Skocz do zawartości

Wytrawne , bardzo mocne i ciemne piwo przyprawowe


Sizla

Rekomendowane odpowiedzi

post-6659-0-23980200-1386436810_thumb.jpg

 

wxrh.png

 

drożdże:

BELGIAN ALE M27 Mangrove Jack's

 

chmiele:

Hercules

Nuget

Perle

Lubelski

 

 

Przyprawy :

Kardamon

goździki

anyż

kolendra

gałka muszkatołowa

cynamon

 

 

 

Oto mój plan na najbliższe 25L Piwa ,

 

Co o nim sądzicie ? Jakieś sugestie? Porady ? : ]

 

Ile byście dodali przypraw ( gram )

Edytowane przez Sizla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co chcesz uzyskać ale kawowego,palonego i czekoladowy za dużo wydaje mi się

z przyprawami to też zależy kto co lubi ,ja dałem 2 lata temu do świątecznego 2 gwiazdki anyżu i może w tym roku da się coś wypić :) myślę że z połowy gwiazdki same te nasionka czy kulki wystarczyły by ,z kardamonem tak samo i za gałką trzeba uważać ,zresztą trudno zgrać taką ilość przypraw ze sobą że by to ładnie grało ,a z tak wyrazistymi słodami to jeszcze większe wyzwanie

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem świąteczne ciemne przyprawiane i dałem półtorej gwiazdki anyżu (nie wiem czy to nawet z dwa gramy wyjdzie) i czuć mocno przyprawy a ty masz jeszcze kardamon itp. chyba za dużo po 5 gramów. Ciemne słody u mnie nie przekraczały 3% a wyszło bardzo ciemne (miałem czekoladowy 1200 EBC), ty masz tylko kawowego, czekoladowego , palonego aż 13,7% a tam jeszcze są inne ciemne np Aroma 100EBC plus sam pale ale... amatorskim zdaniem uważam , że będziesz miał za ciemne za bardzo przyprawione oraz kolejny aspekt mocne bardzo 8 kg słodów na 25L. mocne ale czy nie za mocne? daj znać jak wyszło, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyprawy gotowałbym osobno i tak wywar-około np. litra dodał do warki. Proporcje:

 

10g kolendry, 5g wyłuskanego kardamonu, 2,5g anyżu, 2 goździki, 2cm kory cynamonu pokruszonej i 1/8 gałki odłupanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku zrobilem dwie warki "swiatecznego" do pierwszej dalem : 2szt kardamonu [ rozlupane i dodane tylko czarne nasionka ] ; 2 szt cynamonu [ okolo 5g ]; 4szt ziela angielskiego; 13 sztuk gozdzikow; 3g imbiru sypanego; 6szt pieprzu czarnego; 7szt kolendry... wszystko co nie jest sypkie na o,30 - 1min do mikrofali pozniej zalalem spirytusem i po 15 min dodane na cicha. Piwo jest baardzo aromatyczne, na poczatku mialo mocna goryczke bardziej wynikajaca z przypraw. Po hmm 2 miesiacach jest nadal bardzo przyprawowe, ale goryczka juz nie przeszkadza.

druga warka miala byc lzejsza : 1 szt kardamonu; polowa galki muszk; 1,5 sztuki cynamonu; 2 szt ziela angielskiego; 11 gozdzikow; 1 lyzeczka imbiru sypanego; pol lyzeczki ziaren pieprzu; jak w poprzedniej do mikrofali poznije spirytus i dodane na cicha. przyprawy nie daly meczacej goryczki, aromat wyczuwalny, ale moim zdaniem lepsze jest to pierwsze... 2gie wyszlo malo zdecydowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogi online.png a ty też byś zmienił proporcje słodów ?

 

Podoba mi się pomysł co do przypraw jaki napisałeś , dodać odrazy do fermentatora czy może dopiero na cichą ? można by to połaczyć z chmieleniem na aromat ( mam sporo wolnego lubelskiego )

 

chmielenie :

 

30g - 60 min herkules

15g - 60 min nuget

30g - 30 min perle

15g - 10 min perle

30g - 10 min lubelski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.