Skocz do zawartości

Bydgoszcz


karkan

Rekomendowane odpowiedzi

Od jutra do piątku jestem na szkoleniu w Bydgoszczy. Chciałbym prosić ludzi z tego miasta lub okolic o informację czy jest jeśli tak to gdzie jakiś ciekawy browar rzemieślniczy/restauracyjny? Jakieś ciekawe knajpki z dobrym piwem/jedzenie?

Może jakiś sklep piwny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jutra do piątku jestem na szkoleniu w Bydgoszczy. Chciałbym prosić ludzi z tego miasta lub okolic o informację czy jest jeśli tak to gdzie jakiś ciekawy browar rzemieślniczy/restauracyjny? Jakieś ciekawe knajpki z dobrym piwem/jedzenie?

Może jakiś sklep piwny?

 

Jesli sklep to Leclerc - wybór naprawdę spory. Browar jest tylko jeden czyli Warzelnia Piwa ale byłem dawno i jesli chodzi o piwo to szału nie było, choć sama knajpa w fajnym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jedynym wartym uwagi miejscem na zakupy jest leclerc na Skłodowskiej. Wybór lepszy niż w sklepach specjalistycznych, ceny niektórych piw słone, zdarzają się nawet butelki po 70-80 złotych (np. Jolly Pumpkin, Hoppin Frog, Rouge).

Warzelnie Piwa sobie odpuść, chyba, że lubisz pić nieudane piwo w trakcie fermentacji burzliwej, z infekcją i dużą ilością zaciągniętych drożdży. Ewentualna wycieczka do Torunia w zależności od czasu - browar Jan Olbracht na ulicy Szczytnej. Skomunikowanie z Bydgoszczą dobre (około godziny autobusem), a z PKS w Toruniu do Jana Olbrachta jest około 10 minut piechotą.

W samej Bydgoszczy niestety nie ma tez knajp z fajnym piwem ;( Jedynie Toruń i Kraina Piwa na Rynku Nowomiejskim.

W Bydgoszczy polecam spróbować Daquasa u Sowy (sieć cukierni) to taki rodzaj tortu bezowego z kremem z mascarpone i bakaliami, naprawdę rewelacja. U Sowy jest też dobra kawa i tarta serowa! Cukiernie Sowy są we wszystkich centrach handlowych, a w centrum na ulicy Mostowej od Starego Rynku. Naprzeciwko cukierni na mostowej jest także knajpa Sowy ale nie byłem więc nie wiem, ludzie mówią, że dobra. Dobra za to jest knajpa w Operze Nova, kładką z wyspy młyńskiej można przejść.

Do pochodzenia w pobliżu Starego Rynku - wyspa młyńska, szczególnie wieczorem dość urokliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W tym Leclerc mają taki ekstra wybór? czy jest tam specjalistyczny sklep z piwem w pasażu?. Pytam bo mam ok 20 km od siebie market Leclerc. Nigdy tam nie byłem a, może i u nas jest taki wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mozliwe - jest tam taki gośc który tym zarządza, chodzi i czasami zagada, że jeszcze nie jest zadowolony z asortymentu, więc może jakiś pasjonat...ale wybór jest nawet ice za 305zł...może nie w tym temacie ale sa też whisk(e)y za 16 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj mogę potwierdzić. Wybór spory. Raj dla piwoszy godzina przeglądania asortymetu minęła bardzo szybko. Mają również koszulki pinty. Jak tylko pojadę przez Bydgoszcz na pewno wjade. Dzięki za namiar!

 

Napisane z mojej Nokii 3210.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.