Skocz do zawartości

Dziwne posmaki w piwie z puszki.


Falcon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Chciałem zapytać się Was o posmaki drożdżowe i kartonowe w piwie, na razie popełniłem 3 warki na kitach.

 

1.Piwo Domowe JASNE Wes + ekstrakt słodowy jasny Wes ( piwo smaczne wypite po niecałym miesiącu) drożdze Safale US-04, warka -20L

 

2. Irish Stout Coopers + ekstrakt słodowy jasny Wes, drożdże dedykowane.(leżakowanie 2,5msc) warka -20L

 

2. English Bitter Coopers + ekstrakt słodowy jasny Wes, drożdże dedykowane. (leżakowanie 1,5msc) warka -20L

 

Drożdże za każdym razem rehydratyzowane, refermentacja cukier biały + woda 600 ml.

 

Temperatura ok 18-22 ˚C, miejsce zaciemnione fermentacja burzliwa ok 10 -12 dni bez przelewania na cicha. ( oczywiście sprawdzane Blg). Co do nagazowania i piany bez zastrzeżeń – super. Ale ten posmak w dwóch ostatnich warkach jest troszkę zniechęcający , może nie dominujący ale jest bardzo wyrazisty. Mam nadzieje ze przy warkach zacieranych tego problemu nie ma. Jeszcze nie piłem żadnego piwa zacieranego ale jeżeli jest takie samo jak z puszek tylko bez tych posmaków to będę bardzooooo zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posmaki drożdżowe zapewne z drożdży :) Pierwszą warkę zrobiłeś na niezłych Safalach, a dwie następne na "dedykowanych" czyli "niewiadomojakich" a na pewno najtańszych. Karton to chyba z napowietrzenia po fermentacji, nie wiem dokładnie jak butelkowałeś, może tu jakiś błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak z innej beczki ,czemu do stouta dałeś jasny ekstrakt ?

 

nie wiem czemu ale moje brewkity na wszystkich drożdżach miały ten smak drożdżowy dłuuugo wyczuwalny do poziomu normalne dochodziły po 2-3 miesiącach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak z innej beczki ,czemu do stouta dałeś jasny ekstrakt ?

 

nie wiem czemu ale moje brewkity na wszystkich drożdżach miały ten smak drożdżowy dłuuugo wyczuwalny do poziomu normalne dochodziły po 2-3 miesiącach

 

Czytałem opisy co do Stouta kilka osób twierdziło ze ciemny ekstrakt da wieksza paloność a tego chciałem uniknąc, choc teraz powiem ze piwo wyszło bardzo fajne tylko te posmaki, no cóz pozostaje mi poczekac jeszcze troszke, i spróbowac zacieranego piwka.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.