Skocz do zawartości

Pomoc w sporządzeniu receptury. ,,Dzikie piwo''


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Po kilku standardowych warkach postanowiłem że uwarzę coś ,,dzikiego''. Dlatego zakupiłem słody:

 

Słód Pale Ale Weyermann 1kg

Słód monachijski Typ II Weyermann 1kg

Słód melanoidynowy Weyermann 0,5 kg

Słód Carabelge ® 0,5kg

Słód Abbey Malt 0,5 kg

 

Dodatkowo powiadam chmiele:

Fuggles 50g i

Cascade

 

Przy czym tym drugim chciałbym chemilić piwo na zimno. Oprócz tego zakupiłem jeszcze :

 

Mech irlandzki 10g

 

 

Prosiłbym o parę propozycji sporządzenia planu warzenia.

Może coś uda się z tego wykombinować

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega napisał, że to ma być piwo dzikie, czyli na dzikich drożdżach.

 

problem jest taki, że u nas bardzo ciężko "złapać" jakiś dobry dziki szczep, zwłaszcza o tej porze roku - nie ma żadnych owoców. Proponuję zakupić jakąś paczkę wyeast z mieszanką drożdży dedykowanych oraz bakterii.

 

Co do składników, to nie do końca wiem co chcesz uzyskać, to ma być lambic czy jakieś inne piwo z dodatkiem dzikusów, jak belgijski Orval czy brytyjski Old ale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słód Pale Ale Weyermann 1kg

Słód monachijski Typ II Weyermann 1kg

 

 

z 2 kg słodu (plus maks 20% karmelowych) to cudów nie będzie, chyba że 10 litrowa warka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to może zamieńmy tą dzikość na niestandardowość :D, jak proponowalibyście chmielić piwo na takich słodach,

posiadam Fuggles 50g i 50 g Cascade, tym drugim chciałbym na zimno pochmielić, macie jakieś propozycje, dodatkowo chciałbym użyć mchu irlandzkiego, kiedy najlepiej jest go dodawać?

 

drożdże : Fermentis Safale S-04

 

Dziękuję bardzo za wszelkie propozycje

Pozdrawiam Michał

Edytowane przez lodzia_gacon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to na początek musisz się zastosować do tego co napisał mimazy, z 2kg słodu podstawowego nie będzie standardowej warki. Poza tym słodu karmelowego zdecydowanie za dużo, ja bym dał max 20%, poza tym wywal ten melanoidowy, bo daje takie dziwne posmaki.

Co do chmielenia, to oba chmiele nadają się na aromat, potrzebował byś czegoś na goryczkę.

 

goryczkowy Xg - 60'

Cascade 25g- 15'

Fuggles 25g- 5'

Fuggles 25g- 1'

Cascade 25g - 5 dni na zimno

Mech 2g - 15'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wg. mądrych książek dotyczących wytwarzania wina to dzikie drożdże, póżniej się wytwarzają w produkcie, a poprzez to pozwalają na wytworzenie się np. infekcji, bardzo rzadko pozwalają osiągnąć odpowiednią moc w produkcie , jak tzw. drożdże szlachetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zasyp bardziej na 10 l warkę . Jeśli nie będziesz miał innego chmielu to wpakuj tego Fugglesa na całe 60 minut , Cascade na koniec a przez czas burzliwej skombinuj coś na cichą na aromat .

Przy małej warce powinno się to już fajnie nachmielić ( o ile chcesz mocno chmielonego piwa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.