Jump to content
Pierre Celis

[Blog Kopyra] Kociołek z Lidla, a właściwie kociołek elektryczny do pasteryzowania przetworów

Recommended Posts

Dziś używałem po raz kolejny v.2 za 99zł. Do wysładzania tylko, 20litrów plus timer 1h, wciągnął tylko 2kw. Podłączyłem licznik w szereg więc kontrola jest. Jakość wykonania emalii tragiczna, za 249zł już by wylądował tam skąd się wziął ale do podgrzewania wody idealny jest.

Kwintesencja blogerstfa... Tfu!

Jakies niby prawdy objawione kompletnie nieprawdziwe. A stwierdzenie: nie probowalem, ale watpie zeby to sie sprawdzilo - jak dla mnie trafne potwierdzenie ze bohater nie wie o czym mowi. Nawet gdybym nie mial doswiadczenia z kociolkiem a tylko czytal forum/przegladal galerie - wiedzialbym ze kluczowe jest ocieplenie, a zastosowanie mieszadla, czujnika temperatury i sterownika daje pelen automat (wspominal o tym chocby niedawno Anteks).

Witki opadly :-\

Ja na podobnym uwarzyłem pierwszych 40 warek - może więcej. Nadal używam do gotowania wody do wysładzania, czasem zacierania i warzenia. Podstawa to skalibrować termostat innym termometrem, zaizolować i zamontować mieszadło. Działa idealnie i po drobnych przeróbkach, ja bynajmniej polecam.

Kwintesencja blogerstfa... Tfu!

Jakies niby prawdy objawione kompletnie nieprawdziwe. A stwierdzenie: nie probowalem, ale watpie zeby to sie sprawdzilo - jak dla mnie trafne potwierdzenie ze bohater nie wie o czym mowi. Nawet gdybym nie mial doswiadczenia z kociolkiem a tylko czytal forum/przegladal galerie - wiedzialbym ze kluczowe jest ocieplenie, a zastosowanie mieszadla, czujnika temperatury i sterownika daje pelen automat (wspominal o tym chocby niedawno Anteks).

Witki opadly :-\

Jasne, że nie wie. Moje doświadczenie to 30 warek na stuningowanym kociołku ala lidl z mieszadłem, ociepleniem i sterownikiem. I muszę przyznać że spisywał się znakomicie, wymieniłem tylko dlatego że chciałem zwiększyć wybicie.

Edited by Kamilo

Ja po za stuningowanie termostatu (obniżeniem go) nic w kociołku nie robiłem, a udało mi się zatrzeć w nim prawie 90 warek. Tomek jak zwykle się popisał, ale cóż zrobisz, dobrze że coś robi chociaż mógłby się bardziej do tego przykładać lub porozmawiać z kimś kto się na tym zna.

Zapomniałem dodać co mnie jeszcze tak zirytowało...

nie rozumiem po co bohater (tak, bohater, nie autor) opowiada o cenie zakupu nie mającej się nijak do cen dzisiejszych... niezależnie czy mówimy o wartości pieniądza w czasie czy wartości liczbowej ile PLNów płacimy teraz za nowy, czy używany kociołek...

...no chyba że chodzi o tą słynną "amortyzację"