Skocz do zawartości

takie dziwowisko - drożdże


zbynieks

Rekomendowane odpowiedzi

proszę popatrzeć, 3 godziny temu zadane Belgian Ale Mangrove's Jack do Belgian Pale ALe (albo coś w okolicy) - pół fermentora kłaków. Nie, nie wpadł mi do wiadra golden retriever.... Ale uczeni w piśmie powiadają, że tak być może.

Tedy patrzcie i podziwiajcie.

post-5764-0-32623200-1386355106_thumb.jpg

post-5764-0-88088800-1386355117_thumb.jpg

post-5764-0-95269300-1386355136_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedz mi więcej o tym zjawisku, bo nie wiem o co chodzi. Kiedyś raz juz miałem takie kłaki, ale wtedy to były ewidentnie dziwnie zachowujące się drożdże, które utworzyły takie dość płaskie, ale ustawione w brzeczce wertykalnie płytki. Wszystko wtedy było ok. Teraz to takie jakieś kłaczany. Zrobiłem tak, że drożdże najpierw uwodniłem, a potem dodałem trochę brzeczki i po paru godzinach zalałem do fermentora.od uwodnienia do zalania brzeczką 1 h, do zadania do fermentora 4 h. Pracę podjęły (zaczęło bulkać) po 4 godzinach.

A może to ma związek z zadaniem również mchu irlandzkiego, ktory ma jakoś tam wiązać białko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo po zadaniu gęstwy S 04. W fermentorze prawdziwy kalejdoskop, po paru dniach się uspokoiło, ale po cichej gdy chciałem przelewac do butelek pływały takie zbrylone niewiemco, odkaziłem sito i zebrałem toto. Za 3-4 tygodnie ocenię piwo i będę wiedział czy to naturalne czy jakaś infekcja lub inny syf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.