Skocz do zawartości

Witam wszystkich serdecznie!


robertsc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich bardzo serdecznie !!!

Od kilku lat, w wyniku posiadania na działce starego krzewu winogron zajmuję się robieniem wina, ale.., ale..., no właśnie, ale... Moje serce zawsze było bliższe piwu o czym się w końcu przekonałem i zacząłem tę wspaniałą przygodę, pasję. Dużo poczytłem, pooglądałem, porozmawiałem i dalej się uczę, czytam, i mam nadzieję, że tak pozostanie.

W styczniu zakupiłem "mini browar" i ruszyło. Na początku brewkit- lager Coopersa z kompletu, później Jasne Pełne z WES-a (zero cukru tylko wszędzie ekstrakt, nawet do refermentacji glukoza) i dalej już tylko zacieranie: Irish Red Ale, Marcowe, Grodziskie, Dry Stout, Witbier, Czeska Dziesiątka, Pils NIemiecki, American Lager, India Pale Ale, IRA ponownie (inną metodą), a czekają zakupione Pale Ale i Hefeweizen.

W m-dzy czasie dokupiłem trochę sprzętu i potwierdziło się, że garnek 30 litrów za mały, przydałaby się 50 l - jedna praca, jeden czas, a "owoców" więcej :) .

Mam już w głowie własne pomysły na piwa, które chciałbym realizować, ale chcę poznać na przykładzie gotowych przepisów smaki, zachowania - po prostu zdobyć trochę doświadczenia.

W tym roku nawet chciałem wybrać się na Birofilia w Żywcu, ale nie udało się. Myślę, że byłoby to bezcenne doświadczenie.

Co mogę jeszcze napisać - popełniam błędy, uczę się, planuję, myślę o ułatwieniu pracy itp.

Cały czas zastanawiam się nad nazwą browaru. Chodzą mi po głowie dwie nazwy: "Willa Szczęśliwa" lub "Nagat".

 

Pozdrawiam

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.