Skocz do zawartości

Jaki zestaw do warzenia sobie kupić?


Macck

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z W-wy nie poratuję, a w szafce leży saszetka S33 :) jak większość poszła na podłogę to może być mało żeby wystartowało :(

zostalo tyle co na zdjeciu. Potrzebny sklep w krakowie to mogę miec drozdrze na niedziele, albo cud teraz jakiś ... Nie chcę lac brzeczki w kanał przed zadaniem czegokolwiek;( i to pierwszej cholera ze tez musialo sie to w piątek stać jak jutro wio nieczynne ... Jest tego 2-3 lyzeczki okolo

post-8021-0-79243200-1387563869_thumb.jpg

post-8021-0-78799800-1387563913_thumb.jpg

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coopers real ale, tak no na początek.... co mam robić bo panika totalna, nie chcę lać pierwszej warki w kanał przed zaczęciem fermentacji jeszcze...

 

Moje pole manewru to sędziszów, rzeszów ropczyce i braciszek w krakowie co wraca w niedziele

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz poratował, drożdże 14g rehydratyzują sie wlasnie i wyrownuje temperature drozdzy do temp brzeczki. Otwarlem fermentor celem napowietrzenia lychą i nie widac nic zlego na razie.

 

15:40 drozdze zadane do napowietrzonej brzeczki.

post-8021-0-34917100-1387633513_thumb.jpg

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądaj, po co kusić licho? To, że nie bulka, to nie znaczy, że nie ma fermentacji. Jeśli jest piana, to i pewnie jest lub była fermentacja.

 

Jak chcesz sprawdzić, czy jest piana, to możesz podświetlić pojemnik fermentacyjny latarką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam drugi fermentor ino z kranem, ale by mnie chyba wydziedziczyli z domu za drugą warkę na raz ;-D, poza tym u mnie nie ma jakieś niesamowitej pijalności ale my się z kolegami postaramy coby się to nie zmarnowało. Czytałem gdzieś że brewkitów nie trzeba dawać na cichą.

 

No chyba że zrobię coś co może sobie spokojnie długo leżeć w butelkach jakiś porter czy coś. Tylko że też nie mam na tyle butelek i musiał bym jakieś kupić.

Ok to idę wstawić fermentor w chłodniejsze miejsce i za parę dni sprawdzę blg.

 

mam do wyboru około 14,5 w spizarni i 19,6 na klatce schodowej. Co wybrać?

Edytowane przez Macck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakie drożdże ostatecznie użyłeś, ale generalnie do Ale temperatura <15* może być zbyt niska i fermentacja może trwać zbyt długo, albo w ogóle ustanie i wyprodukujesz sobie granaty, bo przy refermentacji zostanie za dużo cukrów w butelkach. Mam podobny dylemat przed najbliższym warzeniem i skłaniam się raczej do fermentacji w ok. 20*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 stopni to optymalna temperatura dużej ilości drożdży Ale'owych (na początku burzliwej w wiadrze będzie nawet 2-4 stopnie więcej). Osobiście coopersa z cukrem fermentowałbym jak najniżej się da. Żeby zatrzymać fermentacje musiałby gwałtownie obniżyć temperaturę. Różnica 3 stopni celsjusza nie jest straszna. Ja już nie pamiętam instrukcji, ale sklepy mówią, że te drożdżaki mają tolerancję 15-24 stopnie http://sklep.sklepyh...coopers-7g.html

Edytowane przez Mariusz_CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fermentor z kranem zachowaj sobie do rozlewu. Wygodniej jest rozlewać za pomocą kranika niż wężykiem.

 

Ja swoje coopersy zawsze fermentowałem w 20-21 st. C.

 

A co do butelek to poproś rodzinkę, aby zbierała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzylem blg wyszło 2, wsmaku dominuje goryczka, kolor bardzo ładny, zero kwasa, po odtwarciu fermentoratroszke drobnej piany (jakby pobełtał łyżką delikatnie i napowietrzył) brak posmaków bimbrowych. Wszystkim smakuje już na tym etapie mimo praktyczniebraku nagazowania. W probówce łatwo utworzyła się piana. Pytanie czy rozlewać czy dać mu jeszcze chwile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem nie wiem, ale wypadalo by jakoś nazwać to piwo tym bardziej że wymyłem wszystkie butelki z etykiet.

Jak chce ci się bawić to śmigaj. Ale wg. mnie najpierw zobaczyć co tam w trawie piszczy, żeby przypadkiem nie okleić słabych piw. No bo i po co, słabiaka nikomu nie dasz i czas stracony na oklejanie :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.