Skocz do zawartości

Książęce Ciemne Lagodne z jakiego brewkita


Nano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zaczynam przygode z "warzeniem" piwa, jedno juz zrobilem wyszlo takie sobie. Mam pytanie jaki brewkit najbardziej bedzie przypominal w smaku ksiazece ciemne lagodne, jakiego dodac do niego slodu i ewentualnie jakim chmielem dochmielic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczynam przygode z "warzeniem" piwa, jedno juz zrobilem wyszlo takie sobie. Mam pytanie jaki brewkit najbardziej bedzie przypominal w smaku ksiazece ciemne lagodne, jakiego dodac do niego slodu i ewentualnie jakim chmielem dochmielic?

 

Po co chcesz równać w dół? Nie próbuj odtwarzać receptur piw koncernowych, bo są tak naprawdę ubogie. Jeśli już brewkit to poszukaj jakiegoś stouta i nie stosuj się do instrukcji, info bierz z forum. Nie syp cukru tylko suchy ekstrakt słodowy, dochmiel na zimno, żeby uzyskać aromat i daj piwu się ułożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci kolego tak poradzę:

-zacznij swoją przygodę od warzenia z zacieraniem - forum ma niezbędne info a forumowicze w razie niejasności pomogą :D

-ciemne łagodne można uznać za schwarzbiera - więc poszukaj na forum/wiki przepisu na tego typu piwo.

 

Będziesz zadowolony z satysfakcji i efektów dzięki temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko Ci będzie zrobić tak kiepskie piwo. Możesz spróbować wziąć jakiegoś Stouta i dolać 2 razy tyle wody ile podaje instrukcja, dosyp cukru - nie daj Boże ekstraktu słodowego, bo będzie za dobre!! Chmielu w tym piwie nie ma, więc nic nie musisz dodawać. Sfermentuj w niskiej temperaturze, żeby przypadkiem nie doszły jakieś smaki, bo to piwo ma być bez smaku. Spróbuj, może się uda, ale lepiej napij się Cisowianki - taniej wyjdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zamiast pomóc to sobie bekę kręcą :P

 

A tak w ogóle jak komuś ciemne łagodne smakuje kolą,to chyba fortuny czarnej nie pił :)

 

Do autora:

Ciemne łagodne wcale nie jest takie złe, tak jak mówiłem rozglądnij się za przepisami na schwarzbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te docinki przestają się być śmieszne... Cholera ale mają rację. Jak chcesz warzyć piwo to porzuć eurolagery, czytaj forum, rób jak najwięcej warek ( najlepiej różne style) a na pewno znajdziesz swoje ulubione piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem przyjemny schwarzbiero-ale wyszedł z puchy Mister Sladek Śląskie Ciemne + pucha ciemnego ekstraktu słodowego. A co do nachmielenia to już według uznania, jeśli smakuje Książęce Ciemne Łagodne to raczej oszczędnie.

 

Jeśli nie czujesz się pewnie i/lub nie chcesz aż tyle inwestować w sprzęt na samym początku dopóki nie przekonasz się, że jednak coś z tego wychodzi to nie przejmuj się docinkami powyżej, tylko bierz brewkita i po prostu rób swoje. Jeśli przypilnujesz reżimu sanitarnego i prawidłowej fermentacji to na 99% wyjdzie poprawne piwo, które będzie ci bardzo smakować. W końcu najważniejsze by mieć z tego frajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafie zniesc docinki i w sumie wiem ze macie racje :) a ciemny lagodny smakuje mi pewnie dlatego ze na razie pilem prawie tylko piwa koncernowe i nie wiem pewnie za bardzo jak powinno smakowac dobre piwko:) Ale pracuje juz nad tym :) dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle jak komuś ciemne łagodne smakuje kolą,to chyba fortuny czarnej nie pił

Niestety pił, ale tam się przynajmniej nikt nie kryje z tym że to nie miało być piwo. No i nikt tu na siłę łacha nie drze, bo pytanie jest z tych "jak zrobić żubra?". Nazwij mnie, zresztą zgodnie ze stanem faktycznym, sensorycznym idiotą, ale ja na prawdę nie wiem czym jest/chciało być książęce ciemne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle jak komuś ciemne łagodne smakuje kolą,to chyba fortuny czarnej nie pił

Niestety pił, ale tam się przynajmniej nikt nie kryje z tym że to nie miało być piwo. No i nikt tu na siłę łacha nie drze, bo pytanie jest z tych "jak zrobić żubra?". Nazwij mnie, zresztą zgodnie ze stanem faktycznym, sensorycznym idiotą, ale ja na prawdę nie wiem czym jest/chciało być książęce ciemne....

Tak dla jasnosci nie pytalem jak zrobic ciemne lagodne tylko jaki z brewkitow bedzie je przypominal, odpowiedzi otrzymalem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.