Skocz do zawartości

CHILI w procesie warzenia...


mcpol1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam sie czy ktoś z forumowiczów stosował papryczkę chili jako przyprawę w procesie warzenia piwa. Zastanawia mnie jaki wpływ na piwo ma kapsaicyna, która jest rozpuszczalna w alkoholu. Jaki wpływ ma na drożdże i ich pracę. Czy smak papryczki jest odczuwalny w piwie, czy tylko ostrość wynikająca z obecności kapsaicyny.

W którym momencie dodać papryczkę jako przyprawę i czy lepsze może będą same nasionka?

Za wszelkie sugestie i uwagi dziękuję :) i stawiam piwko :beer: :beer: :beer::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś uwarzyłem Chipotle Smoked Porter czyli wędzony porter z papryką chipotle. Chipotle to wędzone jalapenos, dodaje przyjemny słodki zapach I smak do jedzenia i używany jest np. do sosu enchilada.

Wyszło super przyjemne piwo, przyjemny aromat chipotle, miła paloność i ostrość, chociasz oczywiście raczej nie było to piwo sesyjne.

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam problem z tą chili... Dzisiaj kupiłem u Turasa SILI BIBER papryczki w całości około 30 gr... Ma być wyczuwalna ostrość ale bez przesady no i wolałbym żeby coś ze smaku tej chili też zostało w piwie... I bądź tu mądry... może jakiś kalkulator???? hehe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalkulator i jeszcze czego :lol: :lol: najlepiej odkrój sobie kawałek i skosztuj. Sprawdź jak ostre są nasiona. Będziesz musiał zrobić testy. Ja dałem 26g chipotle i było gorąco, ale te są dość ostre - ale czego się można było spodziewać po jalapeno (w skali Scovill'a ma miedzy 3 a 10tyś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem test organoleptyczny mojej papryczki. Lubię ostre smaki ale po rozgryzieniu 1 nasionka z tej małej papryczki dostałem porażenia języka... pieką mnie usta, czubek nosa i straciłem smak :P Chyba do gotowania pójdą tylko wysuszone skórki bez pestek. Nie rozwiewa to jednak moich wątpliwości ile tego dać by uzyskać wyraźną ostrość i nie przykryć innych aromatów i smaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te papryczki mają jakiś wyrazisty smak? czy chcesz w piwie uzyskać coś więcej niż ostrość? bo jeżeli chcesz, żeby piwo było ostre, to daj po prostu 2 całe papryczki (z nasionami) jeżeli chcesz uzyskać smak to daj całość ale bez nasion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smaku nie stwierdziłem bo to mocno wysuszone małe papryczki ok 4-5 cm. Po skosztowaniu od razu paliły w usta i język. Podobno te małe tak mają :P:D;)

ale chyba dam owoc bez pestki. Właśnie warzę to piwko i niewiele czasu zostało mi żeby zdecydować ile tego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Tak po pół roku: Piwo wyszło nieskromnie się chwaląc ZAJEDWABISCIEFAJNE papryczkę bardziej czuć w aromacie i posmaku jako papryczkę, wcale gardła nie pali. Jest naprawdę delikatnie. Piwo dzięki zastosowaniu pewnego składnika ma piękny, burgundowy kolor.

Sumując. Wyszło dokładnie takie jak zamierzyłem. Strzał w 10. Smak podchodzi nie tylko mnie. Z piwowarów próbował jej co prawda tylko Slotish i jego ocena była też wysoka :D . Ogólnie gdyby była w jakimś konkursie taka kategoria myślę, że z tym piwem, które uwarzyłem śmiało bym mógł startować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do stouta wysłodzinowego po RIS ( 10 blg ) dałem łyżeczkę suszonych płatków chilli jak pamiętam to na ostatnie 5 minut ( zeszyt mam w domu ) i efekt mnie bardzo satysfakcjonuje . Ostrość jest wyraźna ale nie przeszkadzająca , pokazuje się po krótkiej chwili .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.