Skocz do zawartości

Jaki zestaw do warzenia sobie kupić?


Macck

Rekomendowane odpowiedzi

Ja okleiłem etykietami całą drugą warkę. Jak się okazało, rozdałem potem tylko 2 butelki, mycia było więcej niż rozklejania. Od tego czasu nie naklejam etykiet, piwa rozróżniam po kolorze kapsla, a jak mam ochotę komuś sprezentować to eklejam poszczególne butelki :-).

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie ... było by ładnie ;D

 

Pytanie, butelki odleżały w wodzie z detergentami, brudniejsze wymyte szczotą i zalane wodorotlenkiem. Wszystkie wymyte w 70* w zmywarce przez 180 minut wysuszone przez zmywarkę. Poprawiać na rozlewie pirosiarczanem czy dać sobie już spokój?

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dać mu cukru do refermentacji?

Zakładasz, że wszystkie Twoje posty są pilnie śledzone. Nie jest tak. Chciałem pomóc, ale gdzie szukać wyjaśnienia określenia -mu? Odechciało mi się.

Edytowane przez Jacenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mu - piwu - real ale jeśli o to pytasz, jest go około 18l i ma temperaturę ok 21 stopni ;) 1.8-2.3 v/vol wg kalkulatora (pale ale). Nie wiem czy ufać instrukcji czy jednak kalkulatorowi bo rozrzut jest 60 gram

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo rozlane i zakapslowane, kalkulator wskazał rozpuszczenie 90g cukru w 1 dm wody, cukromierz wskazał ze roztwór ma 11,5 blg czyl mniejwiecej tyle ile ekstrakt początkowy piwa. Teraz czs dać je w ciepłe miejsce. Delikatnie je zmętniłem źeby wpadło trochę drozdzy do rozlewu.

 

Zostało mi jedno 0,5 zalane do polowy bo tyle było w fermentorze brat stwierdził że chce je sobie wypić bo mu próbka z blg smakowała. Otwiera wieczorem a tutaj zapach conajmniej nie ciekawy, taki troche skarpetkowy, dość mocńo wyczuwalny intensywny, tak że się go nie dało wąchać praktycznie bo nos urwało (ostatnia butelka, wpadlo troche gestwy wiecej), więc to zapachy z drożdzy raczej. W smaku piwo jest ok, pytanie jakie są wizje na zniknięcie tego zapachu wraz z uleżeniem się piwa i nagazowaniem go? W pierwszych rozlanych butelkach wogole tego czuć nie było. Niestety pamiętam że końcówka moze być gorsza ale boję się żeby ten mankament nie pojawił się później w takim stopniu.

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeżeli chodzi o akcesoria to skompletowałem je z: http://piwnicajana.p...kcesoria-1.html (polecił mi je znajomy który też warzy własne piwo)... Później to już tylko eksperymentowanie z proporcjami i dodatkami. Pierwsze piwo wyszło mi takie sobie... czuć było drożdżami i szczerze mówiąc trochę zwątpiłe... Później było już tylko lepie :) Teraz produkcja idzie pełną parą... butelkowanie, etykietowanie, kapslowanie... znajomi jak przychodzą i częstuje je tym piwkiem - to pytają - stary a gdzie Ty kupiłeś to piwko ? :)

Edytowane przez Memłon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o akcesoria to skompletowałem je z: http://piwnicajana.p...kcesoria-1.html (polecił mi je znajomy który też waży własne piwo)... Później to już tylko eksperymentowanie z proporcjami i dodatkami. Pierwsze piwo wyszło mi takie sobie... czuć było drożdżami i szczerze mówiąc trochę zwątpiłe... Później było już tylko lepie :) Teraz produkcja idzie pełną parą... butelkowanie, etykietowanie, kapslowanie... znajomi jak przychodzą i częstuje je tym piwkiem - to pytają - stary a gdzie Ty kupiłeś to piwko ? :)

W jakim celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.