Jump to content

Witam wszystkich serdecznie!


robertsc
 Share

Recommended Posts

Witam wszytskich bardzo serdecznie !!!

Od kilku lat, w wyniku posiadania na działce starego krzewu winogron zajmuję się robieniem wina, ale.., ale..., no właśnie, ale... Moje serce zawsze było bliższe piwu o czym się w końcu przekonałem i zacząłem tę wspaniałą przygodę, pasję. Dużo poczytłem, pooglądałem, porozmawiałem i dalej się uczę, czytam, i mam nadzieję, że tak pozostanie.

W styczniu zakupiłem "mini browar" i ruszyło. Na początku brewkit- lager Coopersa z kompletu, później Jasne Pełne z WES-a (zero cukru tylko wszędzie ekstrakt, nawet do refermentacji glukoza) i dalej już tylko zacieranie: Irish Red Ale, Marcowe, Grodziskie, Dry Stout, Witbier, Czeska Dziesiątka, Pils NIemiecki, American Lager, India Pale Ale, IRA ponownie (inną metodą), a czekają zakupione Pale Ale i Hefeweizen.

W m-dzy czasie dokupiłem trochę sprzętu i potwierdziło się, że garnek 30 litrów za mały, przydałaby się 50 l - jedna praca, jeden czas, a "owoców" więcej :) .

Mam już w głowie własne pomysły na piwa, które chciałbym realizować, ale chcę poznać na przykładzie gotowych przepisów smaki, zachowania - po prostu zdobyć trochę doświadczenia.

W tym roku nawet chciałem wybrać się na Birofilia w Żywcu, ale nie udało się. Myślę, że byłoby to bezcenne doświadczenie.

Co mogę jeszcze napisać - popełniam błędy, uczę się, planuję, myślę o ułatwieniu pracy itp.

Cały czas zastanawiam się nad nazwą browaru. Chodzą mi po głowie dwie nazwy: "Willa Szczęśliwa" lub "Nagat".

 

Pozdrawiam

 

Robert

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.