr 2,68

 

 

Oficjalne potwierdzenie oraz skrócone opisy degustatorów postaramy się zamieścić jutro. Albo pojutrze, bo jest pewne prawdopodobieństwo że jutro się na mnie uda zmobilizować: powód: zaplanowane warzenie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kentaki i Kopyr obstawiają tyły :( (tradycyjnie :D i bez obrazy). Ale jest to dobra wiadomość, bo mobilizuje i bez spoczywania na laurach działamy dalej. Mam tylko nadzieje że piwo było pijalne. Pozdrawiam i szczekam na szczegóły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOPYR chyba pomylił butelki, albo jury? nie! nie! już zaczynam wymyślać.

E bez przesady, ja się nie gniewam. :) Trudno, żeby piwo prawie 2-letnie wygrywało ze świeżymi. Sam zresztą bardziej byłem zadowolony z niego przez pierwsze pół roku, później już mniej, dlatego byłem nieco zaskoczony entuzjastyczną oceną Infama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.