Skocz do zawartości

Panel degustacyjny u Infama!


Infam

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Piwowarki i Piwowarzy!

 

Z nieukrywanym dzikim entuzjazmem i rozkoszą mam przyjemność zaprosić Brać Piwowarską na spotkanie u Infama.

Spotkaniu nadany będzie charakter panelu degustacyjnego, którego to formę chciałbym przybliżyć w kilku zdaniach w załączeniu.

Serdecznie zapraszam!

Data: 29.05.br. od godz. 19:00

Miejsce: W-wa, Rakowiec. Bar Infam.

Z przyjemnością odpowiem na każdą PW/maila.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

powiedzmy, że to jest ten załącznik do poprzedniego postu :-)

 

PANEL DEGUSTACYJNY

U INFAMA

 

Miejsce: Bar Infam;

Data: 29.05.br. (najbliższy piątek) od ok. 19:00

 

Proponuję przeprowadzenie ocen na zasadzie "ślepych prób" następujących kategorii piw:

1. Pils (bohemian)

2. SEBA (brown ale)

3. Roggenbier

4. Saison

5. Doppelbock

6. Porter

i ewentualnie Wasze sugestie.

Wiem, jest tego sporo ale mam nadzieję, że damy radę ;-)

 

Chciałbym jakoś ogarnąć organizacyjnie nasze spotkanie, toteż poniżej pozwolę sobie na kilka uwag.

1. Nie jest to konkurs piw domowych lecz wspólna zabawa, która pozwoli spotkać się i porównać nasze piwka w sposób (mam nadzieję) w miarę reprezentatywny. Z tego też względu poniższe zasady nie są sztywne i sieriozne, mogą też podlegać jakimś roszadom np. na podstawie Waszych sugestii. Nie jest to rywalizacja lecz zabawa więc przyjmijmy jakiekolwiek zasady jako jedynie pewien szlif organizacyjny.

2. Ocenom podlegać będą piwa, które przyniesiemy na spotkanie. Piwa można przynieść bezpośrednio na spotkanie lub też kilka dni wcześniej. Jeżeli przyniesiecie piwa bezpośrednio na spotkanie to prosiłbym o ich w miarę wyrównaną temperaturę (żeby nie czekać na chłodzenie). Zakładam, że piwa kategorii od 1 do 4 będą miały jakieś 10..12°C, natomiast mocarze (5 i 6) ok. 12..15°C.

3. Z uwagi na przewidywaną liczbę członków "komisji" (pewnie wszyscy goście) prosiłbym o przyniesienie przynajmniej 1 dm3 danego piwa (może lepiej 1,5 dm3).

4. Piwa oceniane będą w tzw. ślepych próbach?. Szklanki będą oznaczone numerem kategorii (j.w.) oraz numerem piwowara, np. 2-1 (SEBA, Coder). Piwa będą rozlewane na zapleczu (t.j. w kuchni) a następnie podane w zakodowanych szklankach na stolik degustacyjny na sali.

5. Oczywiście dany piwowar będzie mógł ocenić (w próbie ślepej) własne piwko. Nie ma żadnych wykluczeń.

6. Każdy piwowar może zgłosić więcej niż jedno piwo w danej kategorii. Członkowie komisji będą oceniać dane piwo wg wytycznych, które ustalone zostaną w innym mailu (określone będą zasady oceny - aspekt, skala, waga aspektu). Jeśli macie gotowca - chodzi o zasady oceny (skala ocen, wagi aspektów ? zakładam, że ocenie będą podlegać n.w. aspekty: zapach, smak, goryczka, nasycenie, piana) oraz o opis ?jak oceniamy? to będę zobowiązany.

7. Z sumarycznych wagowych punktacji danych aspektów ocenianego piwa wszystkich członków komisji zostanie wyliczona średnia arytmetyczna, która będzie końcową oceną piwa. Jeśli piwa osiągną taką samą liczbę punktów zostaną poddane dogrywce w celu wyłonienia zwycięzcy. W skrajnym przypadku dopuszcza się remis.

8. Każde oceniane piwo otrzyma metryczkę z oceną i uwagami. Metryczki zostaną rozesłane mailem.

9. Piwowar, którego piwo znajdzie się ?na pudle? (zajmie któreś z pierwszych trzech miejsc w danej kategorii) okryje się blaskiem chwały, sławą na forum i wielkim uznaniem w oczach piwowarów. Nagrodami będzie uścisk dłoni Infama oraz dyplom.

10. Skład komisji degustatorów nie będzie sztywny, tj. kto chce to będzie uczestniczył w "komisji". Jeśli moglibyście wyprzedzająco zgłosić swój akces (z podaniem zgłaszanych piw), będę zobowiązany (pozwoli mi to wcześniej przygotować kodowanie piw, szkła).

 

Ciekawe, czy w piątek uda się ściągnąć wyniki KPD Słowacji.

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy w piątek uda się ściągnąć wyniki KPD Słowacji.

Wątpię, jury pewnie będzie długo dochodziło do siebie :)

Wyniki poznamy najprawdopodobniej dopiero w poniedziałek :) Ale oczywiście pomolestuję mailowo pana Janka o wcześniejsze ich udostępnienie :)

 

Już Wam zazdroszczę tej imprezy, niestety do Warszawy mam kawałek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Wam zazdroszczę tej imprezy, niestety do Warszawy mam kawałek...

Ja też. :beer: Wspaniały pomysł Infam. Takie coś chciałem zorganizować na WWP, niestety odzew był mizerny i koniec końców nic z tego nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, czy to imprezy cykliczne? Bo jeśli tak to można określić jeden styl na dane soptkanie, jako temat główny. Można porównać efekty i zobaczyć jeszcze bardziej dobitnie jakie elementy mają na co wpływ.

 

PS

Do Wa-wy lata sporo tanich lini litniczych :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chętnie w końcu sie gdzies objawił - tylko nie wiem jak w piątek powrót do Warszawy mi wyjdzie:(. No i potem podróż z Tarcho na Ochotę..., chyba że kilka butelek podrzucę wcześniej - i zobaczymy kiedy uda mi się dotrzeć.

Oby nie było to jedyne zgłoszenia...:beer:

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna myślę o zrobieniu czegoś takiego we Wro, niestety, brak mi Baru Infam :beer: Zdecydowanie muszę się zaprzyjaźnić z jakąś pierogarnią, która po godzinach udostępni pomieszczenia do degustacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie ukłony przed Wami za tak żywe zainteresowanie!

Próbując odpowiedzieć na niektóre posty:

Mam już kilka wstępnych potwierdzeń spotkania; Czy będą one cykliczne? To mi pochlebia i zrobię wszystko, żeby tak było! Dori, Kopyr - nie mogę się doczekać piątku; Makaron, dobry pomysł. Pieron, Mam nadzieję, że zawitacie w skromne progi uB Infam. Marusiu, Twoje! Może w przyszłości będzie nam do siebie bliżej :beer:; Anteks, Flood będziecie Pierwszymi Gośćmi! Staś, kiedyś damy na luz ale to jeszcze przynajmniej kilkadziesiąt dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Infam:

Myślę, że można zrezygnowac z kodowania, bo to wydłuży cały proces. Wystarczy zamaskowac butelki - rozlewamy, smakujemy, prowadzący notuje czyje to piwo było, potem każdy sędzia idzie umyć swoją szklankę i wjeżdża następna butelka.

 

Dobrze by było zorientować się ile piw będzie, ja deklaruję wstępnie po 1 w każdej kategorii, ale mogę przywieźć więcej albo mniej w zalezności od tego jak dużo próbek będzie, sędziowie raczej nie wytrzymają więcej niż 20 w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak do was trafić bo ja w tym temacie to zieloniutki jestem jak młode piwo

Oczywiście wszyscy chętni a niewtajemniczeni dostaną informację. Zaraz do Ciebie napiszę PW. Taka procedura pozwoli mi panować nad organizacją.

W tym miejscu zamieszczę natomiast Szanownych Uczestników i piwa do degustacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

ja podesłałbym tylko pilsenera ( chyba że dla odmiany german pils mógłby być - bo niewiele się różnią;-), i małą próbkę pozakonkursową rauchbiera.

 

Chciałbym to jakoś może jutro wieczorem Ci podwieźć, bo jak pisałem wcześniej - nie mam pojęcia o której wrócę w piątek z Polski - może być tak że podjadę prosto z trasy - niestety samochodem i nie od początku.

Ale chętnie wezmę udział w spotkaniu, a chciałbym by mi ktoś coś o tych moich produktach powiedział do słuchu.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adresy i kontakty poleciały na PW. Wasze!

 

@Infam: Myślę, że można zrezygnowac z kodowania, bo to wydłuży cały proces. Wystarczy zamaskowac butelki - rozlewamy, smakujemy, prowadzący notuje czyje to piwo było, potem każdy sędzia idzie umyć swoją szklankę i wjeżdża następna butelka.

 

Dobrze by było zorientować się ile piw będzie, ja deklaruję wstępnie po 1 w każdej kategorii, ale mogę przywieźć więcej albo mniej w zalezności od tego jak dużo próbek będzie, sędziowie raczej nie wytrzymają więcej niż 20 w sumie.

Plan dość napięty, nie przeczę. Ale najważniejsze, że się spotkamy a degustację potraktujemy jako zabawę i okazję do wymiany uwag i doświadczeń. Procedury "kodowania" lekko uprościmy.

Próbki będą musiały być chyba małe (za dużo kategorii). Dotychczas mamy po 4 pilsy, doppelbocki i portery, 3 SEBA, 2 roggenbiery i osamotniony saison...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że ten temat nie powstał 2 dni wcześniej, podrzuciłabym przez umyślnego coś do kategorii pils i porter :) Ale nic to, mam nadzieję, że kiedyś uda mi się wstrzelić z piwami osobiście :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować, że mamy wstępne przybliżenie listy Uczestników panelu (kolejność alfabet.):

1. Coder

2. Flood

3. Gniady

4. Hasintus

5. Iron

6. Małażonka

(jak wypadło koło siebie :-)

7. Stasiek

8. Yemu

9. Infam (nie chciałem być koło Irona :D)

Wasze!!!

 

Na chwilę obecną mamy 19 piwek (luzik, to będzie z grubsza po dwa na głowę :)).

Z rozbiciem:

pils 5

doppelbock 4

porter 4

SEBA 3

roggenbier 2

saison 1 (no chyba, że dorzucę mojego ostatniego kwasiżurka ejla :))

Nie wykluczone, że będzie jeszcze jakieś zgłoszenie.

 

edit (23:48):

dodajemy roggenbiera i saisona

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]osobiście :)

!

Ty podajesz termin, my się dostosujemy :).

W temacie "osobiście": Pozdrawiam Flood'a. Był, zostawił i czeskie, i niemieckie pilsy, są również jego rauchbier'y (ocenimy :-)

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym oświadczam, że sekcji warszawskiej nie zamieniłbym na żadną inną!

I jeśli nadal mogę zachować kolejność alfabetyczną:

Coder, skoro mamy Ciebie to nie są potrzebne piwa kalibracyjne, dzięki; Flood, bardzo miła niespodzianka! Miło było poznać, pozdrowienia dla rodzinki! Gniady, robisz coraz lepsze piwa, gratulacje; Hasintus, bez Ciebie to moglibyśmy spotkać się na tyskim; Stasiek jak zwykle nieoceniony w pomocy organizacyjnej (no i widzisz, Twój pils nie jest wcale taką szmatą); Yemu, mimo obowiązków nowego tatki znalazłeś czas, Twoje!

Wiedziałem, że można na Was liczyć.

Z pomocą informatyków (w arkuszu kalkulacyjnym) próbowaliśmy złożyć oceny przynajmniej pilsa ale już przed doppelbockiem nie gwarantowałbym rzetelności. Tak więc proszę o chwilę cierpliwości (tym bardziej, że jeszcze przed południem muszę złożyć życzenia urodzinowe, mam nadzieję, że wrócę do podliczeń w stanie rzeczone podliczenia umożliwiającym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę się wybierać w okolice Warszawy to na pewno się przytulę do tego tematu w sprawie takiego spotkania:)

No więc trzymamy za słowo. Co do przytulania to wyślę Ci PW :D

(Slawoj chyba nie czyta piwo.org)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie rzeczywiście bardzo fajne, bardzo miła atmosfera, dobre piwo. Wszystkie piwa na bardzo wysokim poziomie, szczególnie portery.

Podziękowania dla Infama za super organizację i miłe przyjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.