Skocz do zawartości

Odpowiedniki zagranicznych słodów - pomocy!


nms007

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie przeglądam zagraniczne fora i generalnie nie mam problemu na przełożeniem ichnich receptur na "nasze" ;)

Ale nie bardzo wiem jakich odpowiedników mogę użyć dla taki słodów:

 

- American 2-row Malt - pilznenski, czy pale ale?

- American Chocolate Malt - można zastąpić dowolnym czekoladowym?

- English Brown Malt - w sumie znalazłem go w jednym naszym sklepie, no ale warto wiedzieć (w razie "W") czym zastąpić

- Black patent malt

- Crystal malt (60 °L) - karmelowy 120 EBC?

 

A może jest gdzieś (na wiki nie znalazłem) opracowana taka rozpiska/tłumaczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- American 2-row Malt - pilznenski (2 oznacza po prostu jęczmień dwurzędowy)

- American Chocolate Malt - czekoladowy

- English Brown Malt - bursztynowy

- Black patent malt- Carafa typ III 1300-1500 EBC

- Crystal malt (60 °L) - karmelowy 120 EBC, Caramunich II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Słodu brown nie da się niczym zastąpić, a amber można próbować zastąpić belgijskim biscuit, choć jest mniej intensywny.

 

Black patent to zwykły słód barwiący 1300-1500 EBC, czekoladowy to barwiący 900-1000 EBC.

 

Podawałem niedawno wszystkie znane mi zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj jedną z tych tabeli:

http://www.brewstock...ockbrewing.html

http://www.brew.is/files/malt.html

http://kotmf.com/art...s/maltnames.php

 

 

BTW; może ktoś by stworzył coś podobnego na naszej wiki?

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli możesz przeglądać więcej niż 5 to pewnie tak, chociaż brak informacji co to za wątek, żeby móc chociaż zlokalizować post. Może szanowny autor nie umieścił w tym poście nawet słów kojarzonych z daną tematyką więc użycie wyszukiwarki też może nie przynieść rezultatów. Uważam że jak komuś chce się odpisać na forum i być przydatnym, to rzucanie takim ochłapem jest bez sensu, wygenerowało już więcej ruchu niż zasługuje, a pytający nadal nie otrzymał odpowiedzi. Way to go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na polskich forach jest taka mentalność po stronie tych co "wiedzą". Na amerykanskim jak ktoś ogarnia temat i wie że "coś gdzieś" było chętnie poświęci ten czas na znalezienie i wrzucenie do posta - u nas ten czas spożytkowany jest przez taką właśnie przepychankę.

 

Próbowałem znaleźć o czym mowa ale też mi się nie udało więc musiało być to nie do końca niedawno albo w dziwnych okolicznościach przyrody. Kończę bo aż głupio, że trzeba tłumaczyć coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi ;)

2. No właśnie na TB znalazłem ten "Brown Malt" ;)

3. Widzę, że kolega vald niepotrzebnie się tak spina, a tym bardziej, że wszystko co chciał wiedzieć zostało poruszone w w.w tabelach.

 

ps. Moim zdaniem to forum to i tak przykład jednego z najlepszych (jak nie najlepszego) forum na jakim miałem okazję być/pisać. Tutaj naprawdę można szybko dostać konkretną odpowiedź na nurtujące pytania, no i użytkownicy są wyrozumiali dla "Świeżaków" takich jak np. ja :roll:

 

Jeszcze raz dziękuję za info i chyba zacznę sklecać sobie tabelę zamienników/odpowiedników - jak coś tego wyjdzie ciekawego to na pewno się podzielę z ogółem :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aż tak ciężko jest przejrzeć ostatnio napisane posty użytkownika zgoda?

 

Żeby to znaleźć to tak samo jak ty musiałbym użyć wyszukiwarki.

 

Jeżeli możesz przeglądać więcej niż 5 to pewnie tak

 

koledzy spokojnie - jest opcja "Moja zawartość" - gdzie można przeglądać wątki i posty w kontekście każdego usera

tłumaczenie nietrafione moim zdaniem :)

 

aczkolwiek osobiście jestem fanem linkowania treści - po to jest http

Edytowane przez cml
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałym tylko przypomnieć, że dział Piaskownica Piwowarska powstała właśnie z myślą o tego typu pytaniach. Jeśli ktoś nie ma ochoty odpowiedzieć na temat i pomagać początkującym piwowarom/członkom tego forum, niech po prostu niech ignoruje ten dział.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem (wg materiałów z tego tematu) takie zestawienie odpowiedników/zamienników.

 

Looknijcie fachowym okiem czy to się do czegoś nadaje i czy czegoś nie spieprzyłem ;)

Dołączam też plik wordowski, jeśli trzeba by nanieść jakieś poprawki

odpowiedniki-slodow.doc

odpowiedniki-slodow.pdf

Edytowane przez nms007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.